Šta je novo?

eFootball 2023

Kidavela

Poštovan
Učlanjen(a)
25.07.2015
Poruke
65
Poena
70
Dakle, meni iznenada, prije par dana, droppovao je novi PES. Besplatan je, oko 60 GB, fale neke opcije poput editovanja timova i transfera, ima oko 20 (licenciranih) ekipa, mogu se igrati offline prijateljske. Utisak je mnogostruko bolji nego ona skarada od eFootball 2022, mnogo više podsjeća na PES 2021, a ono što bih volio da znam je hoće li biti mogućnost da se dokupi cijela igra.

 
Није ми јасно у којој резолуције ово иде на ПС4?
Кад кренем утакмицу имам утисак да је ово 720p.

Пес2021 је графички драстично бољи.
 
Smoke patch pravi ofline mod za novu sezonu i biće besplatan ko voli da igra master ligu.Biće nezavisna igra tako da ne treba imati pes,najavili da bi trebalo u oktorbu da izadje
 
Није ми јасно у којој резолуције ово иде на ПС4?
Кад кренем утакмицу имам утисак да је ово 720p.

Пес2021 је графички драстично бољи.

Da, na Soniju grafika izgleda kao da su smanjena podešavanja, na PC verziji je to drastično bolje.
 
Izasao update pred svetsko, i dalje ce da bude isto napucani timovi sa igracima koji kupuju igrace ali barem eto moze sa repkama da se pika. Mislim ni da krsteno svetsko ne moze da se odigra. Usput ubacili su piksija, videcemo kakve ce ocene da budu ovo je neka slika sa neta.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-11-17-23-48-34-862-edit_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-11-17-23-48-34-862-edit_com.android.chrome.jpg
    277.5 KB · Pregleda: 88
Pozdrav ljudi, želim da vas pozovem na discord server koji je kreiran za opuštena online takmičenja u ovoj igri. Do izlaska eFootball-a igrao se PES, i u neke dve godine postojanja servera, odigrano je 40-ak takmičenja. Sada smo krenuli i sa eFootball-om, i trenutno su aktuelne prijave za dream team takmičenje, ali sa ograničenom ukupnom snagom ekipe...
Osnovna ideja servera je da bude mesto isključivo za ljubitelje ove igre, koji društvene igre i takmičenja generalno, doživljavaju na zreliji, zdrav način, i ja kao vlasnik servera se dosta trudim da svi eventualno zalutali shvate brzo da to nije server za njih...Ne pucamo na masovnost, iako server trenutno broji ukupno preko 100 članova, od toga otprilike polovina je aktivno, manje ili više.

Koristimo leagurepublic softver za sajt, na kome su tabele, rezultati i sve ostalo. Uskoro kreće i izračunavanje rejtinga takmičara koristeći glicko rejting sistem, razmislja se i o nekim simboličnim nagradama za najbolje nakon nekog perioda, već je bilo i slanja pravog pehara najboljem, nakon okvirno godišnjeg perioda...

Eto, da ne davim više, ako je neko zainteresovan, pozivni link na server - https://discord.gg/c2dKcFHD

Link sajta - https://pws1.leaguerepublic.com/index.html
 
Ubacili su vise timova ( sve 4 cele prve lige eng, fra, ita, spa) u authentic match kao i mogucnost igranja sa tim timovima online protiv prijatelja. Nadam se Master Ligi uskoro posto ovaj dream team je road to psihijatrija.
 
Dream team je arkada koja se samo graficki desava na fudbalskom terenu, daleko od bilo kakve fudbalske simulacije. Moze sa nekim ogranicenjima da se unormali, ali opet je tu problem sa vise stvari, posebno teamplay style-om
Napokon ubacili realne timove, makar moze da se krene sa necim sto lici na fudbal...
 
Nije Dream Team los, ali ima previse exploita i previse skripti koje balansiraju jace i slabije protivnike .
 
Brisite ako je protiv nekog pravila, svakako je povezano sa igrom:

Football Life is our attempt to continue the offline modes of the retired PES series, football life is a heavily moded standalone football game based on pes21, built for offline career modes only.

SP Football Life is experimental to reflect how we like to play a football game, it is made with the same standards as previous smokepatch contents and is built according to our guidelines to the best of our knowledge, users can read the description before deciding to use football life as everybody have their own taste and preference.
 
Nije Dream Team los, ali ima previse exploita i previse skripti koje balansiraju jace i slabije protivnike .
Meni je koncept katastrofa... igraš kao fudbalsku simulaciju gde možeš svim igračima da budžiš ocene kako ti volja, i koji s tim izmišljenim ocenama dobiju performanse "superjunaka" koji ne postoji u principu u realnom fudbalu. Pritom igraš sa realnim igračima, koji igraju fudbal u stvarnom životu, i svaki taj igrač ima neku default ocenu u igrici (za svaki segment)i, koja predstavlja njegovo znanje igranja fudbala u realnom životu, i to je u principu ono što te loži da igraš fudbalsku simulaciju (makar mene)...i ti sada uzmeš i konkretnom igraču kome je realna ocena 78 (primer samo) nabudžiš bez po muke da ima ocenu 90. Bukvalno dobijaš sve suptrotno od ideje makar približne simulacije pravom fudbalu. Kapiram da to loži klince, ili ljude koji od fudbalske igre žele izmišljenu arkadu, ili one koji vole povremeno da odigraju par mečeva, i da uživaju u golovima iz svih mogućih situacija i super atraktivnim potezima tih "superjunaka", ali to nema mnogo veze sa konceptom i idejom fudbalske simulacije.
 
Pa da ali nije bas tako posto i tako nabudzeni igraci pate od skripte pa se nekada ponasaju kao da je overall 35 ocena a ne 98. Sve u svemu daleko je PES od simulacije. Neka ponude ML pa da moze da se lepo pika.

Ja sam sa realnim timom ( špic Bas Dost, Salamaca, Bergvin odbrana korejanac iz Napolija i taj rang igraca) bez jednog meta igrača dosao do 2 divizije, a sada sa full on meta timo ne mogu preko 3 divizije. Mnogo ulogu igra skripta i eksploatisanje akcija koje daju gol. Svakako koncept je glup ali im donosi brdo para.
 
Pitanje da li bas brdo para, pogotovo sto imas mogucnosti bez ulozenog dinara da lagano nabudzis tim koliko hoces...jedino sto ti treba za skupljanje GP-ova i onih ostalih valuta malo vise vremena, ali cesto ni to, jer svakim update-om dobijas nove evente-ove, i mnogo free opcija i onih epic kartica, i trista cuda. Oni gde zgrcu lovu, to moze biti samo mobilna verzija, jer koliko sam naleteo na neke podatke - toliko se masovno igra na mobilnim fonovima, da broj download-ova sije i konzolase i pc igrace zajedno. Od tolike masovnosti, jer je igra free, dovoljno da imaju 10-ak posto koji redovno trose lovu na razne gluposti/budzenja u igri, mozda su dobri. Uzgred, ti koji peglaju na mobilnim, generalno mnogo manje traze od igre da bude kao realna i ozbiljnija, a ovakav tip igara (sportske igre) je kao stvoren da moze pruziti ok zadovoljstvo i na mobilnim telefonima. Ne mora znaciti da sam u pravu, ali to su mi trenutno argumenti koji su mi logicni.
Dream team, my club nikada nisu bili moja solja caja, ali znam da sam u manjini, pogotovo sto se ove sad free verzije fudbala tice...
 
Poslednja izmena:
Kazu da je 80% igraca na mobilnoj verziji. Meni to deluje malo previse ali tako pisu na reditu. Upropastili su pasove ponovo na poslednjem update, mucim se na superstar protiv AI dok sam ga na prethodnoj verziji šio. Ne igram dream team vec mesec dana, nemam zivaca...
 
Samo da obavestim da organizujemo prvo takmicenje sa realnim timovima u eFootball-u (PC platforma), pa ko je zainteresovan nek bane na server.
Pozivni link za server 👉 https://discord.gg/DpnMrq7bpt
 

Prilozi

  • pws real teams 2.png
    pws real teams 2.png
    335.5 KB · Pregleda: 35
Posle malo igranja na početku na PS4, gde je bio katastrofa… zato se i malo igrao, sad sam počeo na PS5.

I moram reci da sam zadovoljan, svakako znatno bolje od Fife. Ima i dalje nekih gluposti ali preko njih mogu preci, osim jedne a to su faulovi.

Ne znam dal to mogu da poprave ali je to po meni velika mana.

Online isto fino funkcioniše, samo sto ima dosta njih koji quit-uju, tako da sam već 3-4 utakmice završio pre vremena.

Fudbalski gledano, znatno naprednije od Fife ali po svim drugim aspektima daleko iza.

Ali igraće se svakako, uzivancija je kao nekada… a možda sam se ja samo uzeleo, videćemo kakav će utisak biti za jedno 2-3 nedelje. :)
 
Računaj da ništa nisi video, posle svakog updatea igra se menja. Tipa finese šut na R1 je bio gol 9/10 puta sada je 1/10. Stalno nesto menjaju. Taman se naviknes oni promene, ja sam online prestao da igram posto zivci stradaju, kada igra odluci (catchup skripta) da gubis gotovo primices gol kako god okrenes. Sad je ubica sut ispod zivog zida (slobodnjaci) ulazi i sa 30 metara ali do 24-5 metara nema promasaja. Samo taknes sut ispod igraca u dalji ugao. Igra ima potencijal da bude savrsena ali zbog navedenih gluposti ce uvek biti tako. I najgora stvar kod šuta iz prve kad morazš brzo da šutneš a on udje u animaciju prijema pa šut, tu je blok 9/10 puta. Ja ga sad pikam samo na superstar protiv AI i ponekad online sa drugarom a u divizije ne zalazim. Sa osrednjim timim gde su mi bili špicevi B.Dost i Salamaca stigao do divizije 2 a sada sa meta timom koji je brutalan ne mogu preko 3 divizije. Ako planiras da igras divizije malo gledaj YT Spoonypizzas i LFFP njihovi kanali su ok. Neke stvari sam provališ da rade neke naučiš od protivnika a neke mozes na YT. Ono sto ja sa velikom zeljom ocekujem je stara dobra master liga, jos ako omoguce coop savrseno. Najlakse ces shvatiti u kom smeru ide kad mobile verzija ima preko 600 miliona downloada. Mnogo su para zaradili na novcicima i tesko ce odustati od tog smera. Do dajljnjeg za mene samo friendly po jedna dve i to je to. Inace veliki potencijal...
 
Da, odigrao sam svega 6-7 meceva online... a dosta vise protiv AI u onim raznim challenge-ima.

Finese sam primetio da je samo protiv AI lagan, zavisi naravno od tezine ali online je kao sto si spomenuo, retko kada ulazi. Tu ne racunam situacije kad izadjem sam ispred golmana i sutiram.

To da mu treba dosta vremena, za dodavanje/sut, jeste ali mislim da je to jos i do mene jer dosta koristim brzo trcanje pa je uvek u iskoraku tj bezi mu lopta.
Svidja mi se opcija onog jaceg dodavanja/suta/duge lopte samo sto mu tu treba bukvalno tri sekunde da se namesti.

Sad ja igram da mi je brzo trcanje na R1 a finese je onda R2... ima li smisla navikavati se da brzo trcanje bude na R2 zbog haptic trigger-a? U smislu kada jace pritisnem da brze trci.

Meni je car da igram online, tako da ne verujem da cu od toga odustati... Barem se nisam susretao sa nekim zescim skriptama za sada koje bi me odbile od toga.

Mada sam imao jednu utakmicu, gde sam non stop napadao protivnika i gde je on bukvalno u 5 napada meni dao tri gola i to skoro sve iz nekog odbitka. Glupo sam ispadao sa odbranom u tim situacijama ali opet, sve na odbitak. Dok na suprotnoj strani, golman mu je sve moguce i nemoguce branio. Ali uvek kada je poveo, ja sam bukvalno u sledecem napadu izjednacio. xD

Na kraju sam pobedio 5:3 i hvala bogu je isla utakmica do kraja, nije rage quit-ovao.
 
Imas i kick off glitch gde mozes da das gol u bas dosta situacija. Bitno ti je da ti je trcanje na R2 zbog kolicine trcanja koje doziras, manje laksa kontola lopte ali si sporiji i obrnuto. Ja npr vise ne trcim uopste osim kad sam po krilima ili sam trcim kontru. Polako naicices na utakmice gde iz 10 suteva ne das gol a onda iz 3 suta das 3 gola.

Koji nivo PA koristis?
 
Da li im ovaj sistem igre ide toliko dobro da ne mogu da puste tj naprave neku master ligu i da prodaju kao dlc jer to ljudima fali najvise.
vecina i dalje igra 20,21 verziju igre,ali dosadi i potrebno je nesto novo.
 
Ako puste ML preti im da dosta igraca odustane od online. Mada ce verovatno i u ML smisliti neki cash grab, trebao je ML da izadje u martu ali coinami laže i odlaže.
 
Pukli su oni, mozda izbace nesto novo ali ovaj koncept defitivno ljudi ne vole. Ja prvi. Nek ubace lige i master ligu/karijeru pa da vidimo. Ovako, vide da je FUT cvetao pa su hteli da uberu malo zarade od toga ali mislim da su se zeznuli. A i sto rece emaremare, svaki update drugacija igra. Kako da ne...
 
Pa nisu pukli igra kida na mobile, mnogo vise zaradjuju na coinima.nego da su prodavali igru. Zbog toga i nece odstupiti od koncepta. Za 1 na 1 i 2 na 2 je odlican ali online je cist mazohizam.
 
Secam se da sam na PS4, dosta igrao protiv nasih kada sam igrao online... prosto takav je bio matchmaking. Medjutim sada na PS5 mi se cini da ni na jednog igraca sa nasih prostora nisam naleteo.

Tj jesam, lik sa Olimpijakosovim grbom/dresovima a ime ekipe Red Star. :)
Ja cu tek steci taj utisak ali meni se svidja, kao i sam koncept.

Videli su kako ide FUT, tako mislim da je ovo bilo logicno da pokusaju nesto slicno.

Meni je FUT odlican, osim ako izuzmemo da su utakmice tu poprilicno arkadne i pada golova samo tako. A da ne pricamo o driblinzima, kao da je Fifa Street u pitanju.
 
Nece puci dok ne izadje jos konkurentskih igara. Sve do tada ce biti igraca voljnih da igraju i da kupe po koji coin.
 
Secam se da sam na PS4, dosta igrao protiv nasih kada sam igrao online... prosto takav je bio matchmaking. Medjutim sada na PS5 mi se cini da ni na jednog igraca sa nasih prostora nisam naleteo.

Tj jesam, lik sa Olimpijakosovim grbom/dresovima a ime ekipe Red Star. :)
Ja cu tek steci taj utisak ali meni se svidja, kao i sam koncept.

Videli su kako ide FUT, tako mislim da je ovo bilo logicno da pokusaju nesto slicno.

Meni je FUT odlican, osim ako izuzmemo da su utakmice tu poprilicno arkadne i pada golova samo tako. A da ne pricamo o driblinzima, kao da je Fifa Street u pitanju.
Haha ja sam igrao bas tako u pocetku Olimpijakos a ime Red Star, ima dosta igraca tako. Ima Partizanivaca sa Paokom i dosta sa repkom. Meni je u pocetku matchmaking bio dosta sa nasima a kasnije vise ne.
 
Nece puci dok ne izadje jos konkurentskih igara. Sve do tada ce biti igraca voljnih da igraju i da kupe po koji coin.
I ja mislim da je ovo kljucno - znaju da nemaju realnu opasnost ni od kakve konkurencije potencijalne u skorije vreme...Fifa jedina kao neka eventualna pretnja, ali ona ima svakako svoju publiku, PES imao svoju (sad je vecinski jos uvek tako, bez obzira sto je sada eFootball) i tako je deceniju/dve vec. Nove fudbalske igre koje se najvaljuju jesu UFL onaj (ako sam dobro zapamtio ime) i GOALS.
UFL izgleda presmesno - makar ono sto sam video pre mesec/dva, GOALS pucaju na prilicno drugaciji koncept fudbalske igre.
Inace, nisam siguran da se vecinski ljudima ne dopada ovaj eFootball, ni kao sama igra ni kao koncept ovog dream team moda. Mislim da su oni sada dobili ogroman broj novih korisnika u odnosu na PES (glavni razlog jer je igra free) i da dok god imaju info da se skida i igra ovakva igra kakva je sada, u dovoljnom broju, nece se mnogo pozurivati da ubace konkretne stvari u igru, da napokon izadju iz maltene iskljucivo dream team koncepta. Osim toga, za sve ostalo ova igra je jos uvek kao u demo fazi
 
Odigrao još dosta utakmica, stigao do 4te divizije i tu sam skupio svega 4 boda i ispao iz iste.

Zaista uživam igrajući, ali ima zaista dosta problema ova igra koji su meni neshvatljive.

Svi igraju 433, svi imaju Mbapea, Mesija, Halanda uglavnom… i svi igraju na prvu i sve im prolazi! To je ono sto mi je neverovatno. Svi u 3-4 poteza prolete moju odbranu i ide lagan gol.

I uglavnom primim gol odmah u prva dva napada. Sve bih razumeo da igra i za mene isto radi, ali ne… moji jedva uspevaju da odigraju iz prve, a ako uspeju to jedva da ide do igrača. A imam i ja istog tog Halanda napred, jedino sto igram 442.

Protivnička odbrana sve stiže, svide ulecu i presecaju, dok mojima prolazi ispod noge… i kad preseku to se spetljaju pa se opet nekako odbije i primim gol.

Moji ne znaju da iznesu loptu, bukvalno ni ne smem da je iznosim… ubuduce samo kocka pa neka ode u tri lepe lopta, samo dalje od gola.

Naravno i golmani mi sve brane, čiste situacije 1 na 1… ili kada odigram neku lepi akciju i povratnu i onda se moj igrač spetlja.

A plus, kada pošaljem visoku loptu u prostor i prebacim na tog igrača, uvek uspori ta prva dva tri koraka i onda mi protivnik sustigne. Iako pokušavam sa L2 da se zagradim, to mi uspe jednom u 10 puta a i tu svakako izgubim svu prednost.

Dok na suprotnoj strani, Messi, Mbape i ekipa nose trojicu mojih na ledjima i lagano sve prolaze.

A standardno se dešava da pokidam, šansa za šansom, povedem npr 2:0 i izgubim 2:6.
Sve pod konac do tipa 50og minuta, odbrana bez greske i onda odbrana nestaje bukvalno. Stoje previsoko, i ispadaju samo tako i primim bukvalno 6 golova za 15 minuta.
A najviše nervira kada se to desi iz odbitka!

Tako eto neki moj utisak, očigledno ne može da se igra ova igra van 433…

I dalje držim brzo trčanje na R1, ne mogu da se naviknem na R2… treba se navici na sve tipke, sad i sa R1 da pošalje jaču loptu, sut… a kad hoću takvu visoku loptu u prostor moram onda L1+R1 i trougao. Ponekad se i zbunim i onda izgubim loptu i ide kontra.

Svakako ću iskulirati par dana.

@emaremare Nisam provalio da si pitao uopšte za PV, šta ti je to uopšte? :)

EDIT: I kako se daje gol glavom? To mi jedino uspe ako odradim centaršut sa R1… inače sve to ide pored ili preko gola, iako ja sve držim dzojstik u pravcu gola kada sutiram. I to čista situacija, sam i nigde nikog i npr Haland promaši takvu šansu i to redovno… možda svaku petu da.
 
Nazad
Vrh Dno