Šta je novo?

CoD2 rate settings

face

Čuven
Učlanjen(a)
06.05.2002
Poruke
1,003
Poena
650
Jel ima neko ko igra Cod2 online da preporuci vrednosti za /rate, /snaps, /cl_maxpackets, /cl_packetdump? cini mi se da gubim dosta paketa. Veza je 256/100 cable.
 
Kod mene je na defaultu,nista nisam dirao:
/maxrate: 0
/Snaps: 20
/cl_maxpackets: 30
/cl_packetdump: 1
Imam ADSL 256/64 sve radi super.
Gde igras ? Ja sam na SBB-ovom serveru i ponekad sa nakacim na neki
strani server.
 
Nisam igrao Cod ali vidim da se radi o quake3 enginu. Prvo ukljuci lagometar /cg_lagometer 1 Dobra konekcija je ako imas 2 tanke(dakle da ne luduju) linije, bez crvenih (sad mozda nisu iste boje u svakoj igri :d) skokova, uostalom prilicno je intuitivno kad nesto ne valja :d

Kad si na nekom serveru otkucaj /players da vidis koje vrednosti koriste ostali igraci.
Za tvoju konekciju probaj, pa vidi da li ti pomaze:
/rate 16000-20000
/cl_maxpackets 60-100
/snaps 40
/cl_timenudge -10 ako je ping oko 30-40, -20 ako je veci, ova komanda radi predikciju, tj. pokusava da kompenzuje lag, ne preterivati sa vrednostima :)
/cl_packetup 1 moze da bude problematican ako je upload mali, recimo na adsl-u sa 64kbs uploada

Pogledajte neki tutorijal za net podesavanja za quake3 tu ima objasnjeno koja komanda za sta sluzi itd...
 
Ping je ok nema laga uopste, nego kad je pun server cini mi se da treba vise metkova da bi neprijatelj pao. Odatle kapiram da tad guta pakete.
Inace ja isto igram na sbb :).
 
Bad MF je napisao(la):
Nisam igrao Cod ali vidim da se radi o quake3 enginu. Prvo ukljuci lagometar /cg_lagometer 1 Dobra konekcija je ako imas 2 tanke(dakle da ne luduju) linije, bez crvenih (sad mozda nisu iste boje u svakoj igri :d) skokova, uostalom prilicno je intuitivno kad nesto ne valja :d

Kad si na nekom serveru otkucaj /players da vidis koje vrednosti koriste ostali igraci.
Za tvoju konekciju probaj, pa vidi da li ti pomaze:
/rate 16000-20000
/cl_maxpackets 60-100
/snaps 40
/cl_timenudge -10 ako je ping oko 30-40, -20 ako je veci, ova komanda radi predikciju, tj. pokusava da kompenzuje lag, ne preterivati sa vrednostima :)
/cl_packetup 1 moze da bude problematican ako je upload mali, recimo na adsl-u sa 64kbs uploada

Pogledajte neki tutorijal za net podesavanja za quake3 tu ima objasnjeno koja komanda za sta sluzi itd...
CoD2 ima svoj engine...
 
joriq je napisao(la):
CoD2 ima svoj engine...

Ohh? OK, moja greska.

Mada mi je malo cudno da su net komande iste kao u quake-u. Moguce je da su samo nadogradili postojeci engine...
 
na koji "postojeci" mislis??? Igra NE koristi Quake engine.
 
CoD1 ga koristi, za CoD2 je razvijen poseban engine (vidi CoD2 topic, anyway).
 
joriq je napisao(la):
CoD1 ga koristi, za CoD2 je razvijen poseban engine (vidi CoD2 topic, anyway).
ne i cod2 koristi Q3 u osnovi.
tako pise u doticnom topicu...
 
joriq je napisao(la):
CoD1 ga koristi, za CoD2 je razvijen poseban engine (vidi CoD2 topic, anyway).

Pazi, ako su net komande identicne (a verovatno ima jos istih komandi), onda je vrlo verovatno da se radi o nadogradnji engina, a ne o posebnom...

U svakom slucaju, to nije ni bila tema ovog topica, vec da covek proba da li mu uopste pomazu vrednosti koje sam naveo...
 
Bad MF je napisao(la):
Pazi, ako su net komande identicne (a verovatno ima jos istih komandi), onda je vrlo verovatno da se radi o nadogradnji engina, a ne o posebnom...
kako ti kazes :D
 
kaze to sto sam slicnu tvrdnju procitao na bar 5 mjesta, racunajuci i zadnji SK:

CoD2 nema nikakve veze sa Quake 3 Arena engineom koji je iskoriscen za pogon originala i expanzije
(strana 105, predzadnji pasus). Ne da je SK neki autoritet, al ponavljam, na BAR 5 mjesta sam procitao isto. Dovoljno je i to sto na max setovanjima novi engine daje manje FPS cak i od FEAR-a, rado bih ga mijenjao za Q3 engine :D Na 6600GT igram u 800x600, medium/high setovanja, average fps mi je oko 30 :p
 
Poslednja izmena:
joriq je napisao(la):
kaze to sto sam slicnu tvrdnju procitao na bar 5 mjesta, racunajuci i zadnji SK:

(strana 105, predzadnji pasus). Ne da je SK neki autoritet, al ponavljam, na BAR 5 mjesta sam procitao isto. Dovoljno je i to sto na max setovanjima novi engine daje manje FPS cak i od FEAR-a, rado bih ga mijenjao za Q3 engine :D Na 6600GT igram u 800x600, medium/high setovanja, average fps mi je oko 30 :p
ma znam i ja da citam :d ali imas i tekstova gde pise da je nabudzeni Q3 u pitanju, a neki ovde na forumu isto to tvrde. eno ti byMax pa njega pitaj sta on misli i na osnovu cega ili nek se oglasi ovde kao i drugi. lako se da utvrditi dal je openGL ili d3d sto su ja mislim i uradili u onom kilometarskom threadu za cod2. mrzi me da rovarim sad po netu ali sutra cu ako se nadje vremena i ne zaboravim :)
 
Jel moze neko da da neku listu servera na kojima moze da se igra?
 
Ser_Zile je napisao(la):
ma znam i ja da citam :d ali imas i tekstova gde pise da je nabudzeni Q3 u pitanju, a neki ovde na forumu isto to tvrde. eno ti byMax pa njega pitaj sta on misli i na osnovu cega ili nek se oglasi ovde kao i drugi. lako se da utvrditi dal je openGL ili d3d sto su ja mislim i uradili u onom kilometarskom threadu za cod2. mrzi me da rovarim sad po netu ali sutra cu ako se nadje vremena i ne zaboravim :)

moracu da iscitam taj thread, al mi se ne pocinje zbog uobicajenih spoilera. U svakom slucaju, mislim da sam i na Tomi i Xbitu nasao podatak da je novi engine. A ovo je definitivno naaaaajneoptimozivanija igra koju sam igrao!
:mad: Sad sam morao, na dijelu kad se Ameri iskrcavaju, za skoro citav taj nivo da poiskljucujem apsolutno sve, stavim texture i sl na low i cak ukljucim DX7 mod!!! i 800x600, i opet mi je igra opasno seckala! :wall: Vec sledeci nivo sam mogao da vratim standardna setovanja. To mi ne lici na Q3 engine, ma kako napucan!

mis'im, pazite chart za CoD2:
http://www.ixbt.com/video/itogi-video/1205/itogi-video-cd-wxp-aaa-1024-pcie.html
a pazite za FEAR:
http://www.ixbt.com/video/itogi-video/1205/itogi-video-f-wxp-aaa-1024-pcie.html

tamo gdje 2x7800 GTX 512 (SLI) izvlaci 127fps, ubogi CoD2 izvlaci 80
:crash:
 
Kod mene je sve na default i sve mi radi savrseno.
 
"default" je vrlo opshiran pojam ;) BTW, ja je evo upravo zavrshio prije par sati. 2 nivoa su zaista bili prezahtjevni, mada ne iskljucujem da je i do drajvera (do prije 2 dana sam koristio 71.89).
 
default rateovi? ja mislim da sam stavio rate na 20000 i cl_maxpackets na 60 ili 80 i ok mi je . za sad.
 
Nazad
Vrh Dno