Šta je novo?

Fable Anniversary PC

'DoG

Slavan
Učlanjen(a)
06.09.2007
Poruke
1,293
Poena
349
Dakle gotovo sigurno nam steam stize HD remake prvog dela(Fable - The Lost Chapters) :banana:



Ostaje jos da sacekamo datum izlaska i malo vise informacija.

Igra je inace u Februaru izasla samo za xbox 360.
 
Poslednja izmena:
Valjda je ovo za PC verziju istina a ne neka zajebancija od strane razvojnog tima. Fable je jedan od mojih omiljenih starih RPG-a.:)
 
Na steamu ima preorder, igra izlazi 12.septembra, mnogo sam voleo originalnu igru pre nekih 6-7 godina, ne znam ni kad je bila aktuelna, tako da cu mozda kupiti i podrzati ovo : )
 
 
Izaslo :type:
 
Koje smeće od "rimejka". Bolje da ga nisu ni izbacivali ako neće ni malo da se potrude.
 
Koje smeće od "rimejka". Bolje da ga nisu ni izbacivali ako neće ni malo da se potrude.

A sta mu fali? I nije remajk nego je samo igra remasterovana u HD!

Fully re-mastered with HD visuals and audio, Fable Anniversary is a
stunning rendition of the original game that will delight faithful fans
and new players alike!
The all new Heroic difficulty setting will test the mettle of even the
most hardcore Fable fan. With no Resurrection Phials and even more
lethal enemies to contend with, will you be able to survive?
Forge a hero based on your actions: age and evolve a hero or villain
through the actions you choose and the path you follow-be it for good
evil, or in-between
Build your living legend: Through deeds and actions, build a name for
yourself across the land. Recruit allies and followers. Gain glory or
notoriety. Who will you be?
With an entirely new lighting system, slick new interface, all new
textures, models and gameplay, Fable Anniversary is the full HD
definitive Fable experience
 
Poslednja izmena:
A sta mu fali? I nije remajk nego je samo igra remasterovana u HD!

Da li si uopste probao ovo smece pre nego sto si napisao " sta mu fali "?

- Uzasna optimizacija
- Ne postoji opcija da koristis MIS ni u jednom meniju
- Mutna grafika
- Likovi koji imaju facu kao da je od gline
- Inventory sistem koji su papreno zeznuli
 
Najgore je to što je stari Fable već imao odličan PC UI. Ali ovi su umesto da to iskoriste samo napravili 1:1 port Xbox 360 verzije. Sve isto kao na konzoli, meniji, inventar (****** urađeni čak i ako se zna da su dizajnirani za gamepad), samo nalepili komande sa tastature preko njih. Znači nula truda oko porta. Na stranu to što je HD verzija sama po sebi bzvz odrađena...
 
Prvi put da starija igra izgleda bolje od HD remastered verzije. :)
 
cena je nenormalna, sta ubacili 2 - 3 nova skina i malo promenili teksture i traze 32 evra?!
 
sva sreca, ova igra me vise i nije zanimala... presao sam je jednom, kad joj je bilo vreme, i to je to... nije tolko dobra, da bi pozeleo da je igram opet...
 
Kada ste vi zadnji put igrali Fable ?? Razlika u odnosu na original je OGROMNA.



Plus kada citam da zato sto igra nema podrsku za tast/mis umirem od smeha, ja lepo uzivam sa mojim x360 padom.
 
Ma da, bolidi. Zale se ljudi sto PC igra nema podrsku za misa u ni jednom meniju... zamisli! Srecom svi vole da igraju ( a i imaju ) gamepadom PC igre.
 
I za originalni Fable se ne može reći da je PC igra, stigao je sa xbox-a sa godinu dana zakašnjenja. Samim time je i tada bilo jasno da je gameplay prilagođen gamepad-u i da ga je prirodnije tako igrati.
 
Što mi idu na živce ljudi koji kontriraju samo da bi kontrirali.
Stari Fable (PC izdanje) uopšte nije ni imao podršku za gamepad i meniji & kontrole su bili maksimalno prilagođeni za PC, kao da igra i nije port sa konzole.
(Što bi znao da si igrao igru a ne samo uleteo da provociraš.)
 
Igrao sam stari fable, ali se ne sećam da li je imao ili ne podršku za gamepad, samo kažem da je igra, kao i svaka igra koja je prvobitno pravljena za konzolno tržište pravljena sa naumom da se igra na gamepadu i tu ne spada sam UI, već AI protivnika, težina igre, pa i sam dizajn i gameplay. Kada se igra na nečemu na čemu nije pretviđeno, to od starta nije to.

Ako zaista stari Fable nije imao podršku za gamepad, čega se ne sećam, jer ga i jesam prvobitno odigrao na xbox-u, to je daleko, daleko veći propust za igru nego k+m podrška. Tako da ova moderna varijanta dođe i bolja :)
 
Poslednja izmena:
Cek malo jel to stvarno ne moze na tastataturu i misu, pa kako onda da igram?
 
I dobro posle sve ove rasprave sta smo utvrdili? Jel bolji Fable - The Lost Chapters ili ovo HD izdanje posto jos nisam nasao vremena da izdvojim da probam zato sam na predhodnoj strani pitao sta fali ovom HD-u. Stari Fable sam igrao na xbox-u pa posle na racunaru ali je proslo dosta vremena pa reko da vidim jel da skidam HD da se vratim u vreme kada sam uzivao ili ne?
 
Nazad
Vrh Dno