Šta je novo?

cs:source - komentari dobrodosli

Floyd

Čuven
Učlanjen(a)
16.12.2001
Poruke
947
Poena
620
sramota da u game sobi nema thread o css-u pa evo nekih mojih zapazanja
najveci problem su hitbox-ovi http://www.counter-strike.lt/media/css.rar
sledeci problem je nedostatak 3 odlicne mape(inferno,nuke,train),ali ocekujem da budu uradjene u dogledno vreme
od postojecih mi najvise smeta grbavost terena na aztecu(pomera se nisan prilikom strafe-a)
oruzja bacaju slicno kao i u prethodnim verzujama,ali mi se nikako ne svidja onaj autosnip jer je nenormalno pojacan(sada ubija iz 1-2 metka)
nema potrebe hvaliti grafiku(mada bi skinovi oruzja mogli malo bolje izgledati),fiziku(sjajno je kad se telo zaglavi na mostu na aztecu,za burice i kante me stoli bojko-ne moraju da se mrdaju uopste)odlicno je
zidovi nisu vise probojni,tako da bomba vise ne ostecuje ako padne ispred zaklona,kutije i vrata jesu probojni
fles je fenomenalan i meni je korisniji od klasicne bombe,jer ne deluje samo na culo vida vec i na culo sluha
po meni je pun pogodak,ali ima jos dosta tu da se radi...
 
Sada se bolje osecam kada sam video onaj demo koji si linkovao: brate izludjuju me likovi koji nisu mogli vola da pogode u ranijim verzijama a sada nesto ono kao razvaljuju (pricam o ekipama kod mene u komsiluku) - stiskanje rafala i slepo trcanje napred u stilu Quakea je otprilike njhova taktika - u CSSu za razliku od recimo 1.6 ovo je dobitna kombinacija. Nema vise onih finih headshotova koje nije mogao svako da odradi - pa pola, ma vise od pola killova su headshotovi. To je moja najveca zamerka CSSu, postao je previse jednostavan! Ovo ostalo manje vise ok; grafika lepa, previse sarena za moj ukus ali to valjda zavisi od mape (kojih je ipak premalo za sada), odvratni su mi novi skinovi - onako pogrbljeni izgledaju ko debili a valjda ce ubaciti vise likova kasnije. Fizika je odlicna za ovu jos uvek ne previse zahtevnu pucacinu. Bombe i flesevi me odusevljavaju - da taj zvucni efekat i bomba koja ubija konacno :) Zidovi su probojni na nekim mestima - otprilike tamo gde to mozes ocekivati. To sa neravnim terenom nisam primetio, valjda mi nesmeta onda :)

Sta je autosnif?
 
autosnip je auto snajper "b-4-5" valjda u 1.6,ma djubre od puske,ali se u css-u koristi mnogo vise od slona,mada iz valve-a kazu da nisu modifikovali jacinu oruzja(to videh na steam forumu) po meni je bitno ojacan
zaboravio sam reci da mi se ne svidja crosshair kod slona(i ostalih snajpera)...mnogo su mi tanke one linije,fali ipak ona crvena tackica u sredini
 
Uzmi pucaj po jednim metkom u zid sa kratke udaljenosti. Videces da ce jedan metak otici levo, drugi desno, jedan u centar, jedan iznad...i tebi je onda majstorstvo pogoditi nekoga u glavu sa tim ? Nije, nego je k*njaza :d Stvar je samo sto oni koji duze igraju Cs znaju tacno kako sa kojim oruzjem treba cimnuti i gotovo...
 
Autosnip je stvarno mnogo pojacan i counterski i terorski, ja na dust2 sam ubio 7-8 botova na sredini kao teror sa nekih 13-15 meteka znaci svakome po 1-2 metka,on vizuelno malo puca na sve strane ali u praksi zakida :)
Primetio sam jedan veliki bug da kad nategnem bilo koju bombu(drzim levi klik) u sekundi kad pustim klik znaci krecem da bacam bombu prebacujem na oruzije, bomba nestaje iz inventorija i nisam je bacio znaci jednostavno kao da nije ni postojala.
 
Svidja mi se sto mozes da kupis bombe i flasheve sa zemlje.

Jesam li samo ja glup ovde pa neznam da namestim ili se nisan ne smanjuje, ili ne smanjuje dovoljno (kada se smiris da bi imao precizniji hitac)?

Autosnip je zaista bila bas losa puska u ranijim verzijama, moram probati kako se sada ponasa (mada slabo koristim snajpere...).
 
jel uvedeno ono da za eksplodiranu bombu i defjuzovanu bombu dobijash po 3 kill-a??
 
pa pitam jel menjano to...
 
Sto kaze shtaps, previse jednostavno, gomila headshotova, kao da su napravili arkadu od 1.6 sa boljom grafikom, i fizikom naravno. Ali valjda ce sl. verzije biti bolje nadam se !
 
Poslednja izmena:
Ipak je prepuno bug-ova, tipa seckanje, nestajanja tekstura pri alt+tab ...ipak najvecja zamerka JAKO malo mapa, ako neko ima neku mapu <za final ,ne za betu>molio bih link na pm ili e-mail hvala.

BOMBE SU ZAKON :smash:
 
Bug, ja reko sad ce nesto extra a ono bug koji nije ispravljen od nastanka countera - imena igraca i taoca tamo gde ne postoje :)
 
Nazad
Vrh Dno