Šta je novo?

Hitman region locked za balkan?!?

Stiletto

Slavan
Učlanjen(a)
27.07.2008
Poruke
322
Poena
320
Pozdrav ljudi, danas sam otisao da pogledam na G2A cene za novog Hitmana, i iznenadio se finom cenom od 27e za full pack sa season pass itd, i kad sam hteo da kupim iako se zove GLOBAL KEY, pise da je locked za sovjecke drzave, brazil indiju i Srbiju,bosnu,albaniju i crnu goru, e sad pogledam ostale verzije kljuceva i za svaki region ima, znaci rusi i te okolne zemlje imaju svoju RU verziju koja je 1/3 full cene sto me ne cudi jel veliko je to trziste a ljudi tamo nisu spremni da plate full cenu igara pa bolje prodas tone kopija koje te ne kostaju apsolutno nista (digitalni kljucevi) za 1/3 kesa nego da ne prodas nista, logicno. Nasao sam za sve juzno americke zemlje i indiju. SAMO NEMA ZA Srbiju, bosnu, albaniju i crnu goru. Cak ni na oficijalnom sajtu nema.
Prvi put se susrecem sa region lock za balkan, da li je moguce da covek ne moze posteno da kupi igru jel oni iz kog god razloga ne zele da uzmu nas novac? da li postoji neki bajpas tipa nov steam akaunt registrovan na neku od zemalja kao sto je UK pa sa VPN napravite nalog i aktivirate key pa posle iskljucite vpn i da radi 100% bez da padne ban, il oduzimanje igre i slicno?
Ako ima u prodavnicama po srbiji apsolutno me ne zanima jel nemam nit zelim da platim 60e za igru.
Osecam se krajnje diskriminirano, sta moj novac i to ovde gde imamo smesne plate gde treba skrpiti i kanuti te pare za original igru njima nisu dobre? koja je razlika izmedju mojih evrica i onih iz nemacke il koje god dozvoljene zemlje? u cemu je problem?

EDIT: pogledao sam na samom steamu, obicno ne gledam jel su cene mnogo vece nego na g2a, trenutno je velika rasprodaja i full igra sa season pass kosta 24e, sto je super, i daje mi da je kupim, e sad ne znam da li mogu da nastanu problemi posle valjda nebi trebalo jel steam valjda nebi davao opciju da kupim kada mi je acc registrovan na srbiju. Tako da mozda sam pogresio sa tim region lockom.
 
Poslednja izmena:
Ako uzmes direktno sa steam-a ne vidim zasto ne bi radilo?
 
Sto se ove igre tice u istom smo regionu kao i Rusi, dakle rade ruski KLJUCEVI ali ne i steamgift.
 
Ako je to istina, mada sumnjam jel su navedene zemlje u koje spada RU verzija (nema Srbije na listi ofc) jezik bi bio ruski, a to ne zelim nikako, Uglavnom uspeo sam preko steama da zagrabim igru dok jos uvek traje sale (nekih 28sati) za 24e sa season pass tj prvom sezonom igre. Mislim da je odlican deal iskreno jel lvli su ogromni tako da iako ima samo 7 misija svaka je ogromna, mnooogo veca nego do sada sto su bile tako da po meni je super deal.
 
Istina je. Isto je bilo i sa novim Tomb Raiderom i sa novi Deus Ex-om.
 
Ali mora da bude ključ, a ne gift. Za ključ moraš čekati Januar ili kupiti sad global verziju od 27 eura.
 
Jel to znači da ako na g2a.com kupim ključ (ne gift) za Rusiju, Kazahstan i sl, da može kod nas da se aktivira normalno na steamu bez VPN?
 
Mislio sam generalno ključ za igre, ne samo za Hitman.
 
Ne, samo za mali broj igara ciji je izdavac Square Enix.
 
Nazad
Vrh Dno