Šta je novo?

doom 3 expanzija pitanje?

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
jel ta expanzija resurection of evil free, ili..... imam original doom 3, i ako instaliram addon, hocu li imati problema sa proverom cd keya online, zna li neko?

poz i thx
 
Nije free koliko se secam, ima ona svoj zaseban cd-key.
 
pa ja stvarno nemogu da verujem, sta je ovo sa mojim kompom i ID igrama? prvo me zezao quake 4, pa sa drajverima 175.16 sve leglo kako treba.... sad instalirao doom 3 i expanziju, i patch 1.3..... i igra mi radi na 2 frejma... uzas.... a kad sam pokrenuo da proveri masinu, ponudila mi 800x600 i medium setovanja.....a na masini pored, na 6600gt radi na high u 1280x1024 i to ko djavo....... sta sad da radim da i ovo proradi kako treba, a da ne polupam usput komp, hahaha?
 
To je verovatno problem do OpenGL-a.
Probaj sledece: idi u Riva Tuner, pa customize (driver settings), pa na OpenGL tab/compatibility/ pa OGL version string override, pa probaj sa 2.0,pa ako nece tako, onda 1.5...
 
instalirao sam doom 3 u nadi da cu ga odigrati u punom sjaju.
usao sam u igru,stavio 1024x768,ultra detalje i 16x AA, i kaze normalno da izadjem iz igre da bi prihvatio podesavanja, i kad ponovo udjem,on mi stavi 640x480 i medim detalje a AA iskljucio automatski.

onda opet podesim 1024x768,ovaj put high detalje i stavim 16x AA i na svu srecu,nekako ovaj put uspe da zapamti detalje.

ali sad sledi tek problem zbog kojeg kucam ovaj post:
igra radi na 15-50 frejma,vise radi ispod 30,nego iznad 30,koji mu je q?

evo prilazem i skrin da vidite,zaista su mi nesto slabe perfomanse za ovako staru igru,s obzirom da imam graficku na kojoj treba da leti ova igra na 1280x1024,ultra i 16x AA...

molim za objasnjenje i pomoc ako ne ko zna do cega je problem.

drajveri su hotfix 9.2 jer su oni potrebni za agp hd2xxx i hd3xxx seriju.

COD 4 radi bez problema na 1440x900,sa low,a negde medium detaljima,skoro uvek iznad 30fps,pa cak i u bitkama,a doom 3 radi ovako slabo.


prva slika je 1024x768,high i 16x AA
druga slika je 640x480,high i off AA
perfomanse katastrofa...
 

Prilozi

  • hmm.JPG
    hmm.JPG
    76.1 KB · Pregleda: 70
  • aed.JPG
    aed.JPG
    35.6 KB · Pregleda: 64
Poslednja izmena:
pa agp hotfix drajvere samo i mogu da instaliram,druge niti moze niti vredi,sad sam probao 8.12,ne dopusta,kaze setup did not find a hardware compatible with your current...

ako neko zna resenje,voljan sam da ga isprobam.

ubagovana je cela igra,isto mi radi i na 640x480 low i na 1024x768 ultra,mozda 5 fps je samo razlika.
 
Poslednja izmena:
Imas li neki stariji drajver, na primer one sto dolaze na disku uz karticu? Koristi i Driver sweeper za brisanje repova uninstaliranih drajvera.
Doom3 je OpenGL igra, pa moze da bude "nekompatibilnosti"...
 
Probaj 7.8 to je zadnja verzija koja je radila bez zajebavanja na mojoj AGP X1600Pro.
 
Nazad
Vrh Dno