Šta je novo?

Diablo 2 mods

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Spominjalo se vec u nekoj temi ali ne mogu da nadjem...:|

Koji su dobri Diablo 2 modovi? Video sam da postoje neki koji totalno menjaju gameplay u smislu brzeg levelovanja, mnogo vise dropova, mogucnosti borbe sa Diablom vec na prvom nivou etc etc.

Prpeoruke dobrodosle :)
 
Stari dobri Diablo 2 Lord of Destruction, jos uvek ga imam instaliranog na racunaru... LEGENDA. Jedva cekam Diablo 3! :):):)

Vec sam uveliko presao Titan Quest i njegovu expanziju.
 
Poslednja izmena:
Diablo II Median XL [v1.13] (2010ENG), el probao neko?

Nisam odavno igrao D2 i sad videh ovo. :)

Inače:
A global modification for the game Diablo II LoD. Changes observed in all: change skills, added to and improved things, new kinds of monsters, and there are more difficult locations...

Year: 2010
Genre: (RPG)
Developer: SENA
Publisher: SENA
Release: SENA
Publication Type: Modification
Version: MEDIAN XL 1.F9b
Tablet: Not required
Language: English

This modification also changes in the game and approach: the old methods no longer help.
The first thing that catches your eye after you install this mod is a completely new skill tree, and animation for all classes (you will not find any of the old skill of the original Lod). That's animation capabilities was the trademark of this mod.

Changes were also graphics of the game: now dull, dry beats of the original remained in the past, after installing this mod your monitor will go off-scale riot of special effects and colors.

Features of release:
- Improved AI in all acts of bosses, such as Mephisto bypasses "river", and Andariel runs away from you when she is little experience.
- The calling uber-bosses. You can call only in a certain place game, mixing the necessary ingredients in the cube. Among them, such as Butcher of D1, Azmodan and Belial - younger brothers Diablo (for lovers of history).
- The maximum level of 120.
- 9 new mercenaries with five unique abilities each.
- Enhanced the role of energy in the game, now it gives not only mana, but also increases spell damage.
- 20 new runes and 5 stones, giving a completely new features (eg + summoned minion damage).
- Special tests for the mother of players. Awards will be unique things in another way that did not get (an example test: pass Uber zone for 70 levels at level 50).
- 250 new runewords
- Uber and Heroic zone with a very enhanced monsters
- 475 new unique items
- 28 new sets of 140 set items

Installation:
Before installing disable the firewall (brendmauer) and antivirus and free up enough disk space on your hard drive.
Must be installed the game Diablo II
1. Unzip the downloaded archive
February. Set modification
3. Enjoy the game!
For network play: start a game, in menu choose Battle.Net server, click the button BattleNet and connect to the server and go through brief registration.

System requirements:
- Operating system: Microsoft ® Windows ® XP or VISTA
- Processor: with a frequency of 1.1 GHz
- Memory: 512 MB
- Video card: GeForce 5600 class, ATI 9550 or higher
- Free disk space: 3 GB
- Sound: DirectX 9.0c-compatible sound card
- Management: keyboard, mouse
- To network online games: internet connection
 
Za Easternsun ja garantujem, jer mi je potroshio podjednako vremena kao i original d2 LOD, mada nisu obracali paznju na izjednachenje klasa, valjda zato u Blizardu radi po 1000 ljudi na igri .. Paladin je oko 3.5 puta bolji od svih ostalih klasa. (aura koja daje veci XP naprimer)

chitam da je ovaj Median odlichan, mada sam se potajno uvek nadao da ce da se javi neki moder, sa zadrzanim SAMO engine-om, i par stvarchica, a da ima komplet novu prichu, i slichno .. nivoe pre svega.
 
skinuo sam ja danas,ima dosta novina,novi skilovi,puno novih itema,veci inventar itd.

posto ja vec imam instaliran obican diablo 2 LoD 1.13,ovo sam instalirao u isti folder gde je i diablo 2,ali instalacija napravi novi folder kao sto je ime moda.

character je poseban samo za taj mod i ne moze da se koristi u obicnom diablu 2,probao sam,kaze nesto corupted data.

mrzilo me igrati,posto igram taj obican diablo 2 LoD.

sutra mu mozda dam sansu.
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    275.4 KB · Pregleda: 110
  • 1.jpg
    1.jpg
    205.4 KB · Pregleda: 108
Poslednja izmena:
nemam pojma,ja kad nesto igram,uvek stavljam najnoviji patch.
u ovom slucaju,to je 1.13
 
Ja sam skinuo neku .exe verziju od 2giga u kojoj je ceo Diablo2 i ovaj mod :) Preporucujem. Zabavno izgleda. Nisam bas fanatik za Diablo samo mnogo volim da ga igram i ovaj mod je lepo osvezenje.
 
Probao sam i razočarao se.
Ne mogu da se otmem utiska da je grafika mnogo lošija?
Nove magije su kravlje g***o.
Odoh da obrišem ovo... :S:
 
tako je.
bas je glupost.
magije su daleko od dobrog,sve neke cudne stvari kod prodavaca.

jedini plus je veci inventar i dodatni itemi,ali krastavac,kad su upropastili skilove.

ipak je stari dobri originalni diablo bez ikakvih dodatnih modova koji menjaju igru u potpunosti i dalje jako dobar.

mozda ima neki mod koji se samo nadoveze na originalnu igru dodajuci nove stvari recimo,ali ja ne znam za takav mod.
 
Najjači mod je Eastern Sun, pogotovo kada igrate varvarina i skupite setove koji vas pretvaraju u Black Knight/Diabla :)
 
Jel' to vazi samo za varvarina ili ima i za druge likove?

ja kolko se secam - mozesh da budesh sa svim klasama, al valjda je podeshen da legne varvarinu dobro.

paladin sabija u eastern sun, a amazonka ima neki bolesan demidz (~140.000 u jednoj streli), kad skupish naj komplet za nju.
 
Jel' to vazi samo za varvarina ili ima i za druge likove?

Ja sam igrao sa varvarinom i on ima jedan svoj morfing set (Kain's Means of Destruction) a pored njega sam našao generički set koji te pretvara u Diabla (Diablo's End). Link sa setovima i njihovim karakteristikama imas ovde. Sada sam primetio i Cow King's Steels koji sam takođe skupio ali sam ga zaboravio jer je ružan. Svaka klasa ima neki svoj morfing set.

Inače sam mod je odličan i većinom balansiran (iako teži od originala ali dodaci to nadomeste) ali zato na par mesta zna biti zeznuto težak. Ne znam da li je to ispravljeno ali u jednoj od verzija što sam ja igrao Nithalak na Hell težini je bio mnoogo zeznut, ceo taj lvl je bio pakleno težak i pipav (značajno teži od svega ostalog).
 
Ljudi, kako se instalira ES? :)
Instaliram D2 + LoD, zakrpim to sa 1.13c, pokrenem ES instalaciju i "odvedem putanju" do D2 adrese (gde je instaliran). Posle "instalacije" ES, pri pokretanju tog moda, dobijam poruku da ES mora biti instaliran u D2 folderu?!? Znači - ne radi. :)
 
Mora original. Ili da nađeš identičnu kopiju LoD diska kao što ja imam negde na hardu.
 
U novijim patchevima je ionako skinut CD check tako da je sad svaki original.

If all required Diablo 2 '.MPQ' files are installed on the hard drive, the game will no longer require the CD to play.

For users that originally performed a 'Full Installation' and wish to run without the CD, all '.MPQ' files should be copied from the Diablo 2 CDs to the Diablo 2 directory.
Most users will only need to copy D2Music.mpq from the Diablo 2 Play CD and/or D2xMusic.mpq from the Lord of Destruction CD.
Mac users will need to copy these music files and rename them to 'Diablo II Music' and 'Diablo II Expansion Music' respectively.

Anyone who did not perform a 'Full Installation' will need to re-install from CD again to ultimately play without the CD.
In this case, a 'Full Installation' is required, followed by file copy step noted above.
 
Eh, totalno sam zaboravio na novi patch. Sto posto nije kompatibilan sa 1.13, moraćete da čekate da izdaju novu verziju (ako je mod i dalje živ) ili da instalirate staru. Mislim da sa 1.12 radi. Ja sam to igrao pre dve godine poslednji put.
 
pa ja sam to jutros skinuo i instalirao za 2 sekunde :D

samo kopirao fajl u folder gde je diablo i to je to.

ne znam kakvu ste vi to skinuli instalaciju,ali moja izgleda ovako:

slicka


i da,igra mi je 1.13
 
Poslednja izmena:
Diablo II 1M Edition mod - instalirao sam ga, velika prednost što možete da igrate i u 1680x1050 rezoluciji (samo je potrebno da se ugasi perspektiva da ne pucaju teksture), ima novih magija... nisam stigao još da se igram, samo da vam prenesem utiske...
 
Kakve su sanse da se diablo 3 pojavi sledece godine? Ima li kakvih vesti?
 
Kakve su sanse da se diablo 3 pojavi sledece godine? Ima li kakvih vesti?

Ja sam ubedjen da ce se pojaviti sledece godine, taman dok prodaju 20mil SC2.
Koliko se secam Diablo igre su izlazile oko septembra.
Inace to mi je igra koju najvise iscekujem u zivotu!
 
Ja sam ubedjen da ce se pojaviti sledece godine, taman dok prodaju 20mil SC2.
Koliko se secam Diablo igre su izlazile oko septembra.
Inace to mi je igra koju najvise iscekujem u zivotu!

Znacemo vise posle blizzcona tamo negde oktobar-novembar kad je vec. Trebalo bi da prikazu zadnju rasu i jos svasta.. Iskreno se nadam da nece razocarati sa d3 to bi mi bas tesko palo za razliku od drugih naslova koji su podbacili.
 
Nazad
Vrh Dno