Šta je novo?

Football Manager Live

Milan82bh

Čuven
Učlanjen(a)
20.09.2003
Poruke
1,273
Poena
649
Postoji jedna igra zbog koje nemam vremena(pored posla i ostalih drustveno-korisnih aktivnosti) da igram Mass Effect, Grid i ostala kojekakva cuda moderne multimedijalne zabave.

Predpostavljate da se radi o igri Football Manger Live.
Igra se jos uvek nije zvanicno pojavila ali je BETA testiranje vec uveliko u toku. Od pre 3 nedelje, zajednici su se prikljucile i ostale zemlje pored Velike Britanije koja je imala tu priviliegiju da igru testira vec pune 3 godine.

Tako smo na red dosli i mi iz Srbije, a pored nas tu su jos hrvati, Muje™, chokalije i ostali balkanci. Iz ovog regiona nas ima podosta, najvise je nas :D pa onda idu hrvati, chokalije, muje™, slovenci...a najmanje ima albanaca.

Sad malo o samoj igri.

Pocetak:

Na pocetku imate mogucnost da izaberete ime vaseg kluba, odaberete boje dresova i eventualno napravite grb ili bedz. Nakon toga ostaje vam da pokupujete igrace za odredjenu svotu koja na pocetku iznosi(500.000e). To znaci da iz baze odabirate 16 ili vise igraca koji ce braniti boje vaseg kluba. Tu morate paziti da plate igraca budu male i ne prelaze dnevni limit od 100.000e koliko dobijate od FA asocijace svakog dana.
Npr.

Ako imate 20 igraca, njihove plate su na dnevnom nivou 73.000e - vama na kraju dana stize na racun 100.000, to znaci da cete svakoga dana biti bogatiji za 27.000e.

Na vama je da pronadjete odgovarajuci balans i time napredujete na finansijskom nivou.

Skill-ovi:

Takodje pored izbora imena kluba, dresova i bedza, birate i svoj profil, tj. opredeljujete se za jedan od ponudjen profila vaseg menagera.
Tako su vam na raspolaganju Takticar, Trener, Scout itd.
Svaki od ovih profila nosi sa sobom odgovarajuce skill poene(mozete videti dole na slici) koje mozete ravnomerno trenirati. Trening nekog skill-a obicno staje od 2-50h u zavisnosti od nivoa.

Transfer Lista:

Jedna od najzanimljivijih stvari je sigurno transfer lista.
Svoje igrace nemozete prodavati kako vam je volja, vec ih morate postaviti na aukciju.
Da li cete prodati nekog igraca ili ne, zavisi samo od vasih trgovinskih sposobnosti i moci ubedjivanja. Naravno da bi ste prodali nekog igraca, on pre toga mora nesto i da postigne.
Npr.

Uspeo sam da prodam Bobo-a koji u principu nije bio los igrac ali se nije uklapao u moj stil igre. Negova cena na trzistu je u trenutku postavljanja na aukciju, iznosila 220.000e, ali sam na kraju uspeo da ga prodam za 400.000.
To sam uradio tako sto sam postavio pocetnu cenu aukcije 130.000(duplo manje od njegove vrednosti) ali sam stavio i Instant Buy 400.000. U poredu od 2 dana(koliko je trajala aukcija) pustio sam ga da bude jedini napadac a ostalim igracima sam dao instrukcije da ga bombarduju sa loptama, ne bi li postigao sto vise golova ili asistencija.
Za period od 2 dana(odigrao sam oko 200 utakmica) Bobo je postigao 57 golova i imao oko 40 asistencija.

Takmicenja:

U igri ne postoje prvensta kao npr. Premier Liga, Primera, itd. vec sami igraci prave svoja u kojima mozete ucestvati ako zelite.
Pored Friendly Cups-a(kako im je naziv) tu je i zvanicno prvenstvo i kup koji donose najvise zarade.


Taktika:
U pocetku ce vam 90% taktickih instrukcija biti zakljucano, sto znaci da cete biti ograniceni po pitanju postavke igre. Vremenom cete ih odkljucavati tako sto cete trenirati one instrukcije koje su vam potrebne za igru.

Postoji mnogo ljudi kojima se ova igra ne svidja. To su likovi koji su navikli da uzmu R.Madrid, Romu, Inter, Manchester, edituju ih jedno sat-dva pre pocetka igre i odma u 2-3 sezone uzmu 14 liga sampiona, 16 kupova itd.
Takvim igracima ovakva igra nije ni namenjena posto ce biti kashirani u 5-6 utakmica, posle 7. ce se vratiti na FM08 uzeti R.Madrid, editovati finansije(dodati na konto jedno 200 milijardi evra) i uzeti sve zivo. Do jaja, veoma zanimljivo, nema sta.

U FML-u se vidi pun potencijal vasih menadzerskih sposobnosti, FM08 je samo zargevanje. ;)

Ima jos mnogo stvari koje bih napisao, samo ne mogu trenutno da se setim.
Ako neko ima neko pitanje, moze slobodno da pita, samo bez onih "Kada igra izlazi?", "Koliko ce da kosta?" i tako to, posto NE ZNAM.

Naravno, ako ste zainteresovani da se prikljucite beta testiranju, mozete se prijaviti na ovoj lokaciji:

http://www.sega.co.uk/segapass/register.php?g=8

Srecno i puno pozdrava iz Althor City-ja. ;)
 

Prilozi

  • fml1.jpg
    fml1.jpg
    146.3 KB · Pregleda: 52
  • fml2.jpg
    fml2.jpg
    120.9 KB · Pregleda: 44
  • fml3.jpg
    fml3.jpg
    107.6 KB · Pregleda: 52
  • fml4.jpg
    fml4.jpg
    118.2 KB · Pregleda: 46
  • fml5.jpg
    fml5.jpg
    142.1 KB · Pregleda: 46
I jos malo slika...
 

Prilozi

  • fml6.jpg
    fml6.jpg
    133.5 KB · Pregleda: 44
  • fml7.jpg
    fml7.jpg
    141.3 KB · Pregleda: 42
  • fml8.jpg
    fml8.jpg
    118.8 KB · Pregleda: 43
  • fml9.jpg
    fml9.jpg
    128.1 KB · Pregleda: 50
uhhhhhhhhh...... ne smem da ovo počnem da igram ;) pozdravio bih se sa ispitima
 
Nazad
Vrh Dno