Šta je novo?

Generals Zero Hour seckanje

mLaki

Čuven
Učlanjen(a)
25.02.2004
Poruke
2,848
Poena
680
Primetio sam da kod nekih mapa u skirmish modu dolazi do seckanja, tj. frame rate je oko 45 ali onda igra uspori na 2-1 fps-a pa se vrati u normalu, pa onda opet uspori, pa se vrati i tako stalno. Save - Load i Quit ne pomažu.
Primetio sam da se to pojavljuje skoro kod svih mapa koje su došle uz Patch 1.02 i poneka iz matične instalacije. Mašina je Bart 2500+, 1GB DDR-a, NF7S2.0 i R9700 Pro AiW.

Ja kontam da je problem do AI-ja ili nečeg na mapama, pa da li se ovaj problem može rešiti?
 
Bio je pre mesec-dva još jedan što se žalio na seckanje, a isto je imao R9700Pro. Znači, ta karta definitivno nije za Generale :) . Vidiš, meni sa R9000Pro i 30% slabijom mašinom skoro sve mape rade korektno, osim kad nakucam 50+ tenkova, ili na nekim bagovitim mapama gde ni Pentium 5 ne bi pomogao...
 
Taj od pre mesec dva sam bio ja, ali sam se žalio na nizak frame rate, ali sam to sredio sa reinstalom XP-a.
No, definitivno ima tu nešto oko AI-ja?
 
Igra je mozda najneoptimizovaniji softver sto sam ikad video.
Seckao je svugde i nasiroko, a istina znao je i glatko da radi.
Prosto,lose uradjena igra
 
Ako misliš da je do AI-ja, postoji samo jedan način da to otkriješ :) . U World Builderu napravi neku obišnu mapu i stavi neki najprostiji AI, tipa da samo idu pravo na tebe (a kao da još nešto rade :) ). Onda napravi istu takvu mapu, ali ovoga puta stavi da idu okolo, zauzimaju rafinerije, ulaze u zgrade, šalju avione oko odbrane, itd. Znači, nalupaj što više waypointova i gluposti, pa onda uđi u igru i testiraj obe mape. Ako ova druga bude seckala, znači do toga je. Ako ne bude seckala, ti se vrati pa joj ubaci neke bad wp-ove, tipa da pređu preko reke, ili da pokušavaju nešto nemoguće ili tako nešto, pa onda probaj i nju.

Drugo rešenje ne znam, osim da probaš sa drugom grafikom, mada, ako si ti onaj od ranije, onda, kol'ko se sećam, probao si sa nekim GF-om, ne?
 
Nije do ATI-ja. Pisao sam i u proslom tredu isto od Lakija. Znaci igru zavrsio sa 9700np@pro bez i jedne trzavice sa 8x AF.
 
ZH je piece of Trash, pošto sam igro samo ZH, nisam ni pomišljo da pokrenem prve generale, a oni evo rade fantastično!

Valjda će neki patch...
 
igor2 je napisao(la):
Igra je mozda najneoptimizovaniji softver sto sam ikad video.
Seckao je svugde i nasiroko, a istina znao je i glatko da radi.
Prosto,lose uradjena igra

Meni je favorit u neoptimizovanosti ipak Civ 4
 
Nazad
Vrh Dno