Šta je novo?

Doom III

cholak

Čuven
Učlanjen(a)
14.06.2002
Poruke
845
Poena
619
Ne,ne nemam ga nego me interesuje kada ce izaci posto je beta(neoficijalna)izasla odavno
 
Beta?

Ja sam imao samo alfa verziju koja je imala jako diskutabilan opis "playable".
Elem, brzo mi je dosadila a posto su ta tri nivoa[jako kratka] zauaimala ceo giga brzo sam je izbrisao.
Kakva je ta beta o kojoj pricas i ko je ima?
Inace igra je najavljena za 03. jun.
 
Ja se vise brinem za zahtevnost te igre... mislim sto se mene tice ja bi voleo da izadje sto kasnije jer uopste i nesanjam da je pokrenem na mojoj krntiji.. a vidim da se i R9700 davio sa igrom na nekih 20fps
 
Zahtevnost

Nije nista preterano strasno zahtevna.
Alfa verzija koju sam ja imao radila je bez problema na KT 333, XP 1800+, 512 DDR, Ti 4200 64 Mb.
FPS je uglavnom bio oko 25 sem na trecoj mapi e3\e3_3 gde se bas gusilo.
Inace ovu verziju je "krasila" optimizovanost samo za OpenGL tako da se od finalne verzije ocekuje i bolja podrska za D3D i naravno bolje performanse na tim karticama.
 
Nije nista strasno zahtevna:confused: Kako da ne. Imao sam graficku istu kao ti i racunar maltene isti, sad imam malo bolji racunar i Ati 9700 non-pro i malo je reci da radi:rocket:
 
Hocete da kazete da ce mi trebati 9800pro! Pa to stvarno nije u redu sa njihove strane.
 
Usput da li neko ima bar nesto od igre. Da se to malo proba da vidim kako ce to od prilike da izgleda. I ako je to sto kazete stvarno onda me zanima sta rade beta testeri?
 
milenkoc23 je napisao(la):
Hocete da kazete da ce mi trebati 9800pro! Pa to stvarno nije u redu sa njihove strane.

Pa niko tebe ne tera da odvrnes sve detalje na max. :D
Mozes da dobijes kvalitetan odnos izgled/performanse
 
Re: Beta?

BrianBoytano je napisao(la):
Ja sam imao samo alfa verziju koja je imala jako diskutabilan opis "playable".
Elem, brzo mi je dosadila a posto su ta tri nivoa[jako kratka] zauaimala ceo giga brzo sam je izbrisao.
Kakva je ta beta o kojoj pricas i ko je ima?
Inace igra je najavljena za 03. jun.
Mislio sam alpha:D
 
Re: Zahtevnost

vuk204 je napisao(la):
Inace ovu verziju je "krasila" optimizovanost samo za OpenGL tako da se od finalne verzije ocekuje i bolja podrska za D3D i naravno bolje performanse na tim karticama.
DOOM3 kao i svi iD-ovi naslovi su iskljucivo OpenGL igre i nikakve optimizacije za D3D nema niti ce biti.
Ici ce D3 i na GF3 karticama, a malo bolje i na Radeon8500 akceleratorima. Za potpun uzitak (sa ukljucenim svim detaljima) Trebace barem Radeon9500 i AXP2000+ uz pola gigabajta DDR-a!
 
memdza za doom 3

Bice bitnija memdza na grafickoj nego sistemska. Ja sam pikao demo doom-a na makini siluro 4200 64 MB rama + 512 MB sistemskog rama, i na drugoj makini siluro 4200 128 MB rama + na kojoj je bilo samo 256 mb sistemskog rama. I mnogo je biolje radilo na grafickoj sa 128 mega, iako je bilo samo 256 MB sistemskog rama.
 
Re: Re: Zahtevnost

Nedjo je napisao(la):
DOOM3 kao i svi iD-ovi naslovi su iskljucivo OpenGL igre i nikakve optimizacije za D3D nema niti ce biti.
Ici ce D3 i na GF3 karticama, a malo bolje i na Radeon8500 akceleratorima. Za potpun uzitak (sa ukljucenim svim detaljima) Trebace barem Radeon9500 i AXP2000+ uz pola gigabajta DDR-a!

Bice dobro ako i na tome bude radilo preko 20 fps, s obzirom na to da U2 powered Splinter Cell na istoj makini zna da secne u 1024 sve na max (bez AF)... Doom III ce biti bolje optimizovan engine, ali opet, uz onaj nivo detalja... (D)
 
Nazad
Vrh Dno