Šta je novo?

Far Cry - Problem

hejvule

Slavan
Učlanjen(a)
05.08.2004
Poruke
849
Poena
319
Problem je sledeci:
Prilikom igranja dolazi do crnjenja tekstura na
pojedinim delovima ako se Shadow Quality opcija ukljuci na high ili very high.
Kada ja na medium toga nema.Takodje,odsjaji na krovovima mi izgledaju nekako previse bljestavo.
Drugo,kako god da namestim vodu (medium,high,very high,ultra) ona izgleda isto-bedno :wall: .
Sve ostale opcije su mi na high ili very high ,kartica je 6600gt drajveri su
71.84 .
Far Cry sam igrao na staroj masini sa Ti4200 i voda je izgledala bruka.Cudno je
da je tada voda na high izgledala gore nego na medium (mada je ovo mozda moj subjektivni utisak ).

Da li se ovo desava zato jer kartica podrzava PS 3.0 a igra je verzije 1.00 pa ne podrzava?Znam da patch 1.3 podrzava PS 3.0 i HDR .
Ako neko ima resenje neka pise.
 
Instaliraj pecheve. Kad dodjes do 1.33 svi problemi ce biti reseni...KAzem kad dodjes zato stomi se cini da ne moze odmah 1.33 neko 1.30 - > 1.31 -> 1.33
 
Poslusaj Broza. Mada je 1.3 dovoljno da resi navedene probleme.
 
1.1, pa 1.31, pa 1.33, ako se dobro sjecam.
 
Bas tako.Evo i ja sam pre par minuta radio instal opet (nabavio novu kartu pa reko da testiram i fc u tom s3.0)
 
Dovoljan je patch 1.3 da bi se omogucio PS 3.0 (velicina patch-a je 74.1MB - morao sam ga skidati 56k modemom :( ).
 
Evo i ja imam problem. Naime kada uklucim HDR recimo 7 (AA sam iskljucio naravno) i startujem igru, crn mi ekran (vide se samo desno energija,stit... i levo stelt metar ili sta je vec). Koristim najnovije drajvere sa nvidia sajta 81.85. Gledajuci fraps vidim da mi se drasticno menja broj frejmova sa hdr 0 i 7 samo sto kad stavim 0 vidim sliku a sa 7 nista sem pomenutog. Ima li ko ideju sta bi moglo biti u pitanju.

Uzgred moze li mi iko reci da li je hdr isto sto i s3.0 i ako nije kako da ukljucim tu 3.0 specifikaciju koju podrzava 6800. Hvala svima koji odvoje malo vremena.
 
mislim da treba da iskljucis AA kad koristis HDR. HDR nije isto sto i SM3, milsim da nemaju mnogo veze.
 
Hvala svima.Instaliran patch 1.3 i sve radi,ma ne da radi nego izgleda bolesno dobro !!
I jos par pitanja - Da li se HDR automatski ukljucuje kada se AA iskljuci ??
Da li se nivo HDR-a odredjuje preko konzole ? Koja je komanda ?
 
Ne. HDR se ne ukljucuje kada se iskljuci AA. Da bi omogucio HDR trebas da u options iskljucis AA i stavis light na ultra . Zatim spustis konzolu na ~, ukucas r_hdrrendering 7. Vrednost HDR-a mozes da menjas po zelji od 0-11, 7 je neka sredina koja daje najbolji izgled.
 
shibbypower1 je napisao(la):
Ne. HDR se ne ukljucuje kada se iskljuci AA. Da bi omogucio HDR trebas da u options iskljucis AA i stavis light na ultra . Zatim spustis konzolu na ~, ukucas r_hdrrendering 7. Vrednost HDR-a mozes da menjas po zelji od 0-11, 7 je neka sredina koja daje najbolji izgled.

Jesi ti siguran da se stavlja na ultra. Kod mene je veru high najjace sto imam?

to joriq: lepo sam napisao da mi je iskljucen AA

Da li jos neko ima problema sa HDR-om i pomenutim drajverima (najvise sumnjam na njih)???
 
Isto sr4nje drugo pakovanje. Najbolje je da sve opcije stavis na verY high upalis i vsync, aa iskljucis, restartujes igru, ukucas r_hdrrendering 7 i ako i tada bude za7ebavao onda je problem u tvom racunaru. Evo ti za svaki slucaj moj *.cfg iz FarCry-a. Raspakuj i snimi u FarCry\Profiles\player.
 

Prilozi

  • HDR.rar
    2.6 KB · Pregleda: 69
Da ne otvaram nov thread.
Problem je poceo da se javlja na nivou Tree Hous i onom pre njega, valjda Research se zove.
Javlja se samo u zatvorenim prostorima gde se koruptuju teksture, tj. pojavljuju se plavi, crveni, zeleni, sivi itd. ciliindri.
Verzija FC-a je 1.32, drajveri 81.89, Asus 7800GT. NIgde ne mogu da nadjem resenje, jer su sve preporuke da se petchuje na 1.33 sto sam uradio pre nego sto sam poceo da igram, doduse na 1.32 ali je razlika u odnoosu na 1.33 beznacajna, samo ispravlja online varanje itd.
Help.
 
pod pretpostavkom da ti je sve ostalo vezano za grafiku podeseno kako treba, jedini moguc razlog je drajver. Probaj neki stariji, npr 77, dobro se pokazao u vecini naslova
 
Kapiram da jeste, Cod2, Chaos theory i bf2 rade bez problema, 3dmarkovi daju normalne rezultate.

edit: probah u ocajknickom pokusaju da pechujem sa 1.33 i nista. idalje isto. Ne ide mi se bas sa konja na magarca sa starijim drajverima zbog jedne igre.
 
Poslednja izmena:
Probah i sa whql drajverom 81.98 sa nvidijinog sajta i nista. Niko nema bas nikakvu ideju.
 
Probah i 77.77 drajver i dalje isto.
 
Resih problem, reinstalirao igru i stavio sam 1.3 patch i radi bez anomalija za sad.
 
Ljudi imam jedan problem oko peca 1.3. Nece uopste da se instalira. Pec je 74 Mb. Kada treba da se odabere direktorijum gde je Far Cry instaliran i idem na next NECE. Jednostavno nece da se instalira. Mislio sam da je fajl ostecen pa sam ga ponovo skinuo (u stvari ne ja) ali problem je i dalje tu.
Pomagajte i SRECNA NOVA GODINA!
Pozdrav svima.
 
Mislim da je ranije bilo reci o tome. Instalacija patcha ne verziju igre koja dolazi na 3CD-a pravi probleme.
 
Što će reći, nabavi full DVD verziju, umesto 3CD repacka...
 
eternity je napisao(la):
Mislim da je ranije bilo reci o tome. Instalacija patcha ne verziju igre koja dolazi na 3CD-a pravi probleme.

Ne pravi probleme .Kod mene sljaka odlicno .Postoji caka za instalaciju !!
Bilo je reci u ranijim threadovima o tome .
 
jos jednom raspakuj 1.3 update kada se raspakuje zauzima oko 500MB i presnimi ga u FarCry folder, to sve uradis iz komandne linije milim da ide ime fajla -a ili tako nesto nesecam se
 
Poslednja izmena:
moras prvo da instaliras pec 1.1 pa onda 1.2(mozda ovaj ne mora) i tek onda 1.3...uz ubacivanje reg fajla ako ti FC nije instaliran na c disku...taj reg fajl i objasnjenje ces naci u nekom od ranijih threadova na ovu temu
 
E, pa ne mora prvo 1.1! Kod mene je ovaj odbio da se instalira, pa sam probao 1.3 i instalisao se normalno, pa za njim i ostali: 1.31, 1.32 i 1.33. Inace igra je sa DVD-a. Nego, negde sam iscackao 1.4 patch, ali kazu da je samo za nVidiju ?!?
 
Stavi link za 1.4 :type:
 
Nisu normalni sa onim Factory nivom kad treba da branim ribu, Valve, dok aktivira nuklearnu bombu. U pocetku je FPS normalan ali kako se gomilaju leshevi on eksponencijalno pada da bi pri kraju kad mi poslednji par izlete padao i na 6-7 i to u sred pucachine na jedno 5 sekundi i posle se vrati na 40. Sto je jos gore isti stuttering se desi i kad sve spustim na low, zar je moguce da tako matora igra pojede giga rama kao od shale?
 
Imam mali problem, igra mi se strasno ukucava, grafika pocinje da mi nenoramlo cvrci kad dodjem do nekog mesta u igri. Probao sam sa pecom 1.1 da to ispravim ali bezispesno. Molim za savet. (Namenjao sam katalista, dizao sistem itd. ali nije pomoglo)
 
Koliko imas RAM-a ? FC treba1GB da ne bi stuco ali i sa 512 je igriva
 
Nazad
Vrh Dno