Šta je novo?

Da li su ove kartice originalne?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

N3sa

Cenjen
Učlanjen(a)
08.12.2021
Poruke
194
Poena
115
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3350G & CoolerMaster Hyper 4 (RR-T4-18PK-R1)
Matična ploča
MSI B450M-A PRO MAX
RAM
Patriot Viper Steel 8GB 3200MHz
GPU
AMD Radeon Vega 11
Storage
SAMSUNG 860 EVO 250GB
Zvuk
Genius SP-HF180
PSU
500W Cooler Master MWE White Series
Kućište
MS Cyclops V and two Falcon Ring LED Blue
Monitor
LG FLATRON W2246
Miš & tastatura
Tastatura: Razer BlackWidow V3 TKL (yellow switch) | Miš: Razer Viper Mini
Laptop
Acer Aspire 3
Mobilni telefon
OnePlus Nord 2 5G
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav svima, nabavio sam na Aliexpressu ovu SanDisk Ultra karticu, zanima me da li je ovo originalna kartica ili samo dobra kopija?
Prilažem testove slike, zanimala bi me Vaša iskustva, znam da nije pametno uzimati baš ovakve memorije kao primarne, ja bi ovu moju koristio za neki sporedni backup ili stari fotoaparat,
 

Prilozi

  • IMG20240206152808.jpg
    IMG20240206152808.jpg
    169.1 KB · Pregleda: 59
  • IMG20240206152815.jpg
    IMG20240206152815.jpg
    188.8 KB · Pregleda: 43
  • IMG20240206153029.jpg
    IMG20240206153029.jpg
    223.8 KB · Pregleda: 36
  • IMG20240206153105.jpg
    IMG20240206153105.jpg
    297.5 KB · Pregleda: 33
  • IMG20240206153828.jpg
    IMG20240206153828.jpg
    217.1 KB · Pregleda: 28
  • IMG20240206153836.jpg
    IMG20240206153836.jpg
    176.9 KB · Pregleda: 29
  • IMG20240206153951.jpg
    IMG20240206153951.jpg
    391.6 KB · Pregleda: 30
  • IMG20240206154000.jpg
    IMG20240206154000.jpg
    184.5 KB · Pregleda: 30
  • IMG20240206154016.jpg
    IMG20240206154016.jpg
    377.9 KB · Pregleda: 34
  • 1707246671707.jpg
    1707246671707.jpg
    121.4 KB · Pregleda: 49
  • IMG-45d26e0de4b0be8743d5e5bb8744506c-V.png
    IMG-45d26e0de4b0be8743d5e5bb8744506c-V.png
    73.4 KB · Pregleda: 51
  • IMG-ec13cd59cabed08cd5af32380db63690-V.png
    IMG-ec13cd59cabed08cd5af32380db63690-V.png
    61.8 KB · Pregleda: 59
Meni izgleda ok. Nije to nešto neuobičajeno da se prodaje na AliExpress-u, već su neki članovi foruma kupovali.
 
Pa onako i meni ok izgleda, pa i ja sam se time vodio, verovatno i ove brzine bi mogle biti veće nego je testirano na starom telefonu i nekom jeftinom kineskom čitaču kartica.
 
Сандиск са Алија хахаха. Наручио ја неки УСБ пре месец-два (да попуним поруџбину), на кутији стоји 3.0, на самом стику одштампано УСБ 3.2 и мејд ин Малезија. Спрдња... Може да се деси да су ок картице, али нису оригинал, и тешко да вреде колико коштају, ипак "бренд" мора да се плати додатно.
 
Pa sigurno nije mnogo koštala. Uglavnom ako je kapacitet kako treba i ok brzina, nisi loše prošao.
Jedino što kad rikne nema zamene/garancije.
 
ja i dalje ne znam kako se isplati kupiti memorisjke kartice na aliju kada ovde kostaju isto sa sve garancijom i racunom.
jedino ove nekrstene iz kine su jeftinije neznatno

koliko treba biti neupucen da se to kupi?
 
Karticu je potrebno jos 2-3 puta testirati , jer je h2testw
prikazao greske !!!
 
@bakara

Desi se ponekad greska zbog citaca isto kao i greske sa HDD/SSD zbog loseg
SATA kabla
 
Meni su juce stigli ADATA usb i memorijska kartica sa Alia. Mogu glavu na panj da stavim da nisu videli ADATu i da su obicne kopije u kolko tolko uverljivom pakovanju. Sam rad usba je nestabilan sa osciliranjem brzine i zakucavanjem na nulu! Ne kazem da ne rade posao, ali to nije to sto pise na pakovanju i tacka. Mene samo buni kako covek sad da bude siguran sta je po nasim prodavnicama i sajtovima, jer kad narucujes ti vidis samo sliku uredjaja a sta ce da ti dodje ko ti garantuje, da li original ili nesto sa Alia..
 
ja i dalje ne znam kako se isplati kupiti memorisjke kartice na aliju kada ovde kostaju isto sa sve garancijom i racunom.
jedino ove nekrstene iz kine su jeftinije neznatno

koliko treba biti neupucen da se to kupi?
pa hajde daj link za najjeftiniju sandisk ultra karticu od 128gb kod nas. Može i od 64gb.
 
@zikapn

Narucis online i vratis u roku od 14 dana ako nema odgovarajuce karakteristike

@TwistedMind

Sto mora da bude Sandisk ?

Sandisk Ultra 128GB je oko 1500 dinara - toliko su i na AE ako nisu na akciji ,
a pitanje je sta ces da dobijes
 
Akcija na aliexpressu ne postoji. Sve to je na akciji je zapravo realna cena, a to pokazuje i činjenica da svi prodaju po toj ceni. Ako 12 prodavaca prodaje za 8-9$, ja to smatram tržišnom cenom.
Sve u svemu, razlika je i to oko 60%. Ja sam ih uzimao dosta i nikada nije bilo problema. Obožavam te kartice. Uzimam i ultra i extreme redovno.
Pošto su tanke, ide u kovertu i bez carine, barem meni nikada nije naplaćeno za njih.
Ne želim nikoga da ubeđujem da uzme, pogotovo što taj neko možda napravi loš izbor prodavca, ali ja lično nisam zažalio.
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    180.9 KB · Pregleda: 26
  • kodak.png
    kodak.png
    47.4 KB · Pregleda: 23
  • imou.png
    imou.png
    30.2 KB · Pregleda: 19
Poslednja izmena:
pa hajde daj link za najjeftiniju sandisk ultra karticu od 128gb kod nas. Može i od 64gb.
Evo ti:

Bas gledam (daj boze da jeste) takva ista na aliexpresu kosta oko 7$ bez pracenja, bez garancije, i putuje bar dva meseca
sumnjivih karakteristika posto kod njih ultra, extreme sve im isto kosa, a 2TB je svega 3$ skuplje.
 
Pozdrav svima, nabavio sam na Aliexpressu ovu SanDisk Ultra karticu, zanima me da li je ovo originalna kartica ili samo dobra kopija?
Prilažem testove slike, zanimala bi me Vaša iskustva, znam da nije pametno uzimati baš ovakve memorije kao primarne, ja bi ovu moju koristio za neki sporedni backup ili stari fotoaparat,
Ja koristim ovakve samo extreme i UHS 3 brzinu sa alija imam par od 64 i 2 od 128 za go pro, dron i ostalu opremu i treba mi velika brzina zbog 4k i 5.3k zapisa i rade mi godinama bez problema i cesto se koriste. Dok mi je 1-2 samsung crkle.... tako da velika preporuka sa san disk extreme 64GB je oko 5-6 eura a 128gb je oko 13 dolara
 
I koja je original , zaboravio si koliko kosta postarina
Ja koristim u kamere ove sa alija vec par godina i rade bez greske
Naruci sad i cekaj orjentaciono oko 3-4 meseci da bi ustedeo mozda 200 dinara na postarini kad se preracunaju cene kod nas i na Aliju.

Uz to, u zavisnosti od toga gde i sta kupujes, mozes da uglavis usput i karticu i onda ti postarina bude 0 dinara i uz to imas garanciju. Jes' da garancija ne znaci mnogo ako kartica gekne, uspomene kostaju vise od 500 dinara ali bolje nesto nego nista.

I da se razumemo, uzimam sve i svasta sa Alija, ali neke stvari nema smisla uzimati tamo.
 
To je ultra. One su ispod 1000rsd na aliju. Tu je oko 30% razlike.
za nju nema mnogo matematike. Za bolje kartice i veće kapacitete se isplati. Fleške takođe
 
Naruci sad i cekaj orjentaciono oko 3-4 meseci da bi ustedeo mozda 200 dinara na postarini kad se preracunaju cene kod nas i na Aliju.

Uz to, u zavisnosti od toga gde i sta kupujes, mozes da uglavis usput i karticu i onda ti postarina bude 0 dinara i uz to imas garanciju. Jes' da garancija ne znaci mnogo ako kartica gekne, uspomene kostaju vise od 500 dinara ali bolje nesto nego nista.

I da se razumemo, uzimam sve i svasta sa Alija, ali neke stvari nema smisla uzimati tamo.
Prosjecno vrijeme dolaska je 20tak dana, a npr u bih 128gb nema ispod 30e a najcesce je 40e. Mada kada nesto treba "sto prije" slazem se, radije platim vise nego bas toliko da cekam
 
To mozda vama u Bosni stize za 20 dana, ovde ima gomila ljudi koji jos cekaju pakete iz septembra, oktobra, novembra, decembra...

Ja licno imam bar 10ak narucenih novembra, stoje vise od tih 20 dana samo kod nas u nekom cosku u posti, a gde je vreme koje je proslo po raznoraznim lokacijama od Kine do Madjarske...
 
Kao sto rece @mitar1982 - SanDisk sa Alija! :)
Mozda si trebao iz Diznilenda da ih porucis. Zbog par evra/dolara glupiranje ...
 
Jel kupovao neko mozda ssd preko Alia?! Ja koliko vidim mnogi ssd su fals, unutra nakalemljena obicna sd kartica, vidi se na mnogim slikama koje su kupci postavljali! Kako biti siguran da li ce ti stici pravi ssd ili sd kartica u kucistu od ssd a!
 
Zasto bi rizikovao, kod nas su jeftini i imas garanciju. Ne razumem logiku!?
 
Сандиск са Алија хахаха. Наручио ја неки УСБ пре месец-два (да попуним поруџбину), на кутији стоји 3.0, на самом стику одштампано УСБ 3.2 и мејд ин Малезија. Спрдња... Може да се деси да су ок картице, али нису оригинал, и тешко да вреде колико коштају, ипак "бренд" мора да се плати додатно.
Može to da se proveri, imaju vendori svoje aplikacije za proveru. Te sa puno dobrih ocena i skrinšotovan crystal disk su 100% legit, što će da potvrdi i aplikacija.

Ima mnogo više škarta, ali lako je to prepoznati. Ja sam se sa SD karticom zeznuo jedini put kad sam tek počeo da kupujem na AliE, i nikad više.
Jel kupovao neko mozda ssd preko Alia?! Ja koliko vidim mnogi ssd su fals, unutra nakalemljena obicna sd kartica, vidi se na mnogim slikama koje su kupci postavljali! Kako biti siguran da li ce ti stici pravi ssd ili sd kartica u kucistu od ssd a!
Ja sam kupovao, stiglo nekoliko komada, svi rade odlično. Potrebno je samo da paziš da ne kupiš škart neki, biraj gde ima puno kupovina, visoke ocene i da su ljudi kačili crystal.

Naručivao sam i Samsung EVO, originali 100%, prepozna ih Magician, updatuje firmware redovno.

Imam par jeftinka, oni očekivano imaju slabije performanse, ali fantastično unaprede stari notebook koji je za kantu.
 
To je ultra. One su ispod 1000rsd na aliju. Tu je oko 30% razlike.
za nju nema mnogo matematike. Za bolje kartice i veće kapacitete se isplati. Fleške takođe
128gb Ultra si i trazio gore, a tek su ti veci kapaciteti sumnjivi, ne znam kako imate poverenja.
svugde gde ima mnogo reviewsa za fles memorije ima zalbi da su fejk ili defektne kartice,
zato kinezi uvek postavljaju kao nove prodaje dok ne pocnu da se nizu lose ocene, a onda brisu i postave kao nova prodaja.

evo recimo ovaj prodavac ima najvise prodaja sandisk kartica, pogledajte samo lose ocene i sta pise:

Zasto bi rizikovao, kod nas su jeftini i imas garanciju. Ne razumem logiku!?
da moze da otvori novu temu, sa sumnjom da ga nisu prevarili.
Verovatnoca da cete biti prevareni raste sa velicinom kapaciteta kartice.
 
Poslednja izmena:
zato kinezi uvek postavljaju kao nove prodaje dok ne pocnu da se nizu lose ocene, a onda brisu i postave kao nova prodaja.
И мој, претходно поменути Сандиск усб, је испарио из понуде...
 
nije tema gde i šta kupiti
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno