Šta je novo?

Flight Simulator alternative

Universe

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2004
Poruke
1,097
Poena
395
Gledam nešto ovih dana, šta se može naći od dobrih simulacija leta, osim MS Flight Simulatora, s tim što sam postavio sebi i neke dodatne uslove.
U obzir dolaze samo civilne avio simulacije, znači akcenat mora biti na što realnijem pilotiranju, procedurama, fizičkom modelu, čak ni grafika ne mora da bude nešto naročito dobra, mada je poželjno.
Naravno prvo sam pogledao dva poznata imena: FlightGear i X-Plane, prvi koji je besplatan ali prilično ćudljiv i bagovit i drugi koji zaista deluje vizuelno jako dobro, ali je glomazan, nema toliku podršku na netu kao FSX recimo, a ni zahtevnost mu nije baš mala.
Zato bih voleo da vidim da li ima nekih manjih, a opet dobro odrađenih flight simulacija, gde je samo letenje u prvom planu i koji makar samo na tom polju mogu da se uporede sa ovom poznatom trojkom.
Za sada nisam našao mnogo kandidata na netu, mada bi možda došli u obzir YSFlight i Flight Model Simulator, koje tek planiram da isprobam.
Ako ima još neki predlog, čak i ako je starija igra u pitanju, dobro će doći.
 
Sve si sam odgovorio...
Simulatori su u velikoj krizi... tesko da ima nesto sto nisi pomenuo.

Ako "akcenat mora biti na što realnijem pilotiranju, procedurama, fizičkom modelu" sacekaj Olegovu "Storm of War:BoB"
Ukljuci full realisam (difficulty), niko te ne tera da ides u borbu...
 
Vrh Dno