Šta je novo?

FarCry na laptopu u odnosu na desktop

Broz

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
18.09.2000
Poruke
4,495
Poena
740
Ovo je jos jedna od stvari koje idu u prilog onim silnim tredovima i postovima u kojim ljudi imaju slicne masine a kod jenog radi super a kod drugog se javlja stuttering. Neverovatno je to zaista. Ja sam cak bio ubedjen da neki preteruju kad govore kako im dobro radi. I evo, doziveo sam da mi FarCry radi super na centrinu 1.4 i 9600 mobility (64mb) sa 512 mb?! A probao sam sa P4 2.4, 512mb i 5900xt i nije radilo nista bolje. Sve je na medium + bilinear, 12x76...
Autodetekcija je stavila sve na low (na desktop masini je stavila na med ali na high je bio bas slideshow) ja probao a ono leti, i onda sam stavio na med i sve radi OK...Ista stvar kao sto je bilo i ranije ja da malo zastane kad prvi put zapucam i kad prvi put dignem u vazduh drugi dzip i posle ide super.
Mogu samo da zamislim kako radi na dotanu i radeonu mobility 9700 (128mb) :p
 
eee.... pa lapovi su cudo, nisu kao desktop... mislim da su mnogo "ukomponovaniji" i da mnogo lepse rade nego desktop masine...
 
Bas kao sto kaze Miroslav laptopovi su optimizovane mashine bolje su uklopljene od desk mash. tj. napravljeni su da izvlace max od hardware i sve je do j*ja kompatibilno.
 
Ajde malo obrazlozite tu teoriju o "ukomponovanosti" i izvlacenju max od hardware-a? :d

Da nije tu rec mozda o komponovanu intel procesora (pa jos Pentium M) i intel chipseta? ;)

Iako je i u desktop masini isto intel cpu, ali P4 na GHz(ne zelim da verujem da nije ploca sa intel chipsetom uz njega), ovaj CPU u laptopu nije bash nejak.
 
Ma ne , Jakse ovo nije oda Intelu nego samo komentarisem(o) zaista neverovatne situacije a vidjali smo ih svi mi. Meni se desavalo da na dve iste masine recimo farcry radi vidno razlicito?! I ubio sam se namestajuci i nisam uspeo da nateram ovu sto je losije radila kao ova druga. Postoji ti neka hardverska uigranost ili kako bih je nazvao.
Recimo meni na lapu FarCry radi bolje nego na masini sa P42.0NW i Radeonom 9600 (nonpro) sa istom kolicinom rama i na nekoj 845D ploci, cini mi se...
Inace cipset na kom je radila ova masina gore je sa 845PE cipsetom. OK, nija najbrzi ali je poslednji iz jedne generacije i samim tim sigurno i najbolji iz tog vremena (era pre 865/875)...
Evo i sad na poslu sam malo opicio FC dok ne dodje direktor;) i sve radi neverovatno dobro (obzirom na kolicinu rama i kolicinu memorije na vpu-u)...

@Miroslav - cestitam kupovinu fantastice srebrne tastature i u zdarvlju da te sluzi:)
 
Broz je napisao(la):
@Miroslav - cestitam kupovinu fantastice srebrne tastature i u zdarvlju da te sluzi:)
ala vesti brzo idu :) nisam znao da neko zna za ovo uopste :)
 
Ma ima tu i ponesto sto se zove neoptimizovanost koda igre itd...
 
jaksa je napisao(la):
Ajde malo obrazlozite tu teoriju o "ukomponovanosti" i izvlacenju max od hardware-a? :d

Da nije tu rec mozda o komponovanu intel procesora (pa jos Pentium M) i intel chipseta? ;)

Iako je i u desktop masini isto intel cpu, ali P4 na GHz(ne zelim da verujem da nije ploca sa intel chipsetom uz njega), ovaj CPU u laptopu nije bash nejak.
ne mogu da pojasnim, treba da probas par lapova kako se ponasaju u odnosu na njihove desktop vrsnjake pa ce ti biti jasno...
 
Laptopovi se ponasaju se losije, a to zato sto na desktop masinama koje ja vidjam imam uglavnom diskove od 7200rpm i intel chipsetove, a na laptopovima, koje znatno redje vidjam ali ipak relativno redovno, ti isti diskovi su znacajno sporiji.
 
da, ali kad disk nije aktivan, kompjuter se ponasa mnogo brze, o tome ti pricam. kad bi u lap ubcio jedan 7200 disk, sve bi to mnogo bolje funkcionisalo... naravno, ja sam zadovoljan ovim 4200 diskovima, i pristalica sam da ih ne menjaju :)
 
Ej, ne lozite se.
Laptopovi su znacajno sporije masine.
To sto ovde vlada fama da je FarCry ne znam kako zahtevan i da nece radi bez 1000 evra u desktop racunaru je drugi problem.
Jedino je pitanje radne memorije, ljudi ne shvataju da je 512 minimum, pa se cude kako im lose radi na R9700 i o/c Bartonima uz 256 "zategnutog" rama.
512 RAM i radice i na GF4MX.

Pozdrav!
 
Cekaj, Sasa jel smo mi krivi sto na tom vunastyom IBM-u ne mozes da poteras FarCry? :-devil-:
Ali boli te uvo, zato ima jako kuciste :smoke:
 
Nazad
Vrh Dno