Šta je novo?

gran turismo 5 multiplatform plans

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Igra bi se sigurno dosta prodala zbog dobrog online multiplayera.
 
ja mislim da daju prevelike plate likovima koji rade igre, cujem da imaju plate po 5,6 000 $ mesecno, a jos kad naprave krs igru pa sef im poludi !
mozda nasa zemlja ne utice na pirateriju, ali sta kazes za Rusiju i Kinu ?
 
a koliko se extra igre rade ? po 5 godina, pa pomnozi to sa 100,200 ljudi pa ces dobiti lepu cifru.
 
obozhavam ovakve teme i driverove neprocenjive "lepo objashnjene" fanboy izjave (chisto da ne upotrebim tezhu rech)


Razlika izmedju Polyphony tima i recimo Turn 10 (Forza) je drastichna u svemu, od same izrade igre, standarda, poznavanja automobilizma, a oba tima naplacuju svoj rad. Ali zato ce GT5 uzeti vishe para od oba dela Forze koje izlaze za to isto vreme...

prvo pricha kao da pije kafu sa razvojnim timovim i encom ferarijem zajedno a posle kafice proriche kao gruja i milan tarot zajedno.
 
Poslednja izmena:
GT serijal postoji vec dugi niz godina,tako da prva izjava nema razloga da ne bude tachna,a druga izjava je tachna isto kao shto je tachno da se Halo 3 bolje prodaje od vecine ostalih pucachina na trzishtu, sve je u hype-u.
 
GT serijal postoji vec dugi niz godina,tako da prva izjava nema razloga da ne bude tachna,a druga izjava je tachna isto kao shto je tachno da se Halo 3 bolje prodaje od vecine ostalih pucachina na trzishtu, sve je u hype-u.
a objasni jedan jedini razlog zashto bi bolje poznavali automobile? da ne znash mozhda sve njih lichno?
 
Ma testiraju automobile, vozaju ih uzivo, i to traje dosta dugo vremena, jos od kad je Microsoft slao Windows 95 na trziste, ali nema to neke veze. I GT i Forza ciljaju na polu-simulaciju, nijedna ne juri apsolutni realizam, drajver moze da prica do sutra suprotno.. iz nekog razloga se suzdrzavaju od punokrvne simulacije.. videcemo da li ce se nesto promeniti u full verziji GT5.
 
i so what? opet pitam, da ikoga od njih poznajete lichno pa da mozhete da iznosite takve tvrdnje?
 
Ko je to rekao? Cinjenica jeste da Polyphony sigurno ima vise iskustva i uvida u te automobile koje ubacuju u igru jer bas dosta njih licno provozaju i testiraju, na to se misli..
 
Poslednja izmena:
prvo pricha kao da pije kafu sa razvojnim timovim i encom ferarijem zajedno a posle kafice proriche kao gruja i milan tarot zajedno.

Forza 1 se prodala u oko 1 milion primeraka.
Da li znas u koliko su se primeraka prodali prosli delovi GT-a?
 
Ko je to rekao? Cinjenica jeste da Polyphony sigurno ima vise iskustva i uvida u te automobile koje ubacuju u igru jer bas dosta njih licno provozaju i testiraju, na to se misli..
a poshto ih sve poznajesh znash da ovi drugi idu na posao biciklom i tamo se igraju burago autima.

@ragnarok
so? da li sam ja rekao da gt nije prodao vishe od forze koju sam igrao chitavih sat vremena iako je imam godinama. samo dosta pre vishe proricanja.
 
a poshto ih sve poznajesh znash da ovi drugi idu na posao biciklom i tamo se igraju burago autima.

O jbt al si naporan :) Kad je izasao prvi GT, kad prva Forza? Imaju DUZE iskustvo i duze se igraju sa automobilima i njihovim karakteristikama. Ne branim GT uopste, cak suprotno..
 
opet pitam kakve to veze ima kad ni ne znate ljude koji rade u tim timovima niti chak ko sve radi trenutno ni koliko se postava vremenom menjala...
 
Ajde ovako da ti to kazemo. Svako ko je napravio neku trkachku igru je morao da ide barem da snima zvukove motora. E pa ajde da pretpostavimo da su za svaki GT i za svaku Forzu snimali sat vremena zvukova motora. GT-a ima 5 shto je 5 sati snimanja, a Forze dve, shto je 2 sata, tako da je Polyphony proveo 3 sata duze uz automobile, jel sada mozesh da shvatish na osnovu chega ovo prichamo?
 
Poslednja izmena:
ti opet ne shvatash da to apsolutno nije bitno. prvo ne znate gde su ljudi pre toga radili i kao shto sam rekao u prethodnom postu nemate pojma ko sada radi u tim timovima ni ko je otishao/doshao tokom godina tako da nikako ne mozhete da tvrdite da jedan tim bolje poznaje automobile od drugog.
 
Ajde onda da to formulishemo ovako: Polyphony je vishe vremena prouchavao automobile za svrhe igre. Ako jedan lik dolazi iz porodice automehanichara, to ne znachi nishta za tim(sem ako neko nije doveden u tim konkretno za te svrhe).
 
osim shto niko ne zna koliko ljudi iz tog studija je tu svo vreme a ko je nov tako da vreme prouchavanja ne znachi nishta osim ako nisu jedan entitet. we are poliphony prepare to be assimilated!
 
Veci bu****it nikada nisam chuo. Ne ide ceo tim za snimanje zvukova motora vec par odredjenih pojedinaca za to, koji kasnije daju programerima da to ubace u igru, a nikad ne moze da se desi da svi programeri budu promenjeni. Polyphony ovo radi dosta dugo pa je sigurno do sada napravio veliku bazu karakteristika vozila koja moze biti ponovo korishcena u novim igrama, a programeri vec imaju predstavu kako zele da im se vozila ponashaju u igri i znaju otprilike kako ce da ubacuju karakteristike vozila u engine.
 
@ darkado
Covece smaras za medalju + ne razumem tvoju poentu...
GT je virtuelna enciklopedija o automobilima, end of story.
Koliko god neka informacija o automobilu bila sitna ili stara, PD mora da je ima, dovoljno je pogledati njihov studio i shvatiti koliko su ljudi posveceni automobilizmu...
A sto se tice testiranja automobila i iskustva sa njima evo ti jedan od snimaka:
http://www.youtube.com/watch?v=k7z4-gre-yU
(imas nastavke u related-u)

I za kraj, mozda ni ja ni ti niti bilo ko sa bench-a nije kompetentan za pricu o automobilima, ali znam nekoga ko jeste i ko je najverovatnije provozao najvise automobila koji su se pojavili do dan danas, to je Jeremy Clarkson...
Evo sta je covek rekao o GT-u:
http://www.timesonline.co.uk/tol/driving/jeremy_clarkson/article552096.ece

Stvarno bih voleo da se GT pojavi na PC-u gde bi igraci kojima nije dostupna konzola mogli da uzivaju u virtuelnom svetu automobila, neko je to spomenuo da bi se desilo zbog ekonomske krize i moguce vece zarade ali je zaboravio da bi sam proces izrade igde za PC morao da krene od pocetka sto bi opet znacilo pocetak troskova...
Sve je pocelo od toga da je Kaz izjavio da bi ZELEO da napravi GT na PC-u (isto tako je rekao da bi zeleo da napravi F1 igru) i bojim se da ce skorijoj buducnosti tako i ostati, samo zelja...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno