Šta je novo?

Dostava hardware-a u Srbiju?

pokusavam da razumem ovaj poslednji post i nikako mi ne ide :) ako moze malo opsirnije
 
Konkretno kako popuniti?:

1) odabir zemlje npr. Bosna
2) Individual ili Business odabri prve dakle za pojedinca
3)dalje postoje sledeće opcije:

Please fill in all fields.

Email address
You will use this to log in to PayPal


Choose a password
8 characters minimum


Re-enter password

First name and Middle name

First name


Middle name


Last name

Date of birth
Date of birth

Month
mm
/

Day
dd
/

Year
yyyy


Nationality


Address line 1


Address line 2 (optional)


City

State and Zip

State / Province / Region


Postal code


Phone numberWhy is this needed?This number will be used to contact you in case there's a problem with your account or purchase. We never share your number with telemarketers.

Link a credit card

Link my credit card so I can start shopping right away (recommended)

Credit card number

Expiration date

Month


Year


CSCWhat's this?

Pitanja su:

- da li koristiti standardnu adresu ili otvoriti neki mail samo za ovo
- šta upisati pod Middle name
- da li stavljati izmišljen datum rođenja ili stvaran
- pod State / Province / Region i Postal code šta upisati
- koji telefonski broj staviti
- da li štiklirati opciju Link my credit card so I can start shopping right away (recommended) i pod Credit card number uneti recimo Intesinu Internet karticu ili ovoaj deo neštiklirati a samim tim i neunositi podatke

Molim nekog ko ima lična iskustva da prenese ista
 
Jbt pisao sam vec 3 puta u ebay temi u istoj ovoj sobi. Nemoj da ste toliko lenji, aj razumem kad je tema zatrpana, ali ovo je bar na kraju teme.
 
Vise puta sam kupovao komponente preko firme iz Beograda: http://www.e-ducan.com/.
Odaberes sta hoces, uplatis na njihov racun i 100% sigurno dobijas sta si narucio u narednih 15 dana.
Jeste da uzimaju proviziju od 20%, ali to se kompenzuje kroz nizu carinu i ostale troskove, jer su privilegovani kupac.
 
Poslednja izmena:
Vise puta sam kupovao komponente preko firme iz Beograda: http://www.e-ducan.com/.
Odaberes sta hoces, uplatis na njihov racun i 100% sigurno dobijas sta si narucio u narednih 15 dana.
Jeste da uzimaju proviziju od 20%, ali to se kompenzuje kroz nizu carinu i ostale troskove, jer su privilegovani kupac.

Cekaj jel to vazi i za vredniju robu ? Samo 20% ?
Kako oni muljaju na carini ?
 
Platiš na tu cenu i carinu i sve ostale troškove i plus oderu sa tih 20 procenata. ima na netu da se nađe kako oni posluju

Pošto marlija mrzi ima li nek odetaljno da pojasni situaciju
 
Ne mrzi me uopste, vec sam ti rekao da imas u ebay-pomoc temi i da sam pre neki dan pisao o tome. Nece ti niko odgovoriti budi siguran jer sam i ja morao da vatam odgovore po netu.
Ako nisi primetio mnogi ovde valjaju robu sa ebay-a i nije im cilj da i ti kupujes, vec da ti prodaju nesto.
 
Nemoj slucajno da upisujes Srbija bilo gde na Paypalu, odma ce te proveravati.

Meni odavno na PP stoji u region manuelno upisano Srbija, i nisam imao nikakvih problema sa time, to mi stoji pre svega zbog toga što neki prodavci šalju na PP adresu, bez obzira na onu koja je navedena na ebay-u. Tako da se par puta desilo da pošalju za Sloveniju, pa Slovenci da proslede nama...
 
Meni odavno na PP stoji u region manuelno upisano Srbija, i nisam imao nikakvih problema sa time, to mi stoji pre svega zbog toga što neki prodavci šalju na PP adresu, bez obzira na onu koja je navedena na ebay-u. Tako da se par puta desilo da pošalju za Sloveniju, pa Slovenci da proslede nama...

Ja sam bio ubedjen da ne sme da se stavlja Srbija na PP nalogu.
Sta bi im rekao da te pitaju sto ti stoji Serbia ? :)
Jel ima nacina da pretrazis korisnike ebay-a ? I kako neki mogu da daju skrivene bidove ?
 
Kakva je varijanta po pitanju pošiljke nečega što u mnogome podseća na RAM memoriju? Jel treba da očekujem da bih se tu provukao bez carine i PDVa ili ne?
 
Kakva je varijanta po pitanju pošiljke nečega što u mnogome podseća na RAM memoriju? Jel treba da očekujem da bih se tu provukao bez carine i PDVa ili ne?

Zavisi od carine na koju saljes i koja ce cena biti istaknuta na koverti. Ako je 50e+ ocekuj carinu na BG. To im je valjda novi propis, sve ispod 50e pustaju, a preko ide carina i dalje.
 
A ako piše da je npr. gift?
 
Kakva je varijanta po pitanju pošiljke nečega što u mnogome podseća na RAM memoriju? Jel treba da očekujem da bih se tu provukao bez carine i PDVa ili ne?

Ja sam pre godinu-dve naručio RAM iz US i stiglo je bez carine.E sad možda neku ulogu igra i to na koju carinu tebi stiže roba.Meni npr dolazi na nišku,mada su me i tu za neke vrednije stvari šišali po PS-u :) U svakom slučaju za ovo bi trebalo da prođeš bez carinjenja.
 
Znam da nije tema al nigde nisam nasao ovu temu aj da pitam ovde....
Molim vas sklopite mi konfiguracu do 550 evra... ali da bude ok za igranje igrica??
Pls...
 
mozes li pojasnit ovo? sto je uopste 3d verifikacija?

Pa do jedna dodatna mera sigurnosti za Visa kartice. Kad krenes da kupujes,a trazi se 3D i tvoja kartica podrzava to, napravis nalog sa svojim user name-om i pass i to ukucavas svaki put u toku kupovine.
http://www.visaeurope.com/en/busine.../card-not-present_sales/verified_by_visa.aspx

Znam da nije tema al nigde nisam nasao ovu temu aj da pitam ovde....
Molim vas sklopite mi konfiguracu do 550 evra... ali da bude ok za igranje igrica??
Pls...

Lol. :D
Alisa se izgubila. Moj savet nemoj da igras igrice, juri ribe.
 
Nije ovo tema niti podforum za takva pitanja, pretrazi malo forum, postavi temu na pravo mesto pa ce ti neko i napisati.
 
Nazad
Vrh Dno