Šta je novo?

Gde da kupim kuciste a da se isporuka vrsi postom?

veeljkoo

Zapažen
Učlanjen(a)
25.02.2023
Poruke
25
Poena
15
Jel ima neka nasa snadbevena firma ili neko na KP da prodaje kucista a da vrsi isporuku postom? Sve koje ja znam su ili city ili D express koji mi ne odgovaraju jer dolaze u moj kraj kada nisam tu.
 
D express bi trebalo da ima paketomate na nekim lokacijama. Pa proveri ako imaš neki u blizini i da li kućište uopšte može da se ostavi u paketomat. Druga opcija ti da zamoliš neku komšinicu da preuzme umesto tebe :)
 
Čovek verovatno kupuje iz prodavnice, a ne preko KP. Ja nisam naišao još na neku koja šalje preko Post expressa, mada je moguće da ima neka koja šalje ili bi pristala da pošalje.
 
@Machor je najverovatnije vec KP prodavce otpisao jer to samo funkcionise u teoriji (cene za dostavu kucista iz Madjarske su veoma vece)
Pa ne plaća on dostavu kućišta iz Madjarske. Prodavac robu uzima u Madjarskoj i donosi u Srbiju, i šalje domaćim kurirskim službama.
Može da se dogovori sa prodavcem oko slanja ili čak ličnog preuzimanja u nekim slučajevima.
Što se cena tiče na KP-u, one su retko kad aktuelne, zato pre kupovine treba proveriti sa prodavcem.
Prodavci koji imaju mnogo robe na oglasima ne ažuriraju redovno cene.
Često i namerno ostave stare niže cene, da bi kupac baš njih prvo kontaktirao.
 
Atom salje po zelji kupca ali traze da se kuciste plati po predracunu, zna li neko kako to ide i sta 😅
 
Nažalost moje iskustvo je upravo takvo - retko koji KP prodavac šalje Post Expressom :unsure:
Ja kad kupujem uvek nudim prodavcima da uplatim na neki njihov privatni račun pre slanja paketa, da se ni bih zezao sa kuririma. Kuriri često umeju da zeznu stvar kad naplaćuju, pogotovo kad neko drugi umesto mene preuzme paket. Ne žele svi prodavci da prihvate ovako nešto, iako je realno bolje za njih, jer ne rizikuju da im se paket vrati sa duplom poštarinom, ako neko ne preuzme. Isto tako neki odbijaju da šalju sa drugim kurirskim službama, jer imaju ugovor sa nekom ili jednostavno imaju loša iskustva sa nekom drugom.
Može da bude više razloga. Npr. ne žele da ostaje neki pisani trag (mada traga uvek ima) da oni masovno šalju pakete i primaju novac iako nisu registrovani za trgovinu, a i roba nije ušla legalnim kanalima. Možda uveravaju sebe da je tako manji rizik kad ne ide preko pošte koja je državna firma i kad uzimaju samo keš od kurira na lokaciji koju oni odrede.
Ima sigurno još dosta drugih razloga. Ako si uporan uvek možeš istu stvar da nabaviš od različitih prodavaca, tako da ćeš naći onog koji hoće da šalje preko post expressa.
 
Atom salje po zelji kupca ali traze da se kuciste plati po predracunu, zna li neko kako to ide i sta 😅
Pošalju ti predračun, uplatiš ljudima unapred ukupan iznos za kućište i za poštarinu, i kada ti stigne poštar ne plaćaš ništa :)
 
Nije do toga, nego su kabasta kucista pa im se ne isplati, pa je cena 99.9% vremena prevelika
Nije sva roba iz Madjarske isplativija nego kod nas. Ako imaju manju zaradu, a velike pakete koji im zauzimaju ograničen prostor prilikom transporta, naravno da neće da se zezaju sa tim.
Uvek treba proveravati cene u domaćim radnjama i na KP-u pre kupovine. Nekad se isplati dati malo više u domaćim radnjama, zbog neke garancije ili recimo sigurnosti koje prodavci ovde nude prilikom oštećenja u transportu. Retko ko sa KP-a će da prihvati reklamaciju ako ti stigne oštećen paket, a ti mu se žališ na to. Treba misliti o svemu tome, a ne juriti samo za uštedom.
 
Pošalju ti predračun, uplatiš ljudima unapred ukupan iznos za kućište i za poštarinu, i kada ti stigne poštar ne plaćaš ništa :)
Mislim kako da uplatim? Tipa uplatnicom na podatke koje su mi poslali pa ima posaljem sliku ili sta? Prvi put ovo radim pa sam pogubljen sa ovim terminima
 
da. kao kad nekome uplaćuješ pare na tekući račun. nema potrebe da šalješ sliku, znaće da su legle pare na račun. lakše je preko e-banking, da ne prepisuješ podatke. no, da ne idemo u off-topic
 
Nazad
Vrh Dno