Šta je novo?

CS source FINAL napokon !!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

driver

Znamenit
VIP član
Učlanjen(a)
30.06.2000
Poruke
18,145
Poena
1,170
Znachi, cao svi :)

Atmosfera, kretanje, pucanje, nije narusheno uopshte iz starog, malo poboljshano, zvukovi josh bolji (koliko je to moguce), grafichki odlichno (shto se mene tiche)...Kao shto ste i ochekivali od 'skriptovanih burica' (tm by filipenko :)), bacish bombu pored bureta ili dva, burici se razlete, mogu da zamislim shta to u partiji radi...Ima dosta nekih predmeta, kantica, gajbi, gluposti, koje se mogu upicavati i koje po celojo mapi mozesh da gurash gde hocesh :) Ima novih detalja koji se lepo mogu upotrebiti za penjanje, novi shtekovi itd...Tek sam proshaltao sve mape (ima botova ali josh nisam probao), ima ih devet, i to su de_aztec, de_dust, de_dust2, de_cbble, de_chateau, de_piranesi, cs_italy, cs_office, cs_havana...Ne znam shta vishe da kazem, ali nova era krece :) Vec postoji 'dodatak' da se igra na serverima preko neta itd...I na kraju, ono shto sam prichao mesecima...TOTALNA NEZAHTEVNOST I OPTIMIZOVANOST...Na [email protected],TI4200/64@default, 768Ram, fps 'curi' u [email protected] nisam ni probao, totalno nepotrebno, a ko igra CS duze, zna i zashto ;)
 
Meni preko steama je oko 1GB. Ne mora da znaci da je toliki i ovako. Na "onim" sajtovima ima verzija od 400+MB. Inace napokon su ispravljene sve stvari iz starog counter-a. Recimo u italiji su zidovi terorske kuce busni ko sir tako da stekovi na prozoru nisu vise tako efikasni. Radio vise ne peva do pola mape vec samo malo. Taoci izgledaju strava. ALI NEMA PILICA!!!!!! (ali imaju lubenice :p ). Bojim se da je Aztec izgubio svoju drazh. Mapa je posteno tamna. Ima par novih stekova ali teren je malo neravan u vodi i sve je nekako bre zbudzeno. Vise mi se svidjao stari AZ. Dustovi izgledaju jos i najbolje. Pustinjski fazon su pogodili ko bog. Toliko...
 
Zauzima oko 450Mb u raru, otpakovan 1Gb...

Evo i update shto se tiche botova....Znachi, nisam mogao da verujem...Kada se gledaju first person, botovi se ponashaju kao ljudi !!!!
 
Poslednja izmena:
Oficijelno jos nisu pusteni botovi - tj. nema ih u ovom prvom releasu countera ali ce se pojaviti kasnije. U piratskoj verziji ne znam i necu, pravo da vam kazem, ni da raspravljam o njoj jer je protiv pravila foruma. Ko zna zna a ostali imate internet i pm a ne same tredove. Jeste da su bili preostri moderatori jedno vreme na games forumu ali sad smo i mi poceli da zloupotrebljavamo njihovu trenutnu "slabost"...
 
ok...onda necemo vise o botovima......al samo da dodam pa da zavrsim..ide danas sa satelita i verzija od lucifera u kojoj je sve to ispravljeno...

pozdrav
 
Evo ovako. Dobih juce ovu igricu, verzija mi je, mislim, tj. gotovo sam Siguran, ista kao Driver-ova ;) Botova ima, ides samo u konzoli bot_add, i tu su. Naravno treba podesiti i tezinu jer na 0 su *****i. U svakom slucaju, igra lepo radi i na netu, a servera ima mali milion. Medjutim, postoji i drugi problem. Driver je bio jedan od onih koji izgleda imaju srece, pa mu sve glatko radi. Ja recimo, u prvom trenutku sam imao u proseku 35 fps@800x600 medium bez AA. Masina AMD 2000+, 512RAM-a, i GeForce 3 Ti 200. Nije bas neka masina, ali koliko vidim na netu dosta ljudi sa mnogo jacim konfiguracijama, ima isti problem. Izgleda nesto sa optimizacijom. U svakom slucaju ja sam se izborio konzolnim komandama, koje cu dodati u nastavku, i sada imam u proseku 70 fps, minimum je negde 45, a max 120. E sad evo i kako:
prvo na kraj shourtcut-a koji izgleda recimo ovako:
D:\Igre\CSSource\hl2.exe -steam -console -game cstrike obavezno dodati -dxlevel 81. Mozete da dodate umesto 81, recimo 70, ukuliko imate stariju karticu. Problem je zasad nesto sa DX9, pa koriscenjem DX 8.1 ne gubite mnogo u izgledu igre, a FPS ume znatno da skoci. Dalje mozete probati sledeci set komandi:

mp_decals "0"
cl_interp "0.01"
cl_show_bloodspray "0"
cl_ejectbrass "0"
cl_scalecrosshair "1"
cl_ejectbrass "0"
cl_show_splashes "0"
cl_show_bloodspray "0"
cl_drawshadowtexture "0"
cl_phys_props_enable "0"
fog_enable "0"
fog_enable_water_fog "0"
muzzleflash_light "0"
mat_bumpmap "0"
mat_fastnobump "1"
mat_forcedynamic "0"
mat_numtextureunits "0"
mat_picmip "-1"
mat_specular "0"
r_aspectratio "0"
r_decals "0"
r_3dsky "0"
r_shadows "0"
r_eyes "0"
r_teeth "0"
r_dynamic "0"
r_modellodscale "1"
r_drawlights "0"
r_dispusestaticmeshes "0"
r_dispfullradius "2"
r_avglight"0"
r_lightaverage "0"
r_lightinterp "0"
r_renderoverlayfragment "0"
r_rootlod "2"
r_shadows "0"
r_shadowmaxrendered "-1"
r_shadowrendertotexture "0"
r_worldlightmin "1"
r_worldlights "1"
cl_weather "0"
r_drawrain "0"
r_drawropes "0"

Ove poslednje ubijaju kisu na aztecu :D Napominjem da ove treba da probaju samo oni koji imaju ozbiljnih problema sa FPS-om, kome radi sta ima da cacka :trust: Eto tako, ja sad imam vise fps-a nego neke baje na FX5900 Ultra u istoj rezoluciji :eyebrows:
 
Poslednja izmena:
Sta vam je bre ljudi, rade botovi normalno
bot_add i teraj...
 
Poslednja izmena:
Ok Final izasao, zatvaram tred.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno