Šta je novo?

CryEngine 3 - Coming 2011 on PC, PS3, (PS4) & Xbox 360

Jovyland

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2006
Poruke
6,358
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600
Matična ploča
MS B350M Mortar Arctic
RAM
16GB DDR4 HyperX 3200Mhz
GPU
XFX Qick RX 6700XT
Storage
1 TB SSDa + 3TB HDDa
PSU
Seasonic MII EVO 520W
Monitor
LG 29WK600
Laptop
HP Pavilion Aero 13
Steam
jovyland
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Crytek je i zvanicno objavio da uveliko radi na novom endzinu koji ce najverovatnije biti gotov tokom 2011. godine. Endzin ce ovog puta biti optimizovan i za PS3 i Xbox 360, a za PC ce koristiti DX9/DX10 (ne i DX11). Cevat Yerli je najvio da se Crytek vec priprema i za PS4, za koji ocekuje da ce se pojaviti vec 2012. Vise informacija ocekujte krajem meseca, nakon GDC-a.

cryengine3580.jpg


During his keynote address in Singapore, Crytek's Cevat Yerli outlined a history of game graphics, then told his audience at the Games Convention Asia that the next generation of their proprietary technology would be available for the next generation of console hardware in 2012.

While PC hardware is in contestant flux, the consoles give developers a fixed window of constraints. And because Crytek games use high-tone graphics engines, they must start designing for the future.

Which means the company is starting to estimate when the next-gen consoles will be on the market. "Sony knows, but they wouldn't tell us," said Yerli. "But our estimate is 2011, or 2012." He adds that he expects the next Xbox a year before the PS4.

Having estimated the console cycle, Crytek must now consider the technology inside the boxes, because the hardware will create new challenges.

"That knowledge should be used to differentiate your game from the competition," says Yerli, explaining why it's imperative to shift now, instead of saying 'I will get the last twenty-percent of performance from this graphics cycle.'

Yerli says that processors are on a collision course: GPUs are getting more towards general purpose computing, and CPUs are getting more towards parallel processing. "The GPUS and CPUS are on a collision course."

"With facts and trends," he continues, "you can make a most informed decision." For example, says Yerli, we know that until 2012 there's a fixed maximum resolution for gaming.

"The risk of 'uncanny valley' for content is increased. As the more realistic graphics become the animation may not adapt," Yerli says. "All the aspects of the content have to be grown together."

"Games will differentiate more and more in artistic style, physics, and AI, to be different," predicts Yerli. He also says that "Huge gains are possible in physics and AI."

Trends and facts give an inclination, and Yerli sees three possible futures, involving Point Based Rendering, Ray Tracing, or Rasterization.

"The future, in our terms, starts next year. Next year we start researching our 2012 engine," the Crytek founder told the audience.

"I believe in 2011 and beyond, you'll see very creative use of rendering methods," Yerli says. "It will develop a lot of styles."

Which might sound rather technical, but there are other ramifications. "Software rendering will become, again, a renaissance of programming. That will allow for a new style that will rival CGI."

Having reached those conclusions, Yerli states: "The action is simple. We are linking ourselves to the console cycle."

"Frankly we are linking ourselves to the PS4," he continues by saying that it's a "driving beacon" for his company, despite the fact that Sony hasn't given the company full details. "That's probably the most important information that our company is missing."

But there are risks to ignoring the future. Yerli returns to the idea that, the future, the look of the game will be crucial to it's sucess. "If you make the wrong call at the beginning, you'll find that you look similar to others...and you spent a lot of money to look like the others."

"The future is bright and challenging," ends Yerli. "The market is fine."
Crytek's CryEngine 3 Set For 2011 Release
GC Asia: CryEngine 3 Readied for 'PlayStation 4'
 
Prvo Carmack a sad i Turci. Da li oni kapiraju da sada poceti sa razvojem engina za PS3/360 je suludo s obzirom na cinjenicu koliko su obe platforme zastarele (da ne pricam sta ce biti 2011.)
 
Poslednja izmena:
nije stvar zastarelosti, vec zbog milionskog trzista...
 
Ocekivan potez. Nisu budale da godinama prave PC only endzin, a da posle ne prodaju ni 200 hiljada kopija igre koja ga koristi. Multiplatform je danas jedini nacin za postizanje uspeha i samo od sitnih igraca - kao sto je bio Crytek pre 2004. - mozete da ocekujete nesto drugacije.
 
Ovo jednostavno ne sme mnogo da se odlepi po hardverskoj zahrevnosti u odnosu na craytek2 jer je i on jos uvek a bice mnogo zahtevan.Ovo se samo radi zbog prosirenja kompatibilnosti na konzole,nema sanse da bude revolucionaran kao dvojka.
 
Crytek 2 nije toliko revolucionaran kao shto se misli - mnogo toga shto on podrzava ima i Unreal 3 engine, naprimer. Pri tom je U3 engine odlichno optimizovan. Ono chime Crytek 2 fascinira je u stvari grafika koju su pod njega napravili - kad pogledash modele u Crysis-u odmah vidish slichnost sa Final Fantasy Spirits Within (tj. ishlo se na neki foto realizam), dok kada gledash UT3 sve izgleda nekako nacrtano zato shto je takav dizajn bio. Ali zato pogledaj Mass Effect ili Watchmen i videcesh da je grafika vrhunska iako koristi "samo" Unreal 3 engine. Pri tom Mass Effect radi i izgleda odlichno i na GF 8600 GTS.

U svakom sluchaju, dobro je znati da ljudi rade na novom Crytek engine-u, jedva chekam da vidim shta ce iz toga da ispadne.
 
ma ne brinite, zahtevace samo da izdvojite oko 7000e za novu konfu za iole razuman FPS na bednim setovanjima
 
Crytek 2 nije toliko revolucionaran kao shto se misli - mnogo toga shto on podrzava ima i Unreal 3 engine, naprimer. Pri tom je U3 engine odlichno optimizovan. Ono chime Crytek 2 fascinira je u stvari grafika koju su pod njega napravili - kad pogledash modele u Crysis-u odmah vidish slichnost sa Final Fantasy Spirits Within (tj. ishlo se na neki foto realizam), dok kada gledash UT3 sve izgleda nekako nacrtano zato shto je takav dizajn bio. Ali zato pogledaj Mass Effect ili Watchmen i videcesh da je grafika vrhunska iako koristi "samo" Unreal 3 engine. Pri tom Mass Effect radi i izgleda odlichno i na GF 8600 GTS.

U svakom sluchaju, dobro je znati da ljudi rade na novom Crytek engine-u, jedva chekam da vidim shta ce iz toga da ispadne.

Dzaba sto UT3 "podrzava" sve to kada CryEngine 2 izgleda daleko bolje. Ako gledamo zahtevnost - zahtevniji je onoliko koliko bolje izgleda...dobro, mozda malo vise. :)
 
2011-ste CryEngine 3 za PS3 i Xbox 360! Kako ovo smijesno zvuci :)

A i ovaj Yerli se naprica gluposti. " Yerli says. "All the aspects of the content have to be grown together." How yes no :)

Piz*e!

Ocekivan potez. Nisu budale da godinama prave PC only endzin, a da posle ne prodaju ni 200 hiljada kopija igre koja ga koristi.

Ma to je bilo samo pitanje vremena. Ali ti si ovdje malo pretjerao. Crysis je rasprodan u oko 2 mil. primjeraka.
I logicno, cilj im je napraviti console engine, no pored Unreal engina mislim da nemaju sanse.

Crytek 2 nije toliko revolucionaran kao shto se misli

Nema tu govora o revoluciji. Ali jeste trenutno jedan od najnaprednijih engina.
 
Covek je prvo pricao kako XB 360 i PS3 ne bi mogle da izvuku Crysis a da se neke stvari u igri ne osakate a sada prica kako ce igru koja treba da izadje za nekoliko godina. Ali ako razlika izmedju Cryengine 2 i 3 bude barem upola kao izmedju Far Cry i Crysisa bice to poprilican udar na grafu u odnosu na ovo sada. Osim ako se ne odluce da vise ne furaju najbolju grafiku.
 
Poslednja izmena:
Zato i cenim Sony zbog eksluziva za PS3. Ne mislim da je to kako bi PC igrace napravili ljubomornim vec kako bi se maksimalno posvetili igri. Kada krenu da prave igru za nekoliko platforma nije to vise to, jer vreme koje bi mogli da posvete usavrsavanju igre za samo jednu rasipaju na optimizovanje za ostale.
Evo primer UT3, obozavam tu igru, ali je cinjenica da bi prosla mnogo bolje da se razvijala samo za PC. Cak su i u Epic-u priznali da je UI u igri los jer se islo na prilagodjavanje konzolama.
 
oni ce bez sumnje izvrsiti veliki broj optimizacija za konzole ali za grafiku, prvenstveno broj objekata, svetlosnih izvora, shadera, kakva je danas u warheadu na enthuziast nema sanse da optimizuju i da radi na <30fps

PS. Pretpostavljam da Crysis3 nece biti open level vec ce imati load sekcije kako bi se kompenzovalo. Samim time ce poprimiti karakter "konzolaske igre" kako god to neko shvatao. Ja nemam nista protiv dokle god takva igra ne sadrzi plisane mecice...

mislim na "do 30" :p tipa 0<30

Pa na koliko ce onda da radi na -20fps-ova :D, lepo ti je rekao kimi, mislio si na >30 fps-ova, ma ti ne znas ni sta mislis :p.
 
Poslednja izmena:
nvidia-logo-1.jpg
cryengine3580.jpg


:)

edit:
ne postoji crytek2 vec cryengine2

@Jovy:

u pravu si ali UE3 moze dosta vise od onoga sto smo videli. Mirror's Edge je recimo korak napred, a moze to jos bolje.

@starac:

2011 ce xbox 360 biti smesan po grafici u poredjenju sa PC-em. PS3 takodje. Neminovna realnost kao i do sada. Cryengine3 ce na jakom PC-u izgledati mnogoooo bolje sobzirom da ove konzole danas ne mogu da izvuku grafiku cryengine2. Kad pogledas malo bolje, oblivion je osakacen graficki...

Mirror's Edge, iako LEPSE izgleda od vecine UE3 igara, nema nista naprednog u sebi, ma kako to apsurdno zvucalo:) Ono sto je bilo lepo za oko je prerenderovani GI, i naravno physx, koji nema veze sa UE3.Nema ni HDR-a btw...ali je igra svejedno jako lepa za oko.

Ovo sto Crytek radi, meni se cini kao mali PR spin...i za CE2 su na sva zvona govorili kako moze da radi na konzolama i da su ih imali na umu kad su ga radili.U medjuvremenu su kupili par studija, osnovali jos dva, i ocigledno da zele pokriti sva polja.Nema lepseg pocetka, od najave novog endzina...

I najverovatnije ce Free Radical da radi konzolne naslove, a sam Crytek- videcemo.
 
@Jovy:

u pravu si ali UE3 moze dosta vise od onoga sto smo videli. Mirror's Edge je recimo korak napred, a moze to jos bolje.

Mislis da CryEngine ne moze mnogo vise od onog sto smo videli (Crysis), samo nema hardvera koji ce to da potera. ;)
 
Mirror's Edge, iako LEPSE izgleda od vecine UE3 igara, nema nista naprednog u sebi, ma kako to apsurdno zvucalo:) Ono sto je bilo lepo za oko je prerenderovani GI, i naravno physx, koji nema veze sa UE3.Nema ni HDR-a btw...ali je igra svejedno jako lepa za oko.

Ovo sto Crytek radi, meni se cini kao mali PR spin...i za CE2 su na sva zvona govorili kako moze da radi na konzolama i da su ih imali na umu kad su ga radili.U medjuvremenu su kupili par studija, osnovali jos dva, i ocigledno da zele pokriti sva polja.Nema lepseg pocetka, od najave novog endzina...

I najverovatnije ce Free Radical da radi konzolne naslove, a sam Crytek- videcemo.

E sad si malo preterao. Mirrors Edge ima dosta toga naprednog, nego je grafika prilično clean i oštra, a postprocessing je blag i umanjen. HDR-a ima i to u priličnoj meri, ne znam odakle ti to?
 
Kolorit je ono sto Mirrors Edge cini posebnom igrom.
 
E sad si malo preterao. Mirrors Edge ima dosta toga naprednog, nego je grafika prilično clean i oštra, a postprocessing je blag i umanjen. HDR-a ima i to u priličnoj meri, ne znam odakle ti to?

3D ripperom izvuci teksture i modele iz igre, i videces da u viewportu Max-a mozes maltene da dobijes identicnu scenu kao u samoj igri.Sve vezano za staticne objekte je prerenderovano na teksture (senke, ambient occlusion, GI).HDR nema jer nije ni potreban, uostalom otuda igra ima i veliki broj AA modova koji su za UE3+HDR, tj. deferred rendering igre problem.
Uostalom, i ako se pokrene na LOW, jako malo stvari se i promeni (rezolucija tekstura, nesto postprocessinga, itd) ali samo "svetlo" na sceni prerenderovane stvari ostaju tu, i dalje simuliraju HDR, GI, itd. (pa cak i svetlo na sceni)
Kad kazem HDR, naravno ne mislim na bloom i slicne stvarcice, vec na osvetljenje scene.
Ne kazem da je to sve lose, za ovakav tip igre (maltene platforma) je sasvim OK.Nema smene dan/noc, nema pokretnih izvora svetla, nema ni pokretnih objekata (jedino karakteri, poneka kutija i fizikalizovani objekti), tako da nije ni bilo potrebe za jurenjem "naprednih" dzidzabidza...otuda igra lepo sljaka.

GeoW nema cak ni dinamicka svetla/senke (karaktera) na primer...stojis pored vatre ili nekog izvora svetla, a senka je i dalje ona defaultna od nekog predefinisanog izvora (najcesce mesto gde "pretpostavljaju" sunce)...

Uostalom, evo i poredjenja Highest/Lowest u ME :)

32zjk9z.jpg
33jputs.jpg

UE3, kad bi ga nakrcali onim stvarima koje imamo u krizi, (i kada bi uopste i bila neka UE3 igra sa tolikim nivoima), pitanje je koliko bi onda takva igra bila zahtevna.To ne verujem da cemo imati prilike da vidimo i fino da uporedimo...
Ko sumnja u optimizovanost CE2, PLIZ, neka startuje Sandbox2 editor i nek otvori npr, ascension mapu:)
 
Poslednja izmena:
E sad mi je tek drago sto ih nisam niti jednom podrzao :) Mada izuzetno cijenim ono sto su napravili sa Far Cry-em.

Ali Yerli je najveci biser. Pametuje o GPU/CPU koaliziji, fizici, boljoj inteligenciji, razlicitim rendering tehnikama, a pritom se ogranicava na konzole i kaze kako su one "driving beacon" za njegovu kompaniju.
To je totalno suprotno onom sto su do sada radili i sta im je bio cilj. A odlicno im ide i ovako.

I ko je jos ostao. Mocni Blizzard kome niko ne moze nista, i GSC koji ce vjerovatno ostati na PC-u jer konzole nisu popularne u Rusiji, srecom.

I najverovatnije ce Free Radical da radi konzolne naslove, a sam Crytek- videcemo.

Mozda i bude tako, ali Crytek ce se vjerovatno pretvoriti u ono sto ce EA kupiti.
 
Moze i ovako da se kaze -on je ocekivao da ce Crysis i zatim Warhead biti dugo aktuelni i -nije se zahebo.I ove nedelje je Warhead bio medju prvih deset PC igara po prodaji u USA.
 
"He adds that he expects the next Xbox a year before the PS4."
 
Epic Games: Unreal Engine 4 ready in 2012

"We've got Unreal [Engine] 4 in production right now," Capps said. "It's going to be in the next console generation—our rough guess is 2012 [to] 2018." The reason for this long production track is because Epic doesn't intend for it to be used on this generation of consoles. This was shown by Epic's Tim Sweeney when he was talking about the engine to TG Daily: "Version 4 will exclusively target the next console generation, Microsoft's successor for the Xbox 360, Sony's successor for the Playstation 3--and if Nintendo ships a machine with similar hardware specs, then that also. PCs will follow after that."
 
on time misli na novac i iskljucivo novac. Nije mu dosta par miliona, oce covek par stotina miliona. Nemam nista protiv, samo nek ne kenja puno, on je ocekivao da ce svi na zemlji da kupe ultra komp i da kupe crysis kad ga on napravi....i...zahebo se.

Problem je u tome sto Crysis ne nudi nista extra, osim grafike. To mu je najjaci adut. I vecina ljudi hoce maks. detalje, a ne moze tako igrati. Tu se Yerli zeznuo, jer je napravio igru koju ne mogu svi igrati ili ne zele na takav nacin. Otud i sporija prodaja. Ali nije problem prodaja i zarada, problem je sto je Yerli covjek bez principa.
Mislim reci kako je PS4 konzola "driving beacon", a uopce ne znati njene specifikacije! Trebao je reci "driving beacon for making money".
 
Poslednja izmena:
Da bi neka igra (graficki) parirala Crysisu, tj. CE2, morala bi da ima i neke "napredne" stvari, kao sto su HDR (klasika, ali za mnoge igre i dalje nedostizna izgleda), ambient occlusion i veliki broj DINAMICKIH izvora svetla, a ne "svetla" koja imamo u NFS Carbon, na primer (neonke, farovi, ulicna rasveta).
Lako je nakrcati veliki izvor svetala i baciti ih kroz "deferred" pipeline, ali kad su na celoj sceni 2 ili 3 izvora dinamicka, stvari padaju na niske grane, tj. na CoD4/GeoW nivo. (al, ajde da ne preterujem, GeoW nema nista dinamickog svetla lol)
Plus sto se igre sa prapotopskim "prerenderovanim" senkama i bez realtime AO, bez HDR, ovde porede sa Krizom...e pa, nece da moze...:p
 
Poslednja izmena:
Kutija nista nije hteo da napise, ali ja mislim da bi trebalo. U ovoj temi je bilo 3 strana postova kod mene (ja imam 50 postova po strani), sto znaci da je bilo preko 100 postova. Ova tema sada ima 1 stranu. Sto bi znacilo da je preko 60 postova odletelo u kos. Drzite se teme, jer ce i za najmanji ispad biti dodeljivani poeni!

Hvala na razumevanju!
 
Bolje bi bilo da se tema ponovo zatvori jer ce ponovo da pocne prepucavanje.:smash:
 
Nazad
Vrh Dno