Šta je novo?

Display Port to USB-C povezivanje 34" Ultrawide monitora (3440x1440 144Hz) i MacBook Pro M1

Cleric

Slavan
Učlanjen(a)
05.07.2007
Poruke
144
Poena
320
Naime imam problem da nadjem adekvatan Display Port to USB-C adapter koji bi mogao da gura 3440x1440 144Hz u 10bit-a a da je isti adapter sertifikovan za to.

U mom slucaju treba mi da povezem na MacBook Pro M1 ali bih isto tako da imam taj smoothness (once you go high refresh rate you never go back... ever) koji samo 120/144Hz+ brings to the table.

Nazalost nase prodavnice stavljaju samo osnovne podatke (ni sami proizvodjaci nisu nesto bolji na svojim sajtovima) pa se sve svodi na neku lutriju, a ne bih bas ni da kupujem sve vrste takvih adaptera na trzistu pa koji proradi

Da li neko zna specifican adapter koji 100% gura normalno ovaj veci bandwith i da ga Mac u isto vreme lepo prepozna i prikaze bez problema?
 
Ako neko bude imao slicnu dilemu, Hama dapter USB-C na Displayport (ona uza varijanta) radi posao za ovaj tip monitora i gura 144Hz bez problema (y)
 
Docking station je za te stvari najbolji.
 
Nazalost nisu svi docking stationi sertifikovani za tako veliki bandwith.
 
Kupio sam ovaj za povezivanje laptopa (USB-C) sa 1080p 240Hz monitorom. Nisam bio siguran hoce li pustiti na 240Hz zbog specifikacija samog adaptera (standardna i svega toga). Medjutim radi bez ikakvih problema na 240Hz.
 
Moram da napomenem da adapteri nisu najbolje resenje za prenos slike, jer se desava da crknu ili da spale graficku kartu ili graficki cip. Ako ti treba kvalitetan kabl, ja sam povezivao na 34" monitor laptop preko type C sa ovim kablom:


radio je savrseno i samo sam ga prosledio zetu koji ga sad koristi na Macbooku.

Uvek je bolje ako ikako moze da se uradi, imati kabl a ne adapter.
 
Slazem se, mada u ovom slucaju u pitanju je bio MacBook gde nije postojala alternativa.
 
Nazad
Vrh Dno