Šta je novo?

DVD-ROM & Region Lock

JOBAH

Čuven
Učlanjen(a)
08.09.2000
Poruke
1,069
Poena
649
Na notebook racunaru HP XE3 je Toshiba DVD-ROM SD-C2402, a graficka je neki Savage Pro. Naravno DVD je zakljucan pa sam ga flasovao sa hackovanim firmwareom i vratio brojac promena regiona na 5. Medjutim on se opet smanjuje prilikom promene regiona, da li je to normalno? Takodje, DVD izgleda poprilicno reckavo, cak mozda i gore nego divx, probao sam PowerDVD3.0final... ATi plejer se zakucava... A oroginalni HP DVD vise nece da radi (jer ocekuje DVD za region 1 a sad je regiofree).. Ima li nade za normalnu reprodukciju DVDova?
 
Pre nego sto postavis pitanje trebalo bi mozda da prosetas po arhivi benchmarka posto je vec bio thread na ovu temu i meni je jedan clan pomogao oko otkljucavanja isto nekog Toshibinog DVD player-a
za notebook...
s tim da je taj DVD sad zone free, a nije vracen brojac na 5...
anyway evo ti linka za firmware:
http://www.firmware.fr.st/

e, da cini mi se da nisi dobro odradio otkljucavanje posto u DVDinfo-u ako je DVD zone free ne prikazuje nista, a ti kazes da ti je region 1. Pazi sta i kako radis nemoj slucajno da stavljas pogresan firmware jer mozes zeznuti DVD...
idi na ovaj site sto sam ti napisao i procitaj sva uputstva kako se to radi...
ima firmware i za tvoj Toshibin DVD...

ajd` pozdrav
 
Hvala na odgovoru. Mozda me nisi razumeo, ja sam vec flashovao DVD bas sa firmware-om sa URLa koji si mi poslao... I DVD info pokzuje da je DVD region free ... Medjutim PowerDVD i dalje trazi da menjam zonu kada ubacim DVD ?! i smanjuje brojac?

Cemu sluzi onaj DVD genie?

Takodje, da li neko zna zasto DVD izgleda gore od DivXa, nekako reckavo? Da li je to do verzije PowerDVDa?
 
DVD Genie valjda automatski prepoznaje iz koje je zone DVD i reprodukuje ga zeljenim playerom... tako da neces morati menjati zonu kao u Power DVD-u...

a to sto DVD izgleda losije od divx-a prvi put cujem... hmmm... neznam mozda bi trebao da ti se javi neko ko je vec imao takve probleme... ja jos nisam...

ajd` :wave;
 
JOBAH je napisao(la):
Hvala na odgovoru. Mozda me nisi razumeo, ja sam vec flashovao DVD bas sa firmware-om sa URLa koji si mi poslao... I DVD info pokzuje da je DVD region free ... Medjutim PowerDVD i dalje trazi da menjam zonu kada ubacim DVD ?! i smanjuje brojac?

Cemu sluzi onaj DVD genie?

Takodje, da li neko zna zasto DVD izgleda gore od DivXa, nekako reckavo? Da li je to do verzije PowerDVDa?

DVD playeri kao sto je PowerDVD takodje vode (kao i drajv koji nije otkljucan) evidenciju o broju promena regiona, s' tim sto se to veoma lako prevazilazi DVD Genie-om: njime mozes da resetujes broj promena, ili samo promenis trenutno aktivnu zonu, kao i da podesis jos mnoge fine stvarcice, i to za sve poznatije DVD playere.

Sto se tice pitanja o kvalitetu, nisam najbolje shvatio - reckavo???
DVD naravno izgleda (mnogo) bolje od DivXa, ne znam da li si gledao isti film na DVDu i DivXu ili...?
Treba imati u vidu, narocito za starije filmove, da kvalitet slike zavisi od mastera sa koga je i pravljen DVD, nekad se izvrsi remasterovanje, manje ili vise uspesno, a kod manje poznatih naslova cesto i ne, pa slika moze da bude ocajna i na DVDu (primer Iron Cross - Gvozdeni krst).
 
Nazad
Vrh Dno