Šta je novo?

High resolution pack za starije igre?

Vuk_

Slavan
Učlanjen(a)
01.07.2007
Poruke
2,195
Poena
380
Drpila me je nesto nostalgija zadnjih dana, pa sam u'vatio da igram stare legende, poput Baldur's gate-a, Starcraft-a i Heroja 3, medjutim na svim ovim igrama rezolucija je zakucana na 800X600, sto na mom 19' monitoru definitivno ne izgleda lepo. :( E sad, zivo me interesuje da li postoji neki programcic koji modifikuje exe fajl kod ovih, ili nekih drugih starijih naslova, i omogucava nam da ih igramo na visim rezolucijama?
 
Za starcraft sam siguran da ne postoji nacin kako da se poveca rezolucija, inace i ja sam ga probao posle 5-6 godina preko hamachija sa drugom i dan danas mi je nekako ekstra igra.
 
Poslednja izmena:
Kad bi to postojalo ko bi igrao nove igre uopste? :)
 
Пошто немам игре за које питаш,па не могу да пробам, покушај са овим:
DX9res v1.0

DX9res is a Direct3D 9 "proxy" DLL that attempts to override the screen resolution set by a Direct3D 9 program. It is useful for some games that do not allow changing the screen resolution, such as Silent Hunter III, and games that do not allow setting nonstandard or low screen resolutions.

Read the readme file from the archive for install & use instructions.

Screenshot of SH3 in 1600x1200
 

Prilozi

  • dx9res10.zip
    7 KB · Pregleda: 63
off:
Nista ne inventivnije (bez ikakve price) nisam igrao skoro do SH3. Necu ga vise instalirati, pa da mi plate.
 
off:
SH3 је чиста тактика (за оне са "дебелим" живцима) :wave:
 
Kad bi to postojalo ko bi igrao nove igre uopste? :)

Heh, apsolutno se slazem sa ovim :D


Za, Heroes of Might and Magic III

Sto se tice rezolucije, ima nesto o tome u Help-u samih Heroja, pa evo sta kaze:

"Launching Heroes of Might and Magic III
Once the program is installed you may start the game by inserting the Heroes III game CD into your CD-ROM drive and clicking the Play button on the following screen. When you do this, the company credit animations and introductory movie will play. You may bypass these by clicking the mouse button at any time. You may also start the game by choosing the Heroes III game shortcut created in your Start Menu.

Full Screen Vs. Windowed Display
During your gaming session, you may hit the F4 key to switch between full screen and windowed display modes. In full screen mode, the Heroes III game fills your entire video display at 800 x 600 pixel resolution. In this mode, you may press Alt-TAB to minimize the game screen and display the Windows Desktop. To return to the game from the Desktop, select it from your Taskbar.

In windowed display mode, the game appears in a standard Desktop window. Since the game displays at 800 x 600 resolution, it is recommended this mode only be used when running Windows at 1024 x 768 or higher resolution. In windowed display mode, you gain the following pull-down menu commands:

File
Quit: Closes the program

Display
Full Screen (F4): Switches the display to full screen mode"
 
Poslednja izmena:
Za Starcraft i Heroes 3 ne znam, ali za Baldur's Gate i igre na Infinity Engine-u (BG2, IWD i Planescape:Torment) postoji gomila modova. Tebi konkretno treba ovo. Isprobano i radi.

Takođe poseti The Gibbelings Three, Pocket Plane Group i EasyTutu. Verujem da ćeš naći sve što ti treba. :)
 
Za Starcraft i Heroes 3 ne znam, ali za Baldur's Gate i igre na Infinity Engine-u (BG2, IWD i Planescape:Torment) postoji gomila modova. Tebi konkretno treba ovo. Isprobano i radi.

Takođe poseti The Gibbelings Three, Pocket Plane Group i EasyTutu. Verujem da ćeš naći sve što ti treba. :)
Zar BG 1 ne podrzava samo rezoluciju od 640x480? BG 2 vec moze i u visima da radi to znam. IWD ide i u vise rezolucije - igrao sam. Planescape... mrzi me da instaliram ali mislim da ni on ne moze u vise rez od 640x480. Kapiram widescreen mod za vise rezolucije ali covek hoce da se igra u visim rezolucijama kada igra sama ne podrzava takvo zadovoljstvo. Za BG 1 jeste postojao mod ali nema sanse da je to ovaj widescreen mod. Njemu treba high resolution mode.

UUUps.. ovo bi trebalo da je mod koji popravlja obe stvari tek sad videh - izvinjavam se. Valjalo bi isprobati.
 
Poslednja izmena:
e i mene interesuje ovo , al iskljucivo me interesuje SC 8)
 
Naravno Starcraft je i meni prvi na listi želja, bar kad bi rezolucija mogla da se podigne.
Od FPS naslova mi sad pade na pamet jedna stara ali vrhunska igra Witchaven iz 1996, u Oblivion fazonu ali bez rpg elemenata.
Ko se seća igre zna kako je bila dobra atmosfera, a zahtevnost izuzetna za to doba, pre pojave 3d kartica.
Mislim da je čak bila jedna od prvih igara koja je mogla da se potera u "visokoj" rezoluciji 640x480 ili tako nešto.
MOraću malo da pročešljam net, možda i postoje neke hires teksture za nju ili način za igru u višim rezolucijama.
Kasnije se pojavio i nastavak ali jedva da sam ga i probao, nije bio ni blizu prvog dela.
 
Da bi promenio rezoluciju u onu koja nije prikazana u opcijama igre obično se prepravlja config fajl ili se statuje igra sa dodatnim opcijama u komandi.
Ovde postoji opis kako promeniti rezoluciju mnogih igrica.Ko ima wide screen onda treba da menja rezoluciju mnogih starijih igrica.
Ako neka upustva nerade pogledajte na google druga resenja(naprimer mohpa podrzava nativno wide a na sajtu je opisano da treba da se edituje ini sto nije potrebno)
 
Nazad
Vrh Dno