Šta je novo?

Cooler Master U3 Plus cooler pad + Noctua mods

q3railer

Slavan
Učlanjen(a)
21.06.2004
Poruke
502
Poena
330
Pozdrav!

Dobio sam ideju uz preporuku videa sa Youtube-u da modifikujem Cooler Pad za laptop. Koristim Cooler Master U3 Plus koji je sa fabrickim ventilatorima (3 komada, mali) neefikasan, bucan. Jedan od 3 je prilicno brzo prestao da radi (u roku od nekoliko meseci).

Gledajuci modove na Youtube-u, izbor je pao na ventove Noctua NF-F12 PWM Chromax Black (3 komada 12-ce, jer imaju najjaci staticki pritisak vazduha koji kreiraju prilikom rada), Noctua NA-FC1 (kontroler obrtaja) i Noctua black grills. Coolerpad je poprilicno zahvalan za modifikacije jer aluminijumska konstrukcija sa rupama mu omogucava da se kombinuje sa brojnim ventilatorima. Knap staju 3 Noctue, namestene u gornjoj zoni (zasrafljene, a postoji mogucnost i drugacijeg kacenja sa onim gumenim antivibracionim Noctua zezancijama). U pakovanju sa kontrolerom idu svi potrebni kablovi (1 za kontolu 3 ventilatora i izlazni za struju). Uzet je samo jedan zenski AC adapter sa kablicima (povezani u Noctua izlazni kabl u zutu (12V) i crnu zicu (ground)). Kupljen je obican strujni adapter od 12V i 1A. I to je sve potrebno za povezivanje i pustanje u pogon. Ono sto je dobro je da kontroler ukoliko je tockic okrenut blizu minimuma, gasi ventilatore kompletno. Sami ventovi u radi su dosta tisi od fabrickih (jer max brzina je 1500RPM). Temperature u radu su dosta nize jer ova 3 venta guraju poprilicnu kolicinu vazduha kroz aluminijumsku mrezu na cooler padu. Nisam radio testove pod opterecenjem da utvrdim tacnu razliku sa i bez ventova (on i off), planiram uskoro. Poprilicno jednostavno resenje da se dobije ultimativni cooler pad za laptop. Jedino bolje od ovoga sam video na nekom nemackom sajtu, tu su isekli alu mrezu na coolerpadu tacno koliko je otvor za ventove, tako da je protok vazduha potpuno slobodan. Rezultat su verovatno jos tisi rad i nize temperature rada laptopa. Mozda cu u buducnosti i ja da probam takav mod, samo valjalo bi to na nekoj masini precizno iseci. Evo par slika kako to sve izgleda kod mene i kako na kraju izgleda i taj nemacki seceni mod.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    240.3 KB · Pregleda: 18
  • 2.jpg
    2.jpg
    235.9 KB · Pregleda: 18
  • 3.jpg
    3.jpg
    218 KB · Pregleda: 17
  • 4.jpg
    4.jpg
    227.6 KB · Pregleda: 17
  • 5.jpg
    5.jpg
    193.7 KB · Pregleda: 16
  • Nemacki mod.jpg
    Nemacki mod.jpg
    249.1 KB · Pregleda: 16
Nazad
Vrh Dno