Šta je novo?

Far Cry problem!

macak-BL

Slavan
Učlanjen(a)
01.09.2004
Poruke
171
Poena
319
Imam Athlon-a na 2.6, 512MB DDR-a na 400, A7N8X-e Deluxe, i graficku GeForce 5600 XT sa 256 MB ...W/DVI/TV, proizvodjac je Point of View.
Instalirao sam sve nove drivere 61.77 i za plocu ma sve poskidao sa nvidi-e i itd.... Problem je sledeci... startam Far Cry na medium i ono sve plavo... kao neka voda... ne znam ni sam sta je za reci... imal ko neki prijedlog ili sl. a da ima i ona opcija unstall ali steta se odreci ovakvog naslova i ne prikuvati par dana... pozdrav
 
Problem sa novijim driverima , skini starije drivere, ili jos bolje pookusaj sa onima koji su ti dosli uz karticu...uglevnom do drivera ti ej problem ;)
Pozdarv...
 
Bolje stavi NOVIJE drajvere i patch 1.2, meni je to resilo problem
 
Meni se to isto desilo sa tim driverima. Onda sam vratio stare, insatalirao Dx9c pa vratio 61.77 i onda je sve lepo radilo.
 
moj problem

asus a7v333 512mb 2000+ i asus v9999 (6800 klot) i drajveri 61.72 idu uz grafiku
na far CRy ju je sve sugavo pogotovu voda i teksture i nema senki . a na Ti4400 de luxe Asus je sve normalno radilo e sad kako resiti ovaj problem i kako se instaliraju patchevi za gore pomenutu igru.
Patch 1.1 je potreban zato sto igra ne podrzava pixel shader 3.0 i NV40 chip (tako pise na sajtevima) dakle kako da instaliram patch i neko konkretno resenje hvala\
 
Sa patch-em 1.2 i driverima 61.77 radi 100% i to ti je rješenje problema.
 
A taj patch 1.2 jel treba instalirati ako neko ima radeon 9800pro? Mislim, jel on zbog GForce kartica uradjen samo ili uopste. I sta tacno ispravlja?
Pozdrav!
 
MA ljudi ja mislim da je to najvise do OS znaci mislim da je gore pomenutom useru sistem otisao u racku pa da je to problem, jer je men isto bagvalo na istome mjestu, ali kad sa radio format c toga problema nije vise bilo ;)
Pozdrav...
 
M3 je napisao(la):
MA ljudi ja mislim da je to najvise do OS znaci mislim da je gore pomenutom useru sistem otisao u racku pa da je to problem, jer je men isto bagvalo na istome mjestu, ali kad sa radio format c toga problema nije vise bilo ;)
Pozdrav...

Zanimljiva konstatacija! Zivo me zanima kako si zakljucio to? neki prorok ili sl.
Racunar je u savrsenom stanju,... far je plavio jer dx 9.0b je + nisam imao ni jedan patch! stavio sam 1.1 i sve je bilo ok i sa dx9.0b, jos da stvar bude mocnija stavio sam novi patch 1.2 i dx9.0c i sad picim na high al ono ladnoo.
Nikakvih problema vise... dakle samo je do drivera dx-a ili patcha... pozaaaa
 
Pa ne znam tebi , ali znam da je meni isto tako bilo, i da sam kada sam RADIO format C pa opet istalirao presao igru bez ikakvoga patcha ;)
Milo mi je da ti radi ...pozdrav...:wave:
 
Ljudi, nije valjda patch 1.2 stvarno 65MB???
 
Nažalost jeste, evo upravo ga skidammmm :(
 
Ovaaaj... Kako se instalira patch 1.2 tacno? Startujem taj exe fajl od 65MB i na tren samo se otvori crni prozor, nesto se ispise i odmah zatvori. Isto se desi i ako pokusam da ga pokrenem iz FC direktorijuma. (Patch 1.1 sam ranije bez problema stavio)
Je l' moguce da ne valja fajl?
 
macak-BL je napisao(la):
Zanimljiva konstatacija! Zivo me zanima kako si zakljucio to? neki prorok ili sl.
:Klanjanje
In M3 we trust!
 
M3 je napisao(la):

E, ako vam nije igra instalirana u default direktorijumu na C disku, onda neće moći, obratite pažnju i na to...
 
outlaw je napisao(la):
E, ako vam nije igra instalirana u default direktorijumu na C disku, onda neće moći, obratite pažnju i na to...
Ja sve igre instaliram na posebnu particiju; nikad na C:! Sad mi je FarCry na E: i opet nece da se instalira. Mada bolje sto nije, s obzirom da patch 1.2 pravi VELIKE probleme sa ATI karticama, tako da su mnogi morali ponovo da instaliraju igru, ali ovaj put bez 1.2 patcha! :)
 
Poslednja izmena:
Za 9800 i X800 je najbolje da se igra sa 1.0 verzijom ili 1.2... Ako bas morate 1.1, idite na neke drajvere pre 4.5. A sto se tice nVidie, sve funkcionise kako treba sa poslednjim drajverima na verziji 1.2
 
Igram sa 1.1 i sve je OK. Kakve probleme bi trebao da imam, posto ih nisam primetio?

1.1 su mi popravili korupciju tekstura vode kod zoom-iranja dvogledom ili snajpom.
 
@Delija: Napisao sam problem u 1. postu. Samo cu ovde dodati da mi se to desavalo kad sam se igrao sa video settings-ima u igri (smanjivao kvalitet vode, spec. efekata i sl.). Sad je, medjutim, sve OK. Vratio sam sve na Very High i samo menjam rezoluciju.
Ne znam zasto sam dobijao plave texture pri smanjivanju kvaliteta raznih efekata...
 
A ja imam malo drugaciji problem, uopste ne mogu da instaliram v1.1 patch. Skinuo sam ga i kada pokrenem instalaciju kaze da nemam instaliran Far Cry??? Kao ne moze da nadje instalaciju i to je to, zatvori se setup.
 
Idi na search, neko je ostavio reg fajl koji resava taj (piratski:d) problem.
 
Nazad
Vrh Dno