Šta je novo?

gran turismo 5 multiplatform plans

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tj. PSP verzija se nece zvati GT4 Mobile, vec GT5 Mobile.
 
Znas kad pogledam kako su radili taj Gran Turismo godinama.Odnosno kako je napredovao.Stvarno izgleda kao da je radjen za pc a ne za ps3.Zaista je zasluzio da se pojavi za pc(+PS3 NORMALNO)Ali ako ga budu radili kao totalni multiplatform,tipa nfs serijal,znaci za wii,360 itd.Nece biti to isti Gran Turismo,nego ce da budne neki polupromasaj najverovatnije.
 
Bilo je vec price o ovome pre jedno godinu dana. Tada je glavni boss Polyphony-ja Kazunori Yamauchi izjavio da ne veruje da ce GT5 ikada ugledati svetlost dana na nekoj drugoj konzoli, zbog konkurencije, medjutim, s obzirom da je 90% kineskog trzista PC orijentisano, a tamo vlada pomama za GT serijalom, izlazak GT petice za PC bi bio dobar marketinski potez upravo zbog kineskog trzista.

Na tome je i ostalo. Vrsile su se svakojake spekulaije po forumima, medjutim, ovo je prva prava vest u zadnjih godinu dana koja nam zaista obecava nesto i debelo ostavlja mogucnost pojave GT 5-ice na PC-ju. :)

Sto se mene tice, ovo bi bio dream come true. :) Ubedljivo najbolja voznja koju sam ikada igrao... Savrsen prelaz izmedju arkade i simulacije, koji ne vuce ni na jednu stranu posebno, a opet omogucava jako realistican gameplay. Posle sva 4 dela koja sam svojevremeno presao (PS1 i PS2), red bi bio da nastavim tradiciju, ali, ovoga puta na mojoj omiljenoj igrackoj platformi! :D
 
U drugim vestima, God of War 3 stize kao poklon uz najnovije nvidia kartice..
 
Savrsen prelaz izmedju arkade i simulacije, koji ne vuce ni na jednu stranu posebno, a opet omogucava jako realistican gameplay.

Meni je nekako vise simulacija nego arkada.Zato sto stalno igram arkade(motorstorm):D.Slazem se sa tobom u vezi gt5,ali da je urade samo za pc i ps3.Ako bude na vise platformi,tesko da ce biti istog kvaliteta kao raniji delovi.Naravno grafika ce da sija kao i uvek:)
 
U drugim vestima, God of War 3 stize kao poklon uz najnovije nvidia kartice..

Jer ja to osecam bes i ljubomoru?... :d

Ovo nije prvi put da se o ovome prica, a vest ne dolazi iskljucivo sa nekog levog sajta, bez citata i referenci. Proguglaj malo... ;)
 
Zasto bi neko bio uopste ljubomoran na neke igre?Meni je drago da su konacno poceli da razvijaju neke igre koje vrede i za pc:)
Btw zar nisu delili kilzone2 sa novim grafickim karticama:d
 
Najjaci komentar:

Gran Turismo don’t exist for making money, GT exist to make people buying Playstations.

:d

Inace, skoro neogranicen budzet, pola decenije razvoja i luksuz u Blizzardovom "when it's done, it's done" stilu, su tu tek onako. :D
 
Poslednja izmena:
Jer ja to osecam bes i ljubomoru?... :d

Ovo nije prvi put da se o ovome prica, a vest ne dolazi iskljucivo sa nekog levog sajta, bez citata i referenci. Proguglaj malo... ;)

Kazem, realno je kao i ta moja poruka ;)
 
pa sto ne bi bilo realno, mogli bi da urade bolju grafiku nego na ps3 :) na primer
 
Kazem, realno je kao i ta moja poruka ;)

A posto si ti glavni spy ne vladine organizacije GADFP - Glory And Death For Playstation, imao si prilike da se tokom jedne od Silent Snake type misija usunjas u rukovodstvo Polyphony-ja i preturis im po najstrozije cuvanim informacijama, i saznas apsolutno sve sto se saznati moze o GT serijalu u narednih 5 godina, te sada mozes sa 100-procentnom sigurnoscu da tvrdis da se GT5 nikad nece pojaviti na Pc-ju... :d :d :d :p

Znas kako se kaze: it' ain't over, 'till it's over. Sto se mene tice, dok Polyphony licno ne objave informaciju o ne-mogucnosti izlaska GT5 za PC, I am keeping my hopes up!!! :)
 
Jeste, na Tourist Trophyu (simulacije voznje motora) i na nekoj Mech igri iz kasnih 90ih.
 
Samo to?Nije ni cudo sto im gt izgleda najbolje od bilo koje igrice(voznje).Kad se neko posveti samo jednoj igri vise se radi na njoj i trudi:)
 
Najjaci komentar:

Gran Turismo don’t exist for making money, GT exist to make people buying Playstations.

:d

Inace, skoro neogranicen budzet, pola decenije razvoja i luksuz u Blizzardovom "when it's done, it's done" stilu, su tu tek onako. :D

Samo od prodaje Prologue su otplatili najveci deo, ako ne i ceo, budzet, a Gran Turismo se obicno proda u preko 10 miliona primeraka. Kada se na to doda profit od prodaje DLC-a, kojeg ce sigurno biti, tesko je zamisliti kako Sony moze da izgubi novac na Gran Turismo.
A GT jeste jedan od najjacih razloga zasto ljudi kupuju PS3, jer je to najjaci Sonyev serijal igara, koji po prodaji (racunam prosecnu prodaju po svakoj igri, ne celokupni serijal) prevazilazi skoro sve ostale serijale video igara, osim GTA.
 
Poslednja izmena:
Ma ok je sve to, samo kazem kako neko misli da GT ne sluzi za pravljenja para, a u istoj recenici napise "to make people buying Playstations".
 
Inace, Kazunori Yamauchi je Senior Vice President of Sony Computer Entertainment... :)
 
Sto bi reko psihoyou:mozda microsoft istrci sa parama Polyphony timu:D
 
Koji put ce se ljudi loziti na nechije budalashtine sa neta ? Polyphony je Sonijev studio, a ko ne zna shta to znachi, bolje da se uchlanio na forum hortikulture...

Isto su pricali i kad se suskalo o izlasku Microsoftove konzole; kako nisu ludi da prave sami sebi konkurenciju, i kako je Playstation nenadyebiv, pa vidim u koliko se primeraka prodao Xbox 360, a koliko PS3... ;) Iz nase perpesktive, pretpostavke o mogucim potezima nekog tamo studija u Japanu nemaju mnogo smisla kako okrenes, tako da mi je poprilicno glupavo da se sa tolikim ubedjenjem tvrdi kako igra 100% nece izaci za neku platformu (PC u ovom slucaju)... ;)

Ono sto me je zaintrigiralo jeste kolicina hejta i odbrambenosti koju konzolasi emituju pri najslabijim naznakama mogucnosti da se GT serijal preseli i na PC. Pa jel ta igra jedino vredno sto "famozni" PS3 moze da pruzi, kad vam je toliko stalo da je zadrzite kao ekskluzivu? :d Mada, opet, i razumem vas... ja bih, verovatno, slicno reagovao kad bi krenule price o izlasku Diablo 3-jke za konzole. ;) Salu na stranu, mnoge stvari se drasticno menjaju u industriji igara u poslednjih par godina. Ovo nije 1998. pa da se tacno zna koja igra izlazi za koju platformu... Danas ne mozemo ni da sanjamo kakav poslovni potez ce povuci odredjena kompanija, koja firma ce riknuti, koja ce biti kupljena od EA i sl... Toliko toga se ispodesavalo u zadnje dve godine, da multiplatformska prezentacija GT 5-ice nebi bila nista cudno, uzimajuci u obzir trenutni multiplatformski trend kojeg se vecina kompanija grcevito drzi... U ovom slucaju, dva visoka predstavnika Polyphonyja su se izjasnila po pitanju buducnosti GT serijala, tako da ovo definitivno nisu "forumske price hardcore geekova", a mogucnost za PC verziju je definitivno veca od 1%, svidelo se to vama ili ne. ;)
 
Niko nista ne brani, ti ne razumes kako Sony Computer Entertainment funkcionise, a kada ti neko objasni zasto GT5 nece izaci na platformama koje nisu Sonyeve, ti pocinjes pricu o fanboyizmu.

Evo, nabroj mi te igre koje je Sony Computer Entertainment WWS proizveo (znaci, ne racunamo Online Entertainment, oni su u WWS sastavu tek od prosle godine) koje su sa Playstation portovane na ijednu drugu platformu u poslednjih 10 godina. Neces ih naci.

Nije Gran Turismo ni Capcomova igra, ni Square Enixova, ni EA-ova, pa da se spekulise o eksluzivnosti, kao sto se to radi sa npr. MGS-om 4, vec SONY-eva i kao takva nikada nece izaci ni na jednoj platformi, osim na Playstationu.

BTW Ovo NEMA veze sa Polyphony Digitalom. Njih NIKO ne pita NISTA vezano za platforme na kojima ce Gran Turismo izaci.
 
Evo šta je sam Kazunori Yamauchi izjavio pre godinu dana:

http://derstandard.at/?url=/?id=3293567

Kazunori Yamauchi: Es ist sehr sehr unwahrscheinlich, dass GT auf einer anderen Konsole herauskommt. Aber vielleicht kommt es auf den PC. Vor allem am chinesischen Markt könnten wir so die Verbreitung fördern.

Za one koji ne znaju nemački:

Speaking to Austrian wesbite Der Standard Yamuachi said, "It is very, very improbable that GT will come out on another console. But perhaps it comes to the PC. Particularly [so we could spread the game in] the Chinese market."
 
Poslednja izmena:
Moze covek da iznosi svoje zelje do sutra ali Polyphony Digital je deo Sony Computer Entertainment sto znaci da nece sa Gran Turismo nece pojaviti na jos nekoj platformi. Jedine SONY ingre koje se pojavljuju na nekoj platformi koja NIJE SONY proizvod su MMOovi Sony Online.
 
Uvek bilo i ostalo.

Uostalom, Kazunori Yamauchi je nekih godinu dana pre izlaska GT4 za PS2 prvi put pričao o tome da je moguće da će izbaciti GT i za PC. Naravno, digla se opšta frka kao i sada, ali je Sony sve to demantovao. Jednostavno, NEMOGUĆE JE da se Sonyjeve 1st party i 2nd party igre pojave bilo gde osim na PlayStation konzolama.

Polyphony čak i nema punu kontrolu nad procesom izrade, pošto je Sony taj koji određuje kada se izlazi na tržište. Setim se da je Yamauchi pričao za GT3 i GT4 da proces izrade igre traje dok nadređeni iz Sonyja ne odrede da je vreme da se ona objavi.
 
A da li je Sony predvideo svetsku ekonomsku krizu, koja ga je, kao uostalom i druge kompanije, pogodila?
Vremena se menjaju, kao i poslovne strategije, ako im se isplati i ako ce znacajno zaraditi zasto da ne? Pa nije GT5 sveti gral, ipak mu je svrha zgrtanje profita, kad zagusti svasta se desava.
 
pa kad bi izasao GT na PC-u svi bi skinuli pirata i gde je onda tu zarada ?
sad kad ljudi ostaju bez posla samo ce vise da igraju igrice, piju, zderu, drogiraju se, tako to ide, samo pogledaj nasu zemlju
 
pa kad bi izasao GT na PC-u svi bi skinuli pirata i gde je onda tu zarada ?
sad kad ljudi ostaju bez posla samo ce vise da igraju igrice, piju, zderu, drogiraju se, tako to ide, samo pogledaj nasu zemlju

Nasa zemlja je poseban fenomen, a piraterija ne utice toliko na pc industriju koliko kompanije kukaju. Najveci problem propadanja danasnjih gaming kompanija jesu VISOKI troskovi izrade, koji postaju neprihvatljivi jos u toku izrade, najcesce usled probijanja rokova i skupih engine-a koje zakupljuju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno