Šta je novo?

Gps@htc 3600

ZeeGerman

Čuven
Učlanjen(a)
05.01.2002
Poruke
2,399
Poena
725
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D & DeepCool LS720 WH
Matična ploča
Gigabyte AORUS Elite AX ICE AMD B650
RAM
32GB Corsair Vengeance DDR5-6000 CL30
GPU
PowerColor RX 7800 XT Hellhound Spectral White
Storage
Samsung 980 PRO 1TB & 2x500GB SSDs
Zvuk
on board
PSU
THERMALTAKE Toughpower GF A3 Snow 850W
Kućište
Lian Li O11 Dynamic EVO
Monitor
DELL 27" VA S2722DGM
Miš & tastatura
Redragon M913 & Redragon K569
Ostale periferije
Synology DS 220+
Laptop
DELL Latitude 5410
Tablet
Samsung Galaxy Tab S7+
Mobilni telefon
Honor Magic6 Pro
Pametni uređaji
Usisivač!? Jesam učestvovao u diskusiji, ali baš da koristim tako nešto.... :D
Pristup internetu
  1. Optički internet
Dobio sam disk sa Tomtom softverom uz ovaj smartphone. Uskoro ce mi GPS biti neophodan, pa mi treba mali savet:

Koji softver da ubacim i odaklen da pokupim mape (Srbija mi je samo bitna, ali bas da bude precizna - ne treba mi preciznost na nivou kucnog broja, ali kada su imena ulica u pitanju.....). Cuo sam da Tomtom nije najbolji izbor zbog nasih mapa.


Bilo kakav savet je dobrodosao!
 
Dobio sam disk sa Tomtom softverom uz ovaj smartphone. Uskoro ce mi GPS biti neophodan, pa mi treba mali savet:

Koji softver da ubacim i odaklen da pokupim mape (Srbija mi je samo bitna, ali bas da bude precizna - ne treba mi preciznost na nivou kucnog broja, ali kada su imena ulica u pitanju.....). Cuo sam da Tomtom nije najbolji izbor zbog nasih mapa.


Bilo kakav savet je dobrodosao!

Koliko vidim iz specifikacije, HTC 3600 nema GPS prijemnik. Dakle, da bi imao navigaciju, treba ti EKSTERNI GPS prijemnik koji ce sa HTC 3600 raditi preko bluetooth. (Tomtom ima takav hardverskii dodatak, ali ti kazes da imas Tomtom SOFTVER).

Tomtom je neupotrebljiv za Srbiju. Jednostavno, jedina mapa za Srbiju je beta verzija iz 2005. godine. Zvanicna i novija mapa za Srbiju ne postoji. Pitanje je i da li bi ta beta mapa radila sa softverom koji imas. Posalji mi private mail za druge detalje.

Ako hoces navigaciju u Srbiji, najbolje sto mozes je Garmin ili iGO 2006 Plus ili Miomap 3.2/3.3. iGO i Miomap "rade" sa istim mapama. Ja koristim iGO, mada imam i Miomap. Garmin nisam koristio. Posalji mi private mail za druge detalje u vezi iGO i Miomap.
 
Poslušaj zost-a, i ne traži dalje.
Naravno, kupi dobar GPS prijemnik. Tu nemoj da omaneš.
 
HTC P3600 ima ugradjen GPS prijemnik, koji mu je softverski iskljucen. Instalacijom WM 6 roma se resava ovaj problem.

@ZeeGerman
Ukoliko ti je bitna preciznost, samo Garmin dolazi u obzir. iGo/MioMap mape su, takodje, odlicne ali, u Garminovim mapama su bolje obradjena manja mesta. Postoji Garmin Mobile XT aplikacija, koja se dobija na TransFlash kartici i moze se koristiti na mobilnim telefonima i PDA. GMXT + SCG Route (karta Srbije i Crne Gore) je oko 150 EUR kod zastupnika, a postoji i internet... Ako imas jos neko pitanje, tu smo...
Pozdrav
 
Vrh Dno