Šta je novo?

Da bi narod uvek trosio pare??

MIO

Čuven
Učlanjen(a)
17.03.2003
Poruke
148
Poena
619
Ovako zanima me dali je uopste izasla neka igra koja podrzava sm3.0 i dal uopste ima razlike u odnosu na sm2.0, posto je ja nisam primetio, dali to nas proizvodjaci malo odpozadi da bi kupovali nove kartice i uvek upgradeovali komp samo da izvucemo jos koji frejm u omiljenoj igri, mislim najbolji je primer q4 i d3, isti engine, isto sve q4 dva puta zahtevniji pa de to ima, o fear da ni nepricamo, po meni farcry ima bolju grafiku od njega!! Molim za komentare, ja trenutno obitavam u nvidia taboru, voleo bih da od suprotne strane dobijem utisak o tzv nedostatku sm3.0 tj dali igre izgledaju bolje na sm3.0 karticama ili je to samo jos jedan trik??
 
ma jok to je zabluda covece igro sam na 9700pro riddic, isto ko i na 6800gt, za age neznam, samo sam uso u igru i neizgleda mi nista bolje nego na atiju
 
Pored ove dve igre koje je Voodoo naveo, SM3.0 podrzavaju i SC: Chaos Theory i Far Cry, za koji je potreban patch v1.3 koji igri daju podrsku za SM3.0. Inace, mislim da su svi ti upgrade-ovi cisto bacanje novca (tj. mrtva trka proizvodjaca hardvera, igri i nas krajnjih kupaca tih proizvoda). To je moje misljenje, i ne morate se sloziti s njim.

Pozdrav. :wave:
 
imas pravo al ja stvarno nisam primetio razliku u nijednoj igri, znaci da ukljucis sm30 ili da ga iskljucis, apsurdno ali istinito, i definitivno se slazem da je to samo bacanje para
 
U AOE 3, Shader Quality, High = SM2.0, Very High = SM3.0. Razlika postoji i najvise se primeti u vodi al sto je najbolje meni voda lepse izgleda pri High setovanju (a da ne kazem koliko brze ide), tj. SM2.0 nego pri SM3.0.
 
Ja vidim razliku samo kad citam review neke igre i onda oni okace SS sa i bez sm3.0. Ono kao, prelama se svetlost kroz busan krov ili tip ide sa baterijskom lampom...
 
Pa logicno je da upgrade uradis kad postane sporo, a sad neki feature manje ili vise je nebitno. Ja jos uvek igram sa 1.3 pa nikom nista (meni bi recimo sm 3.0 sad bas lepo dosao)..... u svakom slucaju Splinter Cell zadnji nastavka podrzava samo 1.1 i 3.0 sto znaci ako je karta 2.0 radi u 1.1 modu...
 
A da li u slucaju posedovanja kartice koja podrzava sm3.0 korisnik biva prinudjen da koristi isti i ujedno na losije performanse ili moze da bira?tj. ono sto mene zanima ustvari je da li je bolje uzeti 6600gt ili odgovarajuci radeon za igranje na 1024x768 na xp1800+ :)?
 
E bas to sto rece za SCCT! Kako to 1.1 uvek setovano i nemoze da se promeni?
 
Mare je napisao(la):
Pa logicno je da upgrade uradis kad postane sporo, a sad neki feature manje ili vise je nebitno. Ja jos uvek igram sa 1.3 pa nikom nista (meni bi recimo sm 3.0 sad bas lepo dosao)..... u svakom slucaju Splinter Cell zadnji nastavka podrzava samo 1.1 i 3.0 sto znaci ako je karta 2.0 radi u 1.1 modu...

Sa patch-om daje shadere 2.0. igrao sa mojom 9600xt. i pise i jesu. ;)
 
ma to su sve ciste izmisljotine, voda izgleda bolje ma daj, i zbog toga bi kupio kartu od 300 eura, podrazumevam da daje pristojan framerate, to je suludo, kao vrsta ovisnosti, moj komsija jos uvek igra na celeronu na 2ghz i fx5200 i igre rade, i mogu se igrati, nije bas eyecandy ali prodje vreme!
 
manite se tih prica... sad ce neki da kazu kako je razlika izmedju 1.1 i 3.0 skoro pa neprimetna, naime igra radi i moze da se igra...

istina malo igara fura 3.0, ali nemojte preterivati
 
jednokratno uzivanje koje se skupo placa, po izlasku novog naslova nova kartica, idealno okruzenje za mega kompanije, i da jos dodam nema puno razlike da bi mogli reci nebo i zemlja, sve je to stvar ljudske psihe, kako sto bi jedan clan foruma rekao bolje 100e u dzepu nego 100 poena u 3d marku!!
 
Pa realno, za sada se i dalje moze bez 3.0 dok je 2.0 postao obavezan, iako i ovi 3.0 naslovi nude manje vise samo neke sitnice, koje bi u vecni slucajeva mogle biti lako uradjene i kroz 2.0 implementaciju, sto ce reci sve je to dogovor radi privlacenja kupaca da urade upgrade.
 
Ko ne vidi piksel šejdere taj je ćorav. To je poput luksuznog automobila - dovoljan ti je i Yugo, nikad ne kupuješ ništa van klase korse ili micubiši kolta a onda sedneš u neku limuzinu i više ne možeš bez nje.
Ne razumem kako neko može da ne primeti razliku. Ona naravno zavisi od intenziteta primene, koja je negde ograničena na vodu a negde na neke druge objekte, ali u globalu kvalitet grafike jednostavno ne može da se poredi. Pa još kad se na to doda HDR koji načešće ide sa tim Ultra High setovanjima u modernim igrama - mašala!
 
filipenko: jeste a HDR podrazavaju danas 2 igre i 1 demo!!!

MIO: jel ti se to nesvidja 7800GT!?! Oces da se trampimo lol!!!

P.S. Razlike se izmedju ps2 i 3 se primete ali je sa trojkom hardverska zahtevnost 4 puta veca a nevredi toliko!
 
filipenko je napisao(la):
Ko ne vidi piksel šejdere taj je ćorav. To je poput luksuznog automobila - dovoljan ti je i Yugo, nikad ne kupuješ ništa van klase korse ili micubiši kolta a onda sedneš u neku limuzinu i više ne možeš bez nje.
Ne razumem kako neko može da ne primeti razliku. Ona naravno zavisi od intenziteta primene, koja je negde ograničena na vodu a negde na neke druge objekte, ali u globalu kvalitet grafike jednostavno ne može da se poredi. Pa još kad se na to doda HDR koji načešće ide sa tim Ultra High setovanjima u modernim igrama - mašala!

Pa dobro bre Filipe covece, sto bre uleces kad ne razumes:)
Ja sam rekao da u toku igre ne vidim razlike izmedju 2.0 i 3.0 a ne izmedju toga da ih nema uopste i 2.0
Ovako kad Toma okaci SS pa zumira necije noge se vidi ali opet kazem da perf. padaju dramaticno kada se to sve enabluje a nije vredno toga...
 
igrao sam Splinet pandora sa 9200 i sa emulatorom jer igra nije imala 1.1 PS.
kad sam uzeo 9600XT razvalila mi se vilica. Voda, senke, zrak koji prolazi kroz rupu u ogradi, vatra. Poslastica. a jos i igra vrh!!!!2.0 svakako vredi.
 
Broz je napisao(la):
Pa dobro bre Filipe covece, sto bre uleces kad ne razumes:)
Ja sam rekao da u toku igre ne vidim razlike izmedju 2.0 i 3.0 a ne izmedju toga da ih nema uopste i 2.0
Ovako kad Toma okaci SS pa zumira necije noge se vidi ali opet kazem da perf. padaju dramaticno kada se to sve enabluje a nije vredno toga...
Hm, vidiš li ti jedno 10 postova između mog i tvog i još jedno 5-6 iznad tvog? :) Ne odnosi se sve u ovom svetu na tebe, umišljenko :d ;) Ljudi stvarno umeju da preteruju ponekad. Razlike itekako ima, naravno ne toliko između 2.0 i 3.0 ali obično igre to kombinuju sa nekim high-ultra high podešavanjima pa grafika sa popaljenim 3.0 izgleda još malo bolje i zbog uključenih detaljnijih tekstura.

No dobro, otom potom, pitaću vas sve kad za par nedelja izađe Ništavilo (Oblivion) da li se razlika ne vidi i da li nije vredna. :smoke:
 
ma garant ce moci da se igra na ti4200

:p
 
G!!! je napisao(la):
ma garant ce moci da se igra na ti4200

:p

iskreno se nadam da si u pravu, jer ce onda na 6600 meni da leti :d :d
 
Fleksibilnost je logično na strani SM 3.0,no razlika u kvaliteti je iznimno mala u odnosu na SM 2.0.
Sve šta se može izvesti sa SM 3.0 trebalo bi se moći napraviti i sa SM 2.0 uz možda nešto slabije performanse.

Ne daje se lova za SM 3.0,nego za pajplajne,tranzistore,bržu memoriju...znači veće performanse.Pa koliko je koštao X800XT PE,a nije imao SM 3.0.
Ako implementacija 3.0 shaderskog modela ne poskupljuje proizvod,ne znam zašto to onda nekom smeta?
 
Zato što oni ne vide razliku, a ponose se 640*480 rezolucijom u kojoj im sve leti na 2 godine staroj karti...drugim rečima, zayebali su sve proizvođače karti :d
 
G!!! je napisao(la):
ma garant ce moci da se igra na ti4200

:p


Potpisujem! :D


Uzeo bih neku noviju karticu samo kad bi meni doplatili za moju ti4200 :d
 
filipenko je napisao(la):
Zato što oni ne vide razliku, a ponose se 640*480 rezolucijom u kojoj im sve leti na 2 godine staroj karti...drugim rečima, zayebali su sve proizvođače karti :d
Pa niko nije rekao da nema razlike nego da ta razlika nije vredna razlike u ceni tj. da je to mazanje ociju kako bi neko potrosio pare na novu grafiku, i neko ko ima kartu na kojoj mu korektno rade igre(i njemu korektno izgledaju) nema potrebe da kupuje novu karticu samo zbog sm3...
@starac pa ne smeta sm3 i kako on izgleda nego ljudima smeta gubitak performansi koji nastaje njegovim ukljucivanjem, tj. smeta im sto zbog njega trebaju da izdvoje novca za novu kartu(iako taj proizvod nece biti nista skuplji nego sto bi bio da nije implementiran sm3
;) )...
 
Poslednja izmena:
LiLa je napisao(la):
Pa niko nije rekao da nema razlike nego da ta razlika nije vredna razlike u ceni tj. da je to mazanje ociju kako bi neko potrosio pare na novu grafiku, i neko ko ima kartu na kojoj mu korektno rade igre(i njemu korektno izgledaju) nema potrebe da kupuje novu karticu samo zbog sm3...

Ne daje se lova za SM 3.0,nego za pajplajne,tranzistore,bržu memoriju...znači veće performanse.


LiLa je napisao(la):
@starac pa ne smeta sm3 i kako on izgleda nego ljudima smeta gubitak performansi koji nastaje njegovim ukljucivanjem, tj. smeta im sto zbog njega trebaju da izdvoje novca za novu kartu(iako taj proizvod nece biti nista skuplji nego sto bi bio da nije implementiran sm3
;) )...

Sve šta se može izvesti sa SM 3.0 trebalo bi se moći napraviti i sa SM 2.0 uz možda nešto slabije performanse.
 
Nazad
Vrh Dno