Šta je novo?

Da li primecujete da ponestaje ideja...?

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Da li iko primecuje da se igre stancuju tek onako i da je sve manje novih ideja i igara kojima se divimo (setite se kada je izasao Doom,i Unreal, c&c...)
Ako se malo zamislite sigurno cete uociti da ce u skorije vreme (ako to vec i nije) svaka igra liciti na prethodnu, da ce sve biti iste i da vise nece biti zelje za igranjem? Vec se muce koje price da smisljalju, vec sad a tek smo dobili malo normalniju grafiku i jace graficke procesore!! Ako i ovaj forum uzmete kao primer videcete da igre kao sto su Swen Bomwollen i Icy Tower igra dosta game fanova. a to je jasan dokaz da su se zasitili sljastece 3d grafike i svega onoga sto imaju u 1000 igara koje nisu nikada probali!
 
Pa to smo primetili s kraja 80-ih i pocetkom 90-ih, dok smo jos djuskali C64 i posle prijateljicu/atari.
 
type; Nalazimo se u susnom periodu mamipara,--- i ko nadje ideju ne iskoristi je dobro--- ili se trudi [poput Simsa] da izmami i poslednjih 20 D[inara u nasem slucaju] sa silnim - EX-pansion pack-ovima-.
OJS!cheers
 
Nije tako. Bas...
Tako je izgledalo i pre 2, 3, 5, 10 i vise godina...
Samo sto je napredak spor. Ali doci ce vreme kad ce racunari biti u stanju da nam omoguce nesto slicno kao u "holosweet"-u u Zvezdanim Stazama...Videcete...
P.S. naravno onaj ko je isprobao mnogo toga uvek moze da kaze da vise nece biti ideja...a to tako i izgleda...jer sve posle 1. izgleda kao imitacija...
 
mister no mislim da nisi u pravu. jos do pre 2-3 godine bili smo svedoci izlazaka fenomenalnih igara, i to ne mislim graficki naprednih...
 
Fenomenalne? Kopije slicnih zanrova ili igra koja u sebi stvarno donosi novitete u svim segmentima?
 
Ne znam...kada se setim koliko sam ostajao uz igre na Zx Spectrum....C-64 i Amigi...ovo danas mi deluje kao zanimacija za zubi.
Ideja je definitivno sve manje i svi idu na proverene recepte ne bi li iskamcili sto vise kinte...mada...ko ih moze kriviti zbog toga?
 
Pa shta cesh...nestalo je ideja i za josh mnoge stvari..ali opet tu su novi klinci koji nikada nisu probali one stare dobres stvari ( a verovatno i nece poshto im je ochajno da vide piksele na ekranu). Poslednje stvari koje su bile dobre i tu i tamo originalne i revolucionarne..su sve one stare Lucas Artsove avanturice koje su stvarno fantazija i koje su znale da me drze danima za compom, zatim revolucionarni fps Quake 1 a tu je kao i doshao Diablo koji je u sushtini kopija mnogih stvari pre njega ali jako dobro spojen i sklopljen u jednu celinu( pri ovome naravno mislim na Diablo I) i to bi bilo to...ostalo je sve ochaj..
 
A da se nismo samo mi generalno zasitili igranja ???
Ako postoji podela igara po zanrovima, znaci da one moraju biti slicne!
Neko voli trke, simulacije, avanture, FRP-ove... sve to pre ili kasnije DOJADi..

Ja sada iskreno uzivam samo u PnP frp-ovima, jer tu moze biti neceg novog, mada praktikujem da cesto menjam GM-a i sistem (bar dvaput godisnje) da bi ostalo zanimljivo...

P.S. Ko ovde jos pika Fallout PnP ?
 
naravno da su se veterani zasitili. pogledaj samo klince koji se neverovatno pale na sve sto izadje...

pre 10-15 godina nije bilo veterana zato smo se svi palili kao klinci sada :D
 
Nazad
Vrh Dno