Šta je novo?

Da li igrice odlaze sa Nest Hub-a?

petarnik1512

Zapažen
Učlanjen(a)
19.02.2023
Poruke
30
Poena
15
Moja oprema  
Pametni uređaji
Galaxy Watch 4
Google Nest Hub
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Kablovski internet
Kao što možete videti ispod, u kartici games na mom Nest Hub-u se pojavila ova poruka da igrice više neće biti dostupne na uređaju. Nisam našao nikakve informacije o ovome online pa me zanima da li neko ima predstavu šta se dešava i da li se i vama dešava.

20230403_074416.jpg
 
Nisam ni znao da je nest hub imao igrice?
O kakvim igrama je bila rec?
 
Nisam ni znao da je nest hub imao igrice?
O kakvim igrama je bila rec?
Pa većina su kao neka priča sa životinjom, "Virtual Pet" i tako neke. Većinom su bile osnovne. Da li i vi imate ovu poruku?
 
Nemam nest hub, imam nešto mini, samo sam hteo da ga kupim pa uvek odlozim.
 
U poslednje vreme primećujem da Gugl ozbiljno zanemaruje sve svoje smart uređaje. Prvo sam video da isključuju podršku za pametne zvučnike a sad i još nešto.

Već sam spominjao na Bench forumu da igrice odlaze sa Nest Hub-a. Većina ljudi nije ni znala da one postoje. To ide u prilog tome da ih niko i ne koristi.

Zašto ovo sve pričam? 9To5Google, najveći i najbolji izvor informacija nije znao za ovu promenu. Ja sam im danas poslao e-mail u koje sam im rekao da sam ovo otkrio. Oni su danas objavili vest o ovome i stavili "Thanks to Petar." na dnu. Ovo mi samo govori da ni oni nisu znali za ovo a Gugl je bezobrazno hteo da ih makne kao da nikad nisu bili tu. Priložio sam sliku na kojoj to možete videti. U tekstu možete videti da se poklapa onome što sam im ja poslao. (https://9to5google.com/2023/04/09/nest-hub-games)

Ovo mi samo govori koliko oni više ne mare za korisnike već samo jure ono što je in. AI u ovom slučaju. Da li ste i vi ovo primetili? Koji su vaši problemi kod Smart home-a koji su softverski kao na primer nepostojanje spotifya kao opcije za default music player I druge.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230409_223701_Chrome.png
    Screenshot_20230409_223701_Chrome.png
    357.9 KB · Pregleda: 30
Ja sam primetio da zvučnik malo gluplje prima komande, moram da mu ponovim ili mi kaže da ne postoji takav uredjaj a u sledećoj istoj naredbi izvrši komandu i slično.

Ko koristi zna o čemu pričam
 
Ja sam primetio da zvučnik malo gluplje prima komande, moram da mu ponovim ili mi kaže da ne postoji takav uredjaj a u sledećoj istoj naredbi izvrši komandu i slično.

Ko koristi zna o čemu pri
Verovatno bag. Ko da njih briga. Imaju svoj Bard.
 
Onda im cesto baguje sistem u zadnje vreme....
Hteo sam da kupim i google nest, ali si me ti totalno ohladio od te ideje i ako sam sa zvucnicima zadovoljan.

ja ocekujem da bard implementiraju u svoje pametne zvucnike, ali im to jako lose ide.

Ne verujem da ce da odustanu, prodaja tih smart stvari ide sasvim dobro.
 
Onda im cesto baguje sistem u zadnje vreme....
Hteo sam da kupim i google nest, ali si me ti totalno ohladio od te ideje i ako sam sa zvucnicima zadovoljan.

ja ocekujem da bard implementiraju u svoje pametne zvucnike, ali im to jako lose ide.

Ne verujem da ce da odustanu, prodaja tih smart stvari ide sasvim dobro.
Nema šanse da će ga implementirati u assistant-a. Oni se distanciraju od barda. idi na bard.google.com i videćeš da nema Google logo ili ime. Distanciraju se pošto ovaj može da psuje i ostalo.

A pravo da ti kažem ne vidim razlog da kupis Nest Hub. Sve funkcije po kojima ih reklamiraju nisu dostupne kod nas. Sleep sensing i onaj senzor za pauziranje muzike ne rade kod nas.

Kad sam ga kupio ja ga stavim u spavaću sobu i normalnim tonom mogu da mu kažem nešto iz dnevne sobe i on to uradi. Od skoro on više ne reaguje na Hey Google kad sam pored njega
 
Onda cu da kupim nest audio ili nest mini, posto jako volim moj nest mini, i on mi je lepo upravljao sa smart home sistemom...
Ali kazem nesto ne radi bas kao pre, mnogo okleva, pogresi komandu, kaze da uredjaj ne postoji...to se nije nikad ranije desavalo.
Kao da losije "cuje", kao da pricam sa nekim ostarelim dedom.
Najvise me nervira kada mi ne potvrdi da je izvrsio komandu, i odradi zakasnelo ili je i ne uradi a ja sam u medjuvremenu ponovio ili izdao drugu komandu.

I na telefonu brlja, nije brz kao pre, tako da nije to do hardvera nego bas do google
A radio je perfektno, sada uglavnom pusta muziku.

Imao sam i alexu zvucnike kao asistenta ali on nije ni bliz koristan kao google.
 
Onda cu da kupim nest audio ili nest mini, posto jako volim moj nest mini, i on mi je lepo upravljao sa smart home sistemom...
Ali kazem nesto ne radi bas kao pre, mnogo okleva, pogresi komandu, kaze da uredjaj ne postoji...to se nije nikad ranije desavalo.

I na telefonu brlja, nije brz kao pre, tako da nije to do hardvera nego bas do google
Najvise me nervira kada mi ne potvrdi da je izvrsio komandu
Pa to je Gugl. On bukvalno limitira stvari na softveru. Nije do hardvera ili nečega što ne radi sleep sensing. Prosto oni neće da radi svuda.
 
Nazad
Vrh Dno