Šta je novo?

Fable - totalna antipreporuka

filipenko

Znamenit
VIP član
Učlanjen(a)
16.12.2001
Poruke
11,720
Poena
1,020
Fable The Lost chapters je stigao u nase krajeve. U pitanju je hit igra sa xboxa koja je dozivela veliki uspeh pa je prebacena i za pc.
Javite mi da li je igra losa i kad odmaknete vise od sat vremena, ovo sto sam do sada video je bljutavstina i katastrofa. Vodite na pocetku nekog buljavog klinca, nema sejv nego chekpointi kad igra smatra da ste dovoljno presli, prica katastrofa, glavni lik ima izraz lica kao da ptice s*ru po njemu, gameplay nikakav, zaraznost nula, odvratnost na sve strane...Davno nisam igrao goru stvar.
Ako igra posle postaje drugacija - javite, mozda joj dam sansu (mozda joj i dam :d)
 
Poslednja izmena:
preterujes,zavrsi igru pa onda komentarisi...dajes utiske posle sat vremena,a RPG je u pitanju...
igra je sasvim solidna...i nece se bas svideti ko ocekuje nesto slicno Ghotici,ovo je nesto na drugi fazon...
 
Mislis rpg na fazon malog glavatog klinca sa stopalima od 1 metra kome se pride ispisuje strelica kuda da ide (verovatno ne bi li se uslozila igra?) :d
 
Hmmm... ajd jos neko da baci utiske, Filipenko mnogo igra Morrowind pa je postao preterano kritican :D
Anyway, koje bi misljenje imali o Fallout-u da ste ga upalili i presli samo onaj nivo u pecini, pa ja bi ga momentalno deinstalirao da nisam znao kakav je hit...
 
Igrao sam igru na Xbox-u. Taj deo sa klincom ti odredjuje koliko ces biti okrenut dobru a koliko zlu inicijalno. Posle krece igra
Imas prvo tutorijal kroz skolu za heroje a onda sloboda. radi sta oces, skoro. Imas kvestove za dobre i za zle pa biras. Mozes da se hvalises za dodatni exp ali ako ne ispunis uslove gubis exp. Igra je veoma dobra i zarazna ali na zalost ima rupa. Necu sada da ih spominjem ali koristio sam ih na sve strane.
Upozorenje, pazite kako koristite usporavanje vremena. ja sam ga koristio veoma obilato i jedva da sam zavrsio igru dok sam jos mogao da se krecem (78 godina)
 
znaci sve je crno ili belo?

pa dobro i to je napredak u prava revolucije u odnosu na dosadashnje igre gde si mogao da budes smao dobrica

filipe, da te podsetim 95% na konzoli = 75% na PCu :)
 
Mozes da radis i jedne i druge. Nije bas crno belo ali ce te tuci onakva ili ovakva reputacija. ja sam do samog kraja bio slasher jer iako sam radio dobre kvestove kasapio sam bez potrebe i sve kvestove koji se tako mogu resiti resio tako (neki imaju i mirna resenja).
Sam gameplay je malo uproscen, i nema toliko cackanja oko oklopa/oruzija ali ima odlican combo sistem (veoma zloupetrebljiv) i odlicne mogucnosti gradnje lika.
na kraju sam postao Liberator... sta ces...
E, da strelica ce te pratiti celu igru. Ovo je ipak laki RPG a ne harcore. Gledavsi ga kao ono sto jeste dobar je. Globalno i nije nesto toliko posebno.
 
Poslednja izmena:
igra je blagi uzas :S: ...nisam joj(Fable) dao sansu :crash:

poz A :-devil-:
 
Ma neki of vas bas preteruju... igra je u prvu ruku drugacija i originalna, mada ce hard core RPG fanovima biti smor posto je dosta stvari uprosceno kao strelica na mapi koja ti pokazuje gde je quest.itd.. Meni se kao zaljubljeniku u gothic i arcanum bas svidela i mogla bi se okartakterisati kao navlacenje nove mase na laku kategoriju RPG-a koji ni u kom slucaju nije kao smor Diabl-a i ostalih hack&slesh igara tako da moze dobro promovisat zanr.
A inace Morrowind mi se uospte nije svideo bas zbog nepostojanja/lose glavne price tako da nemas pojma gde tumaras i resavas dosadne questove
Po meni je Gothic do sada imao sve i III mnogo obecava kad bude izasao ...
 
zeljko je napisao(la):
...Morrowind mi se uospte nije svideo bas zbog nepostojanja/lose glavne price...

:trust: ? :zgran: ? :wall: ?
 
filipenko je napisao(la):
Fable The Lost chapters je stigao u nase krajeve. U pitanju je hit igra sa xboxa koja je dozivela veliki uspeh pa je prebacena i za pc.
Javite mi da li je igra losa i kad odmaknete vise od sat vremena, ovo sto sam do sada video je bljutavstina i katastrofa. Vodite na pocetku nekog buljavog klinca, nema sejv nego chekpointi kad igra smatra da ste dovoljno presli, prica katastrofa, glavni lik ima izraz lica kao da ptice s*ru po njemu, gameplay nikakav, zaraznost nula, odvratnost na sve strane...Davno nisam igrao goru stvar.
Ako igra posle postaje drugacija - javite, mozda joj dam sansu (mozda joj i dam :d)
Fable: The Lost Chapters



Igra započinje u malom selu negdje u zamišljenoj zemlji po imenu Albion, a vi sjedite pred vratima svoje kuće i razgovarate sa svojim ocem. Vjerovali ili ne, vi ste maleni dječarac s velikim snovima o svojoj viteškoj budućnosti, ali za taj dan dobili ste jednostavniji zadatak. Seka vam ima rođendan, i morate joj kupiti poklon. Nemate novca, pa ga morate zaraditi kako god znate. Otac će vam pomoći, dajući vam po jedan novčić za svako dobro djelo koje učinite, ali možete do novca doći i na druge načine. Ovaj prvi level služi većinom kao maleni tutorial o principima gameplaya, no kada napokon sakupite novac i dostavite svoj poklon sestri, započinje prava priča. Kaos, palež, krv...




Pročitajte zbog čega bi Lux već sada izdao ovu igru i dao joj ocjenu preko 90%...


:d :d :d :d :d
 
zeljko je napisao(la):
A inace Morrowind mi se uospte nije svideo bas zbog nepostojanja/lose glavne price tako da nemas pojma gde tumaras i resavas dosadne questove

Ma da... uopšte ne postoji glavna priča u Morrowindu. ,) A i ono malo side questova što postoji je strašno dosadno. ,) :D :D :D

edit: I na kraju... jel vredi instalirati Fable? Mislim ako ga ne poredimo sa Morrowindom. Pošto po toj logici posle Fallout-a, Daggerfall-a i Morrowind-a ne bi trebalo ni jedan FRP više da odigram. :)
 
Poslednja izmena:
ovaj chisto da obradujem sve obozavaoce 'strelice' u igri koja obelezava questove ce biti prisutan i u oblivionu (koji se propagira kao nex gen rpg)


btw dacu priliku FABLEtu, kad sam dao DS2 sto ne bih i njemu :)
 
zeleni_zub je napisao(la):
Ma da... uopšte ne postoji glavna priča u Morrowindu. ,) A i ono malo side questova što postoji je strašno dosadno. ,) :D :D :D

:)
:mad: Ummmm....Postoji GLAVNA PRICA!!!Ti se reinkarnacija Lorda Indorila Nerevara,poginuulog u bitci kod Red Mountena oko 4 000 godina ranije,i treba da ispunis prorocanstvo(ubiti Dagoth Ura,demigoda,i otkriti je tribunal varka(false gods) . ) .To stoo su neki glupi da prate uputstva i da odu do Caiusa,Beth nije kriva.
 
Lord Elias je napisao(la):
:mad: Ummmm....Postoji GLAVNA PRICA!!!....

Inače to je bila jedna lepa stilska figura koja se zove ironija. :) Naravno da postoji glavna priča i naravno da su side questovi sve samo ne dosadni.


Da se vratimo Fable-u... Zašto je ta strelica toliko strašna i na šta pokazuje kada se uzme više questova? (mada - videću i sam kada budem nabavio igru) :)
 
Aman, sta ste vise zapeli za tu strelicu, sto li sam je uopste pominjao...:d
 
Inace jel neko ima problema sa nestajanjem subtitla sa ekrana , koristim najnovije NV drajvere?
 
pa strelica je u dosadashnjim 'rpg' implementirana tako da te vodi od lika do lika (koji su na mapi predstavljeni velikom zvezdom il slichnim simbolom) koji su vazni za nastavak glavne priche... kakav role play a? :)
 
G!!! je napisao(la):
ovaj chisto da obradujem sve obozavaoce 'strelice' u igri koja obelezava questove ce biti prisutan i u oblivionu (koji se propagira kao nex gen rpg)
pa zar je ta strelica toliko bitna :S: imas cetiri strane sveta i u svakom predelu orijentire i to je sve sto ti treba!!!
 
pa meni je totalno nebitna nepotrebna i krajnje suvishna ako hocu da imam osecaj slobode i pravog role playa
 
Jos jedno polukatastroficno upozorenje ukoliko imate ukljucen system restore - igra (koja inace zauzima 2.8gb) ce vam prilikom deinstala (verovatno u znak osvete :zgran: ) napraviti restore point od nekih 5gb!!! :trust: :zgran: Uzas!!! Microsoft :smash:
 
Poslednja izmena:
filipenko je napisao(la):
Jos jedno polukatastroficno upozorenje ukoliko imate ukljucen system restore - igra (koja inace zauzima 2.8gb) ce vam prilikom deinstala (verovatno u znak osvete :zgran: ) napraviti restore point od nekih 5gb!!! :trust: :zgran: Uzas!!! Microsoft :smash:
Cccc, pa ja nikada ne ukljucujem System Restore na particiji na kojoj su mi igre :D
 
moram je probati.. video sam pre par dana najavu i tako dacu joj sansu samo jos da je nabavim :)

strelica rulz :p
 
Probao... OK je skroz igra. Grafika nije baš state of the art, ali zato igra strašno lepo radi u 1280x1024 na high setovanjima sa uključenim AA. Nema uopše checkpointe nego može da se snimi normalno u toku igre (checkpointi su samo za vreme tutoriala). Ono malo questova koje sam završio su isto OK (pogotovu onaj quest sa pečurkama i onom ribom koja razočarano konstatuje da je pečurke uopšte ne rade i onom dvojicom u šumi koja od istih ne znaju za sebe).
Zanimljivo urađen expirience system. Od questova se dobija general experience koji može da se koristi za unapređivanje svega, a korišćenjem određenog skilla se dobija experience samo za taj skill.

Ne znam šta vam se toliko nije svidelo.

I stvarno dosta sa tom strelicom... ništa joj ne fali, a i ne pokazuje baš sve. ,)
 
Poslednja izmena:
Bolji RPG za PC nije izasao ove godine... Igra je fenomenalna, samo je treba dati malo vise vremena... Sinoc sam je igrao do 8h ujutru, dok ds2 nemogu da smislim 30min da odigram...
 
Ne znam da li je neko od vas imao problema sa zvukom u ovoj igrici, ali meni posle 2 min. igranja puca zvuk. Nekad se toliko zabaguje da moram hardverski da resetujem kompjuter. To mi se dasava na Nforce2 mcp-t ploci. Problem je uglavnom isti kao i sa nekim drugim igricama, pada mi na pamet Prince Of Persia. Pozadinski zvuk se cuje, ali ne i dijalog. Cudno kako se ovaj problem ponavlja sa vremena na vreme. Obicno sam ga resavao tako sto iskljucim hardverski zvuk ili EAX nesecam se vise, no u Fable-u ne postoji nikakva opcija za podesavanje zvuka. Ima li neko slicnih problema ili neki savet kako da izadjem na kraj sa ovim questom? :)
 
Poslednja izmena:
Problem delimicno resen sa Nforce audio drajverima 4.62. Zvuk je i dalje bagovit, ali radi. Sve u svemu igrica je krajnje zanimljiva.
 
igra je jaaako dobra.
nije nista revolucionaro i svakako ne predstavlja ozbiljan rpg,ali je za zabavu odlicna (a sta bi,uopste,igre i trebale da nam pruze?).grafika nije bas eye candy,ali je barem dobro optimizovana.meni na 9600xt radi na 1024X768 sve na high sa AAX2 bez seckanja,cime ne moze da se pohvali mnogo danasnjih igara.
igra ima moju preporuku.
 
Bas mi se igra neki lagani RPG, da se odmorim malo od KOTORa i Baldur-a. Mali offtopic: a sta bi sa onim nesrecnim Bardom, vredi li to da se igra?
 
Nazad
Vrh Dno