Šta je novo?

How to - otvaranje Paypal naloga

Kritika

Slavan
Učlanjen(a)
26.02.2010
Poruke
5,273
Poena
320
Na više mesta na forumu se pominje otvaranje Paypal naloga ali nigde detaljno nije pojašnjeno kako obrazac popuniti i koje stavke odabrati (šta se time dobija a šta se gubi)

Ima li neko volje u vremena a sa ličnim iskustvom da korak po korak napiše kako se otvara nalog i koje opcije odabrati.

https://www.paypal.com

npr.

1) Koju zemlju odabrati?
Bosnu, Hrvatsku, Sloveniju ili neku četvrtu

2) Da li odabrati opciju Personal (For individuals who shop online) ili Premier (For individuals who buy and sell online)

3) Da li za Email address (You will use this to log in to PayPal) otvoriti neku posebnu adresu ili koristiti uobičajenu

4) Šta upisati pod State / Province / Region kao i Postal code? Da li na ovom mestu upisati Srbiju i poštanski broj ili ne (na je forumu gomila različitih odgovora)

5) Phone number da li upisati mobilni, fiksni realni ili izmišljen ili pronaći neki odgovoaraći da se poklapa sa zemljom koja je odabrana na početku

6) Da li štiklirati opciju Link my credit card so I can start shopping right away (recommended) ili ne i šta se time dobija ili gubi?

7) Gde je na recimo Intesinoj internet kartici CSC?

8) Treba li na Paypal računu držati neki novac ili ne?

9) Kako se prevazilaze ograničenja i kad se ona javljaju?

10) Kako se preko nekih drugih naloga i servisa otvara Paypal?


p.s.
Molim moderatore da nebrišu topic je i pored više mesta odnosno tema recimo ebay pomoc, Kako otvoriti racun na Paypal-u, Dostava hardware-a u Srbiju?, PayPal - RADI AmEx! itd nigde nije na jednom mestu kao tutorijal pregledno napisano kako otvoriti i koristiti Paypal
 
Moze se otvori na bilo koju zemlju, koristis bez kartice da places po nekim sajtovima (dhgate.com) ali na ebayu traze da imas kreditnu karticu a ne samo paypal balance. Iz usa mi uplaceno bilo nesto sitno na paypal, i na ebayu nije htelo da prihvati placanje, dok na gorepomenutom sajtu sve proslo uredno.
 
pa dao je link...mene zanima odgovor na 3,4 i 5?
 
1. Ja otvorio na hrvatsku

2. Personal, bolje ti je pošto ne znam kako proveravaju premier (u zavisnosti koliko trošiš, itd.............) a i ako planiraš da prodaješ iz ove zemlje bilo šta što ima fizičku formu, želim ti puno sreće i dosta podmazivanja na carini :)

3. Stavio sam običan gmail nalog

4. Ja upisao sve stvarne podatke (Pančevo, bla, bla) jedino za state stavio hrvatsku

5, phone number upisao fixni

6. Nemam pojma za ovo nije bilo kad sam ja otvarao / ili se ne sećam

7. na intesinoj visa internet ti je csc code u stvari validation code uokviren u belom kvadratu / whatever bio taj oblik geometrijskog tela :)

8. Ako si budala :bottle:, drži, ja ti ne preporučujem, jer ako PP posumnja da tvoj nalog nije validan ima da oteliš kravu dok ti vrate nalog/pare

9. Nem pojma, do sada nisam imao problema, tako da ovo mora neko drugi da odgovori

10. Pogledati odgovor pod 9 :D

Toliko od mene nadam se da sam pomogao makar malo :)
 
Poslednja izmena:
8. Ako si budala :bottle:, drži, ja ti ne preporučujem, jer ako PP posumnja da tvoj nalog nije validan ima da oteliš kravu dok ti vrate nalog/pare

!!!!! Da li je to 100% proverena informacija ?
Tj da ako pare ne drzis na PP, onda kada paypal posumnja u tebe i trazi verifikaciju nemoze ti nista skinuti sa racuna jedino blokirati sam PP racun, ILI TI PRVO SKINE PARE IZ BANKE pa tek onda salje verifikaciju i samim tim ostajes bez para dok ne verifikujes.
 
Ma jeste... Pa nije Paypal Jim Carey iz cable guy-a :D . Ne moze ti paypal sam skidati pare sa bankovnog racuna, osim ako nemas neko ugovoreno mesecno placanje kao npr ebay fees.
 
Ja sam uvek imao fobiju od otvaranja paypal naloga, zato sto sam mislio da ce mi zapasti verifikacija bas kada se budem resio da platim nesto skuplje od obicnih cd-a, i onda zauvek izgubim te pare.
Ako je to tako onda idem odma da otvorim jedan PP.

I jos jedno pitanje.
Ako otvoim EMEX u intesi i prikljucim je na jedan paypal account, i taj account PP jednom bude trazio da se verifikuje, da li mogu da napravim novi PP account sa tom istom AMEX karticom ?(dok ovaj prvi ostaje tako neverifikovan)
I sta onda da napisem od licnih podataka na tom drugom PP racunu,ako sam u prvom PP racunu napisao sve moje tacne podatke osim zemlje ?
 
Poslednja izmena:
1 paypal = 1 kartica. Ako ti se paypal zablokira, ne mozes ga zatvoriti ili ukloniti karticu i upotrebiti je na drugom ppl-u.
Ako paypal otvoris na sloveniju, posle 6 meseci od blokiranja mozes da povuces pare na karticu, cak i ako kartica istekne u tom periodu...
 
A sta onda da napisem od licnih podataka na tom drugom PP racunu,ako sam u prvom PP racunu napisao sve moje tacne podatke osim zemlje i sada mi je on blokiran?
 
:wave: Hvala Duke Nukem na strpljenju i informacijama.
 
Hvala svima na odgovorima a posebno Monk Psycho

Iz odgovora mi samo nije bas najjasnije da li staviti realan fiksni broj ili izmisljen i da li mora da bude iz zemlje na koju se otvara kartica?

I drugo zna li neko odgovor na pitanje pod brpjem 6 odnosno Da li štiklirati opciju Link my credit card so I can start shopping right away (recommended) ili ne i šta se time dobija ili gubi?
 
Poslednja izmena:
To ti ne daje nista niti gubis ista. To ti je da povezes karticu pri samom otvaranju ppl naloga. Ako to hoces, mozes da uradis i nakon kreiranja, isti djavo.

Stavi bilo koji telefon, nece te oni zvati 100% :D
 
KOji se broj unosi onaj sa npr. Intesine Internet kartice ili broj deviznog računa? I koliko vremenski treba da prođe da se kartica verifikuje tj da se skine tih 1,5 evra?
 
Poslednja izmena:
Gde se unosi broj? Paypal ti skine tih 1.5e u roku od par milisekundi. Na tebi je da preko online-a nadjes 4 cifre za verifikaciju i uneses ih u polju za to.
 
@Duke, ili neko drugi

Koristim paypal neko vreme, ali samo za placanje i nisam bas upucen u detalje. Registrovan je na Madjarsku. Interesuje me da li je i kako moguce da primam uplate na ovaj nacin? Tacnije potrebno mi je da na svoj sajt postavim donate button, pa pre nego sto pocnem da se zezam i trazim sta i kako, da proverim da li je to uopste moguce kada je Srbija u pitanju. Ako nije, da li postoji neki drugi nacin da primam donacije i da to sve bude za korisnike sto je moguce lakse?
 
Duke Nukem

Paypal mi je skinuo sa racuna 1,58 evra posle nekoliko sati i time sam potvrdio karticu i dobio info da je skinuto 1,5 evra ali pored tog skidanja ima dva puta od 0,01 evro i ne znam čemu iako je iznos i više nego minoran. Da li je to normalna pojava? Prvo ova još dva skidanja a pored toga zaokruživanje sa 1,58 na 1,5 iako je sad to zaista smešan iznos na 1500 evra nimalo mi se nebi dopalo

I još nešto sad kad nešto hoću da kupim na nekom sajtu da li unosim samo paypal račun i on se pobrine da skine sa deviznog ili je prvo potrebno da prebacim sa deviznog na paypal pa onda da platim
 
Poslednja izmena:
Ne mozes da prebacis pare na paypal racun. Paypal ti vuce automatski pare sa deviznog tj kartice.
To 0.01 je greska zaokruzivanja. Cisto da znas, intesa uzima od 3-4% proviziju pri placanju visa internet karticom.
 
Hvala za info, dakle ovif 0,8 je verovatno provizija (iako bi trebalo da bude 0,6) a ovih 0,02 greška zaukruživanja

I šta je minimalni iznos za povlačenje (naknade)?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno