Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada ?

Nije to samo temperatura, vlaznost vazduha u avgustu ode u nebesa, a to ubija...i more je pretoplo !
 
Dubai može, ali u periodu novembar - maj. Leti može da bude baš nezgodno. Visoke temperature uz veliku vlažnost vazduha - bude baš gadno. Temperatura vode u otvorenim hotelskim bazenima se "kontroliše" - čitaj: voda se hladi da bi mogli da se koriste.
Pozdrav
 
Dubai za 10 dana je sasvim ok. Ja sam bio 9 dana i moze bogami da se utrosi, na kraju cak nisam ni stigao na plazu, osim kratke posete na (skoro) vrhu palm island-a.
Dva dana sam izdvojio za Abu Dabi, ceo jedan dan je otisao na Ferrari World i Warner Bros, a moglo je i vise.
 
Ne može da se bude tamo u tom periodu, osim ako ti letovanje nije boravak u hotelskoj sobi. Fizički je nemoguće izdržati napolju. Temperature mogu da budu 50 stepeni, sat vremena napolju može da te dehidrira, nekoliko sati može da te onesvesti, da ne kažem ubije. Najjača beogradska žega na asfaltu od 40-ak stepeni nije ništa u poređenju sa ovim vrelinama. 2x sam bio krajem aprila i početkom maja, i to je za mene granica što se tiče boravka napolju, oko 35C bude oko 1. maja. Voda je pretopla, možeš da budeš beskonačno dugo u njoj, ali sunce ne prašta. Prošle godine je bilo dosta plaža zatvoreno zbog renoviranja. Smeštaj je u tom periodu jeftin sa razlogom.

Izvor: službeni put (više njih) u tom periodu.
 
... oko 35C bude oko 1. maja...
Ti si dobro prošao. U mom slučaju je 02. maja bilo 45 stepeni u pustinji (oko 70km od grada) sa toplim suvim vetrom - kao da ti neko uperi fen za kosu u lice. Onda smo se vratili do grada, u blizinu Dubai Creek-a gde smo živeli: tu je bilo "značajno" hladnije, 42 stepena, ali sa vlagom, sigurno preko 80%. Uvek se setim prvog susreta sa Dubaijem: početak oktobra, pola 3 ujutru, izlazimo iz klimatizovane aerodromske zgrade na spoljnu temperaturu od 30 stepeni, sa vlagom preko 90%. Lele, da nas nije sačekao vozač sa kolima, vratio bih se nazad prvim letom... Dubai noću mi je bio gori nego Mombasa danju - pa ti sad gledaj.
Pozdrav
 
Ko oce da ide, mislim da je ovaj neki period krajnji termin kada je ok ici. Ja sam prosle godine spojio odmor oko dana drzavnosti i to je zaista vrhunski period za otici. Bilo je max oko 27-28 stepeni preko dana, prosto milina.
 
Stockholm , 6 dana
Nikad ranije nisam bio i bas mi se dopao grad.
Hotel blizu centra, oko 100 eur nocenje sa doruckom. Obisli par muzeja i dosta setali po gradu. Bas mi je prijalo.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    297.3 KB · Pregleda: 108
  • 2.jpg
    2.jpg
    274.6 KB · Pregleda: 97
  • 3.jpg
    3.jpg
    124.7 KB · Pregleda: 93
  • 4.jpg
    4.jpg
    257.5 KB · Pregleda: 85
  • 5.jpg
    5.jpg
    282.3 KB · Pregleda: 86
  • 6.jpg
    6.jpg
    534.6 KB · Pregleda: 79
  • 7.jpg
    7.jpg
    250.5 KB · Pregleda: 77
  • 8.jpg
    8.jpg
    452 KB · Pregleda: 77
  • 9.jpg
    9.jpg
    295.8 KB · Pregleda: 113
Da li neko ima iskustva sa rent a car firmama sa Atinskog aerodroma da preporuci i napise utiske, uslove itd. ako je koristio usluge od neke rent a car firme.
 
Pitanje za sve koji su putovali kolima u italiju: nasli smo garazu u firenci u kojoj cemo ostati 5,6 dana uz neobican uslov da kljucevi automobila ostaju kod cuvara same garaze i da ih uzimamo kad zelimo da autom negde idemo. Nesto mi je ova praksa i ovjasnjenje jako sumnjivo pa da proverim da li je neko imao slicno iskustvo?
 
To je poznata praksa u nekim garažama. Ti kola doteraš do ulaza u garažu, oni ih preuzmu, parkiraju i zadrže ključ. Kad ti kola zatrebaju, oni to ih dovezu do izlaza iz garaže. Ja sam tako parkirao u Trstu, napr. Na kraju, kad sam platio, dobio sam i fiskalni račun.
U Firenci imaš i više klasičnih garaža, ako više voliš da sam parkiraš. Napr: https://maps.app.goo.gl/CpwDLv3amv4FT5WD9
Pozdrav
Edit: ova garaža u Trstu je bila hotelska garaža, ali ja nisam bio gost.
 
Poslednja izmena:
Isti sistem parkiranja je u Solunu. Ostaviš ključ, pa ih oni napakuju kao sardine i pomeraju po potrebi.
 
Pretpostavio sam da je poenta premestanja automobila, ali generalno mi se ne svidja takva kombinacija gde moze tamo neko da ti sedne u auto kad mu "dodje potreba" i premesta ga levo-desno.
 
Ja sam se za malo udavio kada sam prvi put otišao na plažu. Baš Kaškaiš. Odem na plažu. A tamo se svi brčkaju u plićaku. Ili ulete i izlete iz vode. Niko da pliva. Gledam ja, razmišljam, e moji Portugalci, Vi kao neki moreplovci a ni da plivate ne znate. I tako rešim da privučem pažnju, mahom ženske populacije, na plaži. Pikiram jednu od bova koje označavaju dokle sme da se pliva (pedesetak metara od obale). Uđem u vodu, malo fljus fljus po telu, i skočim. Negde na pola puta vidim ja da mi trnu noge i ruke. Udarim tempo, da se zagrejem. I dođem do bove. Uhvatim se za istu, ona vrela. Al ako. Meni se tresu i ruke i noge od hladnoće. U takvim situacijama ljudima sine ono što smo učili u školi a što nas nikad nije zanimalo. Tipa hladne i tople struje i sl. Napolju 40 stepeni a temperatura vode 17. Gledam, šta da radim, da li da zovem u pomoć, ima spasilačkih kućica na sve strane. Ma jok, skupim ... i krenem nazad. Plivao sam kao nika du životu. Sigurno bih ispunio olimpijsku normu. Ništa, dođem do plićaka. I kontam, pojedoh g. al nema veze, izaći ću kao faca iz vode. I krenem ja napolje. Kad tup. Padoh. Opet ja da stanem na noge. Tup. Počeh da se davim po plićaku. Ljudi, meni noge počele da otkazuju. Šake i stopala modri. Izađem nekako napolje. Uvaljam se po vrelom pesku. Nabijem šake i stopala u pesak. Kad sam relativno došao sebi, krenem ja ka tušu da se sperem (nikako more opet) i prolazim pored spasilačke kućice a lik na njoj me gleda i kez od uveta do uveta. Skontao šta sam uradio a verovatno i bio srećan što nije morao da spašava budalu.
Uz put, psujem. I sebe, i Portugal, i vodu...

Na kraju se vratim na peškir. Taman sednem kad ono ... trud se isplatio. Prilazi mi devojka. Pita me odakle sam. Ja kažem Srbija. Zašto? A ona će - podsećaš me na moga oca. Ja WTF. Nije baš dobar početak. Kaže ona, ćale joj Bugarin, i kad god bi se posvađao sa njenom majkom, pričao bi kao ja. Pa je interesuje značenje reči koje sam izgovarao. Ništa dalje od toga nije bilo. Nisam je više video. Sutra dan sam trebao da dođem na plažu ponovo. Ali sam se opio sa društvom. Promašim plažu, na toj drugoj plaži zaspim u sred podneva. I zaradim plikove po leđima jer se nisam namazao. Tako da sam narednih par dana šetao po gradu i izbegavao plažu.

Na žalost, i dan danas sam kritičan po pitanju odmora. Brak me nije opametio. Na svakom napravim neko s. Žena kaže da me zbog toga tretira kao četvrto dete.

golfska struja, stalno je 19C što je gore na severu vrlo toplo
ali u Portugaliji je to skočopiz, i zato se nikada i ne kupaju
mnooooogo je hladno! Leti....ali zato zimi je istih tih 19C
pa je mnoooogo toplo!
 
Pozz,
Planiram u sledecih mesec dana sa zenom da idem u Rim, trebaju mi saveti preko koje agenicije(to moze preko pm) i na cega da obratimo paznju?
Avionom bi isli jer mi je busem preveliko cimanje
 
Avionom mozete sami
A ako engleski nije problem tu su free walking ture za obilaske
Smestaj booking ili sl i ispasce vas povoljnije
 
Nismo bili na moru 7 godina. Konačno idemo. Turska, jul, avion, hotel. Nadam se da neće biti neprijatnih iznenađenja.

Kako sa kućnim ljubimcem dok ste na odmoru?
Mi imamo psa, pa ćemo probati da uvalimo obavezu rodbini da ga obilaze i hrane. Glavna namena mu je "pas čuvar", ali možda privremeno rešimo te dužnosti i prebacimo kod mojih za to vreme, pa da pojačam video nadzor kao dopunu :)
 
Napolju je pas? Ako je ostajao na po par dana sam, ok, ali ako prvi put ostaje sam, vidite da dolazi neko svaki dan. Sa mačkama je lakše dosta, one su samostalnije, umeju i hranu da rasporede da se ne prejedaju. Psu šta daš da pojede, ješće dok ne pukne ako ima previše hrane. Postoje pansioni za pse, kumovi ostavljaju svog psa tamo stalno kad negde odlaze jer ne žele da ga uvode u auto :(. Mislim da je oko 1500din dnevno, i nosiš im svoju hranu za psa.
 
Nismo bili na moru 7 godina. Konačno idemo. Turska, jul, avion, hotel. Nadam se da neće biti neprijatnih iznenađenja.

Kako sa kućnim ljubimcem dok ste na odmoru?
Mi imamo psa, pa ćemo probati da uvalimo obavezu rodbini da ga obilaze i hrane. Glavna namena mu je "pas čuvar", ali možda privremeno rešimo te dužnosti i prebacimo kod mojih za to vreme, pa da pojačam video nadzor kao dopunu :)
Turska je u julu VRELA, pogotovo ako ste u regiji Antalije i uzasno vlazna jer je procenat vlage ogroman, 80, pa cak i 90%.
 
Isti sistem parkiranja je u Solunu. Ostaviš ključ, pa ih oni napakuju kao sardine i pomeraju po potrebi.
Ima tamo i automatizovana garaža, ostaviš auto na platformi i zaključaš, samo ga spusti dole negde i ubaci u slobodan slot, ključevi ostaju kod tebe (koliko se sećam).
 
Zadnji dobar odmor je bio kad sam sam otišao na Kop, smestio se u Brzeće sa namerom da gondolom idem do gore , ali malo sutra, nije počeo raspust pa je radila samo 1 dan . Ništa onda pali kola svaki dan . Decembar mesec , snega do krova , vreme loše za skijanje, magla , ledena kiša, vetar i još dobijem proliv ali ne predajem se , skijanje po ceo dan .
 
Bolonja, Ferara i Torino.
U Bolonji sam imao utisak da se vrtim u krug, sve ulice su identične ali mi se generalno svidja univerzitetski grad. Veliki trg, 2 kule i usporen život. Ferara je sve to samo 2x sporija. Vozom na oko 25 min od Bolonje, simpatičan gradić i vredi ga obići.

Torino, ex glavni grad Italije totalno drugačiji, manje od 2.5h brzim vozom i uz film vreme proleti. Ogromni trgovi, razumne cene i jedan od boljih sladoleda. Ogromna razlika između bogatog i siromašnog dela.

Avion do Bolonje prazan, max 20 putnika a poslali A319. Pretpostavljam da ce ukinuti liniju.
 
Nazad
Vrh Dno