Šta je novo?

Counter- Strike 2

sasa_

Poštovan
Učlanjen(a)
28.09.2021
Poruke
105
Poena
50
Za koji mesec će da izađe nova verzija popularne igrice. Da li će sledeća konfiguracija biti dovoljna da potera igricu, na low podešavanjima?
Intel I5 7400 3,4 Ghz, Nvidia 1050 2GB DDR5, 16 GB DDR4 ram memorije , 2133 Mhz.
Sa ovom konfiguracijom na CSGO , izvlačim od 120-150 fps.
 
Mozda ne zbog grafike, ali to ti je mala investicija, da predjes na neku 480-580 4gb
 
Pretražio sam internet, pre pokretanja teme. Različite informacije se daju na ovu temu. Neki čak tvrde da će Nvidia 1030 moći da potera igricu. Moja konfiguracija tera bez problema Valorant , i u igrici izvlači 150 fps. Bio bih zadovoljan da u novom izdanju igrice izvučem 80 fps. Sa time već može da se igra. Monitor osvežava na 60 Hz, više od 80 fps mi ne bi ni trebalo.
 
Pretražio sam internet, pre pokretanja teme. Različite informacije se daju na ovu temu. Neki čak tvrde da će Nvidia 1030 moći da potera igricu. Moja konfiguracija tera bez problema Valorant , i u igrici izvlači 150 fps. Bio bih zadovoljan da u novom izdanju igrice izvučem 80 fps. Sa time već može da se igra. Monitor osvežava na 60 Hz, više od 80 fps mi ne bi ni trebalo.
ako su ovo zahtevi onda verovatno nista neces morati da menjas
Sto nece to je source engine, nista nisu promenili osim dima. Terace to bez problema 1050
Source 2 engine
 
Koliko sam ja shvatio CS 2 ce biti upgrade na CS GO...s tim nema razloga da ne radi, bice dodati verovatno malo bolji shaderi
 
Biće upgrade, ali je to od 0 rađeno u Source 2, CSGO je rađen u Source 1. U principu koliko sam video na YT, treba da je i dalje igrivo na low. Što se tiče toga da ti je 80FPS dovoljno na 60Hz monitoru, ne.
 
Za koji mesec će da izađe nova verzija popularne igrice. Da li će sledeća konfiguracija biti dovoljna da potera igricu, na low podešavanjima?
Intel I5 7400 3,4 Ghz, Nvidia 1050 2GB DDR5, 16 GB DDR4 ram memorije , 2133 Mhz.
Sa ovom konfiguracijom na CSGO , izvlačim od 120-150 fps.

Udjes na youtube i u pretragu ukucas "nazivIgre nazivGrafickeKarte" ili "nazivIgre nazivProcesora" i uvek ces dobiti neke (odgovarajuce) rezultate.
Znaci daleko brze i efikasnije nego cekanje na odgovore na forumima.

Evo na primer sta je meni pretraga izbacila:





Ako se nekada desi da za odredjenu igru ne pronadjes odgovarajuce rezultate, ukucas u pretragu neku slabiju graficku ili slabiji procesor od svojih...
 
Poslednja izmena:
Neka je. Nije to poenta posta

edit: Moja greska, odgovaras Mracnom Madjionicaru, ne meni :)
 
Za koji mesec će da izađe nova verzija popularne igrice. Da li će sledeća konfiguracija biti dovoljna da potera igricu, na low podešavanjima?
Intel I5 7400 3,4 Ghz, Nvidia 1050 2GB DDR5, 16 GB DDR4 ram memorije , 2133 Mhz.
Sa ovom konfiguracijom na CSGO , izvlačim od 120-150 fps.
Sam si sebi odgovorio. Sazna tcemo kada i ti. Kada izadje.
 
U CSGO na low end je problem Ancient i Cache, te su mape najzahtevnije. Drugo, ovaj Dust 2 je bez toga da su ga potpuno preradili za Source 2, dakle identičan onom u CSGO.
Vaditi bilo kakve ozbilje zaključke je trenutno nemoguće.
 
ja bih iz rukava rekao hoće procena oko 80 fps...
Odgledao sam video klipove, koji su postavljeni u temi. Na prvu loptu, prepoloviće se fps u odnosu na staru verziju igrice. Plus, kad na server dođe 30 igrača, možda ne bude ni 80 fps.
 
Moguća,ne baš nešto i isplativa...i3 12100 ce pojesti sve te stare i7 4/8 u csgo poprilično..
I nije razlika u 20fps...
Ali ako nije prelazak na drugu platformu opcija i7 ce ti zavrsiti posao..
 
Minimum će tu biti i5 10th gen. Za takmičarsko igranje ofc. Za casual pucanje bilo koji noviji quad core.
 
Source 2 je poprilično optimizovaniji kad je CPU u pitanju tako da će tvoj i5-7400 biti u boljoj poziciji nego u CSGO.
 
Source 2 je poprilično optimizovaniji kad je CPU u pitanju tako da će tvoj i5-7400 biti u boljoj poziciji nego u CSGO.
To je lepa vest. Ponekad odigram CSGO, nisam zagriženi gejmer. Bilo bi dobro da ne moram da radim apgrejd komponenti. 120 evra procesor, još toliko Nvidia grafika. Nije malo.
 
Counter strike je oduvek bio ultra popularan za široke narodne mase. Valve ima da napravi CS2 tako da će raditi i na krompiru. Naravno ne sumnjam da će staviti i ultra mega podešavanja za one sa last gen mašinama :)
 
Aj da vidimo i kako će se pokazati na ovom mom i5-4440 i RX 570.... 😂
Nisam baš imao u planu neki upgrade pošto CS:GO i Rocket League rade sasvim korektno. 😁
 
Koji FPS ti je OK i koja podešavanja koristiš?
 
@Dark Magician Sve preko 60 je odlično. 😂
Šalu na stranu, stavio sam neki minimum grafike na 1080p i izvlači mi ~120FPS trenutno. Ne bih da moram da teram ženu sa glavne mašine ako već na ovoj mogu da guram bar slično. 😁

Što se Rocket League tiče, ladno je manje zahtevan od CS:GO. Gura mi na skoro max grafici 165 FPS. Verovatno može i više, ali sam uključio FreeSync. 🙂
 
Da li neko, ko je isprobao betu, tj. novu verziju sa source2 engine, može da povuče pralelu između stare i nove verzije i kaže kolika je razlika u fps između njih. Koliko se gubi na novoj verziji u odnosu na staru?
 
@Dark Magician Sve preko 60 je odlično. 😂
Šalu na stranu, stavio sam neki minimum grafike na 1080p i izvlači mi ~120FPS trenutno. Ne bih da moram da teram ženu sa glavne mašine ako već na ovoj mogu da guram bar slično. 😁

Što se Rocket League tiče, ladno je manje zahtevan od CS:GO. Gura mi na skoro max grafici 165 FPS. Verovatno može i više, ali sam uključio FreeSync. 🙂
RX 570 sam na YT video da vuče oko 200FPS na low, ali ni to nije merodavno, jer nema ostalih mapa. Ovaj D2 je isti kao u CSGO, nije unapređen, kao što Nuke i Overpass treba da budu po najavi.
 
Bice to verovatno jos malo optimizovananije na izlazku a mozda padne i neki driver.
 
CSGO koristi DX9, a CS2 DX11/Vulkan. Jos uvek je rano i igra nije optimizovana kako treba, tamo oko launcha tek cemo videti pravu sliku.
Performanse ne bi trebalo da budu losije nego na CSGO.
 
Nađoh pisanije na internetu, da CSGO 2 izlazi 21 avgusta. Da se nadamo, ili još čekamo?
 
Nazad
Vrh Dno