Šta je novo?

Da li moj laptop podrzava dual monitor?

makyato007

Zapažen
Učlanjen(a)
05.08.2021
Poruke
10
Poena
24
Nedavno sam kupio IdeaPad 5 14ALC05 (model 82LM00CGYA) i razmišljam o povezivanju dva monitora. Da li ovaj laptop podržava povezivanje dva monitora sa rezolucijom od 1080p i brzinom osvježavanja od 144Hz? U suštini, pronašao sam dva monitora veličine 24" sa 1080p rezolucijom i 144Hz brzinom osvježavanja. Moj laptop ima samo jedan HDMI ulaz, pa bih za to trebao splitter.
 
Da, ali ne tako sa splitterom. Već jedan monitor na hdmi, drugi preko usbc-a.

Treba ti neki usb-c na display port adapter (pošto imaš tu mogućnost na laptopu i nadam se novim monitorima da imaju dp). Mooožda bude "problema" pa budeš izvlačio "samo" 120hz na hdmi izlazu, ali to zavisi od laptopa do laptopa i konfiguracije. Preko usbc-a će raditi maks.

edit: guglaj npr. A-CM-DPF-02 (900 dinara košta).
 
E to je sjajno ali kako da punim laptop onda ako stavim ovaj c na dp?
 
A kako ja da znam da li moj laptop sigurno podrzava 2 monitora sa npr 1080p i 120+ hz bez da na primer spustim oba na 60hz da bih imao 1080p. Posto se dvoumim da uzmem 2x 27" 1440p 75hz ili 2x 24" 1080p 165hz
 
Čitajući specifikacije na internetu.

Ima hdmi 1.4b i usb c dp 1.4 ili 1.2 (ima mnogo sličnih modela). Sa svime time na umu, računaj na maksimum 1080p 144hz ili 1440p 75hz. Sve iznad, posebno to sa 165hz možeš da okačiš mačku o rep ili da ideš na slepo, pa šta bude, a verovatno neće raditi (hdmi iz laptopa sigurno, usbc ko zna...).
 
Bojim se samo da se ne zeznem da kupim 2 monitora 1440p i da na kraju ne mogu oba da izguraju 1440p u 60 hz nego u 30hz npr i da bacim pare za dzabe na te monitore
 
Ja u životu nisam video opciju od 30hz na windowsu.
 
Ja u životu nisam video opciju od 30hz na windowsu.
Ja jesam, kad su genijalci u firmi kupili nekompatibilne monitore za radne stanice. Kupe 4K monitor koji ima samo HDMI ulaz za radnu stanicu koja ima samo mini DP izlaz. Uz monitor ne ide adapter, a na našem tržištu naći kvalitetan mini DP na HDMI kabel je skoro nemoguća misija. Na kraju završimo sa 4K na 30Hz.
 
USB Type C moze da vrsi prenos slike samo ako je to navedeno u specifikacijama laptopa a ako nije onda moze samo da puni telefon i vrsi prenos podataka sa telefona na laptop.

I ja sam uzeo na kupujem prodajem Display port na HDMI i ne moze vise od 4k 30hz.
 
USB Type C moze da vrsi prenos slike samo ako je to navedeno u specifikacijama laptopa a ako nije onda moze samo da puni telefon i vrsi prenos podataka sa telefona na laptop.

I ja sam uzeo na kupujem prodajem Display port na HDMI i ne moze vise od 4k 30hz.
Ima na Aliexpressu solidnih kablova. Type c na hdmi koji sam uzeo tera 4k 60hz.
 
Ja ne znam da li moja graficka na laptop Intel UHD 620 iz 2018 godine podrzava 4k 60hz preko adaptera Display Port na HDMI

Screenshot 2023-11-01 105545.png
Ovaj adapter od 600 dinara sto imam definitivno ne moze vise od 30hz
 
Imas thunderbolt na tom laptopu? Koliko vidim, to je AMD Ryzen i mozes da teras tri monitora u isto vreme (laptop+dva dodatna).

Ako ima, pazari docking station i resena stvar.
 
Ja jesam, kad su genijalci u firmi kupili nekompatibilne monitore za radne stanice. Kupe 4K monitor koji ima samo HDMI ulaz za radnu stanicu koja ima samo mini DP izlaz. Uz monitor ne ide adapter, a na našem tržištu naći kvalitetan mini DP na HDMI kabel je skoro nemoguća misija. Na kraju završimo sa 4K na 30Hz.
Mogu se naci docking stationi kod nas samo se treba potruditi
 
Nazad
Vrh Dno