Šta je novo?

Duplex i inverter

Svratio sam do ACS-a rekoše ljudi da nemaju više LLCA na stanju i da im je sad samo LUCA. Pitao sam ih oko razlike u odnosu na Hisense HiNano...kaže čovek ne razmišljaj uzmi Hisense ako ti je grejanje primarno. Kaže da se LLCA spoljna jedinica prilično čuje, izbacuje manju snagu pri grejanju.

Tako da je Hisense uzet, stigao i čeka na ugradnju...sad moram pronaći pristojne montere, pošto je poslednja montaža klime rezultirala oštećenjem NOVOG parketa i kasnije ponovnom ugradnjom jer je ''majstor'' loše procenio na kojoj visini ugrađuje unutrašnju jedinicu pa je rezultat bio nemogućnost čišćenja klime.
 
Prelistaj uputstvo i traži da se vode time prilikom montaže ako već ne znaju ili se prave ludi.
 
Stigla je klima i u prvi mah sam mislio da je u pitanju 16 ili 18-ica, tolike su unutrašnja i spoljna jedinica, listam net po serijskom broju i svuda piše 12ica. U odnosu na IVA12 gabariti su ooogromni. U sredu sledi instalacija...
 
Najzad montirana klima...evo slike i razlike u veličini. Vox je skoro pa 20cm kraća od HiNano, toliko da sam morao da premeštam sve na drugi deo sad već plafona. Spoljna jedinica je isto tako dosta veća kod Hisense-a. Sa tim da je spoljna postavljena na terasu a ne ispod prozora gde je bila Vox, tako da mi je još ostalo građevinskih radova da se zid vrati u prvobitno stanje.

E sad...HiNano, primetno jača klima od Vox-a u spavaćim sobama se baš oseti protok hladnijeg vazduha u odnosu na Vox, tiša jeste samim tim što je veća pa se manje čuje...poredio sam na turbo modu obe, WiFi radi sasvim pristojno jedino što nemam potrošnju struje. Spoljna jedinica je jako tiha recimo uporedo čujem komšijinu klimu sa mojom a ja stojim tik do nje, nema vibracija i ne čuju se u spavaćoj sobi obzirom da je na taj zid montirana. Ostaje mi da izmerim potrošnju struje...Vox je u hlađenju išla od 360-890w ako i HiNano bude tako odrađivala biću zadovoljan.

Što se tiče Vox klime, ona je postavljena u gornji deo stana i kvadratura od 40kvm joj je prava mera. Sinoć je u gornjem delu stana bilo 33,4 stepena celzijusa, postavio sam je oko 01h na najslabije duvanje i temperaturu od 25 stepeni. U 07h temperatura je bila 23,5 stepeni... što se mene tiče posao završen.
 

Prilozi

  • IMG_20210629_223920.jpg
    IMG_20210629_223920.jpg
    107.4 KB · Pregleda: 68
Vrh Dno