Šta je novo?

Da li ce igre na konzoli bagovati na monitoru od 144hz

Matijaa

Zapažen
Učlanjen(a)
12.05.2024
Poruke
2
Poena
1
Posto gledam vec neko vreme da uzmem Xbox Series S zanima me da li ce igre bagovati na 144hz monitoru. Znam da series s podrzava do 120fps ali neke igre su i dalje zakljucane na 60fps. Uvek sam bio pc gamer pa znam kada igram neke igre na manje fps-a 60-70 da baguje i nije uopste smooth. Da li je ista situacija i na konzoli? Ako sam promasio gde treba da napisem izvinite, prvi put pisem :D
 
Nije konzola za tebe ako ti dropovi smetaju i niži frejmovi. Tih 120 fps-ova ćeš videti nigde, često i 60fps na Series S nećeš videti u novijim i zahtevnim igrama (računaj u većini slučajeva na lock 30 frejmova).

PS: Monitor je nebitan u ovoj priči (manje-više).
 
Ja imam Series S i monitor 120hz,Ali igram samo EA FC 24 ili ti Fifu 24.I desavalo mi se bas to par puta da nije smooth,ono kao da trzaju frejmovi,cak me i oci zabole.Ali sam to prepisivao losem gameplayu,posto mi to bude na svakoj 14-toj da kazem utakmici.
 
Na ps5 ima oko 2500 igara od kojih ~100 rade na 120fps, ogromna vecina radi na 60 ili cak na 30FPS.
Ako ti smeta 60-70 fps i nije ti smooth kao sto kazes onda ces se razocarati performansom konzola.
 
Monitor se spusti na framerate igre. Ako su igre 30 ili 60FPS, radit ce na 60Hz. Ako je 120FPS, radit ce na 120Hz.

Igre su ti trzale na racunaru jer nisi imao monitor sa GSYNC/FreeSync i sto si imao veliku razliku izmedju padova frameratea. Ti i ak osi vidio ocitavanje FPS-a od recimo 50FPS, taj FPS je mogao biti mnogo manji jer nisi imao ocitavanje za micro-struttering. Lockaj igre na racunaru na 30FPS i stavi im maximum motion blurr i bit ce isto kao na konzoli.

P.S.
Dinamicki framerat nije bugovanje.
 
Rade igre najnormalnije ja teko koristim series S na Gigabyte m27f 1080p 144h . Na konzoli ukljucim 1080 i 120hz radi sve. Cak kad ukljucim 4k i hdr na konzoli cak i monitor prijavljuje promenu rezolucije iako je 1080 ?
 
Rade igre najnormalnije ja teko koristim series S na Gigabyte m27f 1080p 144h . Na konzoli ukljucim 1080 i 120hz radi sve. Cak kad ukljucim 4k i hdr na konzoli cak i monitor prijavljuje promenu rezolucije iako je 1080 ?
Hvala na odgovorima, da li se isplati kupovati GPU na kp ili ga kupiti sam na storu ali malo vise izadje?
 
Prebacio sam konzolu i nalog na tursku viza karticu na mc donald istambul i skida mi mesecno 209 lira.
 
Nazad
Vrh Dno