Šta je novo?

CMR3...grrr

sumanut

Čuven
Učlanjen(a)
02.11.2003
Poruke
1,221
Poena
650
kupih kolin mekrea .... i jedva dochekah da ga instaliram ... znajuci kakva je dvojka bila ... ali ostao sam bez rechi ... shta se desilo ... jesu oni ono drogirani pravili ... zashto se kola vrte chim pritisnem kursor kao da imaju 15 kila ... zashto se kola okrecu po sredini ... bash sam se razocharao odo sutra da je vratim ... nid za spid je realniji od ovog govneta tri puta ... bash ne shvatam kako su mogli ovako da upropaste onako dobru igricu ...


"Preciziran" naslov thread-a.

izvinjavam se :oops:
 
mislim da gresis i da impulsivno reagujes!!!
CMR3 je jako,ali JAKO, realna igra!!!
u NFS-u, bas zbog toga sto nema defekta na kolima, pri udarima ce ti kola leteti na sve strane po putu!!!
pa zapitaj se samo jel moguce da kad uletis u tunel i "pipnes" ivicu zida odmah se zalepis u stub tunela??!?!?!?!?!? ctp;
a da ne govorim o tome da sam se sto puta "zakacio" o teksturu nekog zida tj. zapeo za liniju!!!!!!
 
ne ne necu se slozhiti ... mcree 2 je l;egendarna igrica bash zbog realnosti ... ako nishta ocekivao sam bar toliko ... previshe si bukvalno shvatio moje poredjenje ... ali ova trojka je smeshna ... pa zar ne primecujesh da se kola okrecu iz sredine nekako smeshno ... i ponashaju se kao da imaju 15 kila ... da se ne ponavljam ... u nfsu su bar kola teshka ... uzhas stvarno ... idem ja sutra da zamenim ovo sranje za dvojku ;)
 
upoedi mcrea dva i tri ... pa se zapitaj ko je 3-jci ischupao realnost ... :x
 
jel imaju neki patchevi za ovo il neshto?
 
Jel' ovo neki flesbek ??? Ovo smo apsolvirali toliko davno da stvarno nema smisla ponovo pokretati raspravu. Imas nebrojanu kolicinu topic-a o CMR-u 3, imas jedan veliki od 5-6 strana, imas nedavno jedan koji je pokrenuo Notax, imas linkove za patch-eve, objasnjenja svih mana i resenja za sve probleme, sve...

Uostalom, za nekih mesec dana izlazi CMR04 za PC, opet se ocekuje jako mnogo od njega, a CMR3 ce verovatno zavrsiti gde mu je i mesto (...na djubristu neuspelih voznji, naravno ;) :p ).
 
ma znam nashao sam ... al bio sam stvarno .... nisam ni razmishljao o search opciji u tom momentu .... chekam 4-ku ...

nemam ja nikakve probleme ... samo mi je neopisivo glupo shto kola lebde i okrecu se iz sredine ... kad bi sad sreo nekoga iz codemastera ... svashta bih mu rekao ... :whip :arrow: type;
 
Instaliraj patch, otkljucaj cheat-ove, "ubrzaj" Fokusa, odvozaj 2-3 dana... i gledaj kako "leti" a ne kako "lebdi"!
 
e kad ocu da letim ja upalim nfs ;) ... mislio sam malo da vozim ... kad ono ...
 
Ponavaljm još jednom, CMR3 vam je loš jer ne znate da ga vozite...
Meni su i dvojka i trojka odlični i verovatno bih i dalje imao matrox g200 da nema ovih igara. CMR3 je po realnosti napredak u odnosu na CMR2, daleko je to još od realnosti, međutim i sam pojam relija je veoma specifičan u odnosu na trkanje po pistama, pa je i samo definisanje realnosti u reliju jako teško. Nije to čista kombinatorika kao F1(gas, kočnica, levo, desno) već sama vožnja dosta zavisi od percepcije tima zvanog vozač/suvozač i spoljnih uticaja karakterističnih za svaki reli i za svaki specijalac na reliju(za šta će proći vremena kada će ovo programeri moći to da prenesu na cd, verovatno će morati i sami da odvozaju koji reli), što na kraju krajeva i daje draž reliju. Smeta CMR3 naravno što su ubili podešavanje kola, multiplayer, generalno što su ga uprostili(a ni sama dvojka nije bila preterano kompleksna), ali bože moj i dalje je to dobra vožnja i uz jedan Rally Masters i LFS(i još gomile sličnih neutralnih igara i brojnih malo rasprostranjenih modova za razne vožnje) predstavljaju jedino što je vredno spomena u priči o (koliko-toliko) simulacijama vožnji na PCu do dana današnjeg.
 
jesam ja lud il niko ne primecuje stvari koje su nerealne ... lepo se vidi da kad krenem naglo levo pa desno ... kola se okrecu iz sredine a ne vuku prednjim tochkovima ... a prednja mi je vucha ... a i kola su mi mnogo lagana nekako ... meni je cmr2 shto se tiche realnosti bio i ostao najbolji ... nema veze sa pistama naravno ... ali kad se auto okrece iz sredine ... i prednji i zadnji tochkovi mu lete / lebde po stazi to je sasvim nerealno ... i ne pomishljam da cu da ga igram dok ne vrate kao shto je bilo u 2-jci ... a vratice ... smem da se kladim ... ovo sad je smeshno ... i kakav je ono steering ja pipnem strelicu a on odleti u stranu pa onda da ga ispravim on odleti u drugu ... a u stvari ne leti u stranu nego se okrece oko svoje ose ... pa sad ce neko reci ne znam da vozim ... pa i ne znam jel ovde nemam uopshte osecaj da vozim kola nego ko shto neko reche hoverkraft ... a i josh jedan minus kola mi uopshte nemaju tezhinu shto opet stvara onaj efekat ja pipnem strelicu on se okrene u stranu ... ajd da sachekamo chetvorku ... ne izdaju je dzhaba valjda ;)
 
da ne bi bilo zabune ovo sa steringom se ne deshava u krivinama (missim deshava se al nisam na to mislio :D ) vec npr. chim krenem pa pritisnem levo il deshno a on zavrti dupetom ...
 
bane ako ti se svidja dvojka kako mozhe da ti se svidja trojka ???
 
Ja sam bio fanaticni obozavalac CMR2-ke (cak i keca) i mislim da je ova 3-ka jedna velika b*ljetina, osim u grafickom aspektu.
Lose reagovanje na kursorske tastere je jednostavno, lenjoscu prouzrokovna, neoptimizovanost igre za digitalne komande. Sa analognom komandom se mnogo bolje ponasa.
 
Neka odvoza neko ko ume sa bilo kojim kolima u CMR3 zahtevniju stazu, pogleda replay i uporedi sa snimcima koje vidi kada gleda prenos relija na Eurosport-u. Ne znam o kojem zanosenju iz sredine pricas kada gledas kola iz perspektive 3. lica? Vozi sa kokpit kamerom i neces primecivati nikakvo cudno zanosenje. Sto se fizike tice, CMR3 je mnogo realniji od CMR2, jedino sto smo na "dvojku" navikli...
 
SumAnuT je napisao(la):
vec npr. chim krenem pa pritisnem levo il deshno a on zavrti dupetom ...
jesi probao nekad da das gas dodaske i kad krenes kolima smotaj volan levo i desno?Naravno mislim u realnom zivotu i u realnoj voznji kola pa vidi sta ce se desiti!
bas to sto se desava u igri!!
kola pocnu da plesu!!!
CMR3 je mnogo realna igra i TAČKA.
 
SumAnuT je napisao(la):
da ne bi bilo zabune ovo sa steringom se ne deshava u krivinama (missim deshava se al nisam na to mislio :D ) vec npr. chim krenem pa pritisnem levo il deshno a on zavrti dupetom ...


Prebaci prenos na prednje tockove i mnoogo ces lakse upravljati.
 
ToxiC je napisao(la):
...


jesi probao nekad da das gas dodaske i kad krenes kolima smotaj volan levo i desno?Naravno mislim u realnom zivotu i u realnoj voznji kola pa vidi sta ce se desiti!
bas to sto se desava u igri!!
kola pocnu da plesu!!!
CMR3 je mnogo realna igra i TAČKA.

ne smeta meni shto kola zanesu kad pod punim gasom pritisnem levo il desno .. tako i treba da bude ... samo mi smeta shto kola ne skrecu prednjim tochkovima ... vec se okrecu iz centra .... necu vishe da ponavljam ... necu da menjam kameru celog zhivota vozim na onoj gde se vide cela kola ... cmr3 je smece ... mozhda je vama realan zato shto nikad niste ni znali da igrate dvojku ... kolko vidim dvak ko je rekao da je igrao dvojku rekao je i da je trojka smece ...

a vezano za realnost ja sa prednjom vuchom dam gas do daske i idem levo desno sa kojim god ocesh kolima ... pa ne vozim juga ebote to su kola koja prave najbolji mehanichari sveta ... ne mozhe auto da pleshe guzicom na prednjoj vuchi ...a ja ne drzhim to levo il desno ne znam ni ja kolko ... samo pritisnem i ono ode (valjda moram da pritisnem levo i desno da bi upravljao zar ne?)... missim jebiga sad teshko je dokazati gomili ultrasuper turbo iskusnih vozacha da i ja znam da vozim ... al nema veze ... ja ne znam da vozim ... cmr3 je realan ... slazhem se ... nema frke trkacemo se malo kad dodje 4-ka ... a oni izdaju 4-ku zato shto su se proslavili sa 3-jkom ;)
 
Laza je napisao(la):
...




Prebaci prenos na prednje tockove i mnoogo ces lakse upravljati.

o ljudi ... :D ... ne mogu vishe ... previshe je ... znam ja shta i kako ... samo to ovde ne izgleda realno ... kad me zanese ne zanese mene u jednu straneu pa u drugu vec centar kola stoji u jednoj tachnci ... a ona se okrecu oko centra malo levo malo desno ... a trebalo bi kolko ja znam da prate prednje tochkove ...
 
Ja se prvi slazem da se trkamo i na "dvojci", a posebno na "trojci".
I bas to sto kazes da onima koji su igrali CMR2, CMR3 je sranje pokazuje koliko nemas argumenata. Ja sam ubedjen da oni koji su prvo igrali CMR3, pa posle probali CMR2 kazu da je ovo drugo smece. Kazes da ne znamo da igramo "dvojku"... pre ce biti da ti ne znas "trojku". A sto se iskustva sa relijima tice, igrao sam do besvesti Rally masters, Rally sport challenge, CMR2 Pro rally 2001 i jos mnoge. Moje misljenje je da je CMR3 pun pogodak. A cini mi se da tebi ni "cetvorka" nece valjati.
 
agilni ... u cmr 2 kola zanose iz prednjih tochkova prema dupetu ... u svakoj iole realnoj igrici je tako kao i u stvarno zhivotu ...(probaj da napravish ''policajku'' u stvarnosti i u cmr3 i u bilo kojoj drugoj simulaciji vozhnje) ... ovde se kola okrecu iz sredine ... nemam uopshte zhelju da igram ili gledam replay igricu sam vratio ... a ti probaj ako imash dhzojped u settingsima da stavish na analog ... pa oseti svu nerealnost cmr3-ojke ...
 
Aman ljudi... :rolleyes:

CMR3 ima takozvanu "pivot" fiziku ( pomeranje u svim pravcima oko jedne centralne tacke ili ose ). To je cinjenica. Ne moze da se raspravlja da li je tako ili nije. Kome to ne smeta - nema problema. Uostalom to se uocava skoro iskljucivo u "chase view". U cockpit-u je to malo teze osetiti, pogotovo ako se jos ne vozi sa FFB volanom.

O fizici CMR3 generalno je takodje sve poznato. "Bottom line" je da je i sam Codemasters zakljucio da nije dovoljno sofisticirana za onaj segment trzista kojem su prethodni nastavci serijala bili namenjeni. Drugim recima ne valja nista ljubiteljima hard-core simulacija. Zato su i pozurili sa pravljenjem CMR04 za koji tvde da mu je fizika iz osnova promenjena. Ni ovo nije podlozno sumnji, dovoljno je citati recimo Codemasters-ov forum, gde komentarisu i postuju oni koji su pravili voznju, kao i razna saopstenja Codemasters-ovih PR ljudi.

Opet, po principu koliko ljudi toliko cudi, nekome ili mnogima se i takav kakav je CMR3 dopada - sto da ne ! CMR3 na kraju i nije bio preterani komercijalni fijasko jer ga je prihvatio jedan drugi profil kupaca i korisnika.

Isti je slucaj je i sa njihovim Toca Race Driver-om iz istog perioda, i njegovim najavljenim nastavkom. Izgleda da su u Codemasters-u ipak odlucili da im je stalo do izgubljenog dela trzista i da zele da ga povrate. Videcemo da li ce uspeti.
 
SumAnuT je napisao(la):
agilni ... u cmr 2 kola zanose iz prednjih tochkova prema dupetu ... u svakoj iole realnoj igrici je tako kao i u stvarno zhivotu ...(probaj da napravish ''policajku'' u stvarnosti i u cmr3 i u bilo kojoj drugoj simulaciji vozhnje) ... ovde se kola okrecu iz sredine ... nemam uopshte zhelju da igram ili gledam replay igricu sam vratio ... a ti probaj ako imash dhzojped u settingsima da stavish na analog ... pa oseti svu nerealnost cmr3-ojke ...
A da li nekada pomisliš da možda ti nisi u pravu?
 
Bane® je napisao(la):
...

A da li nekada pomisliš da možda ti nisi u pravu?

ma nije bane uopshte bitno dal sam ja u pravu ... samo rekoh da mi igrica nije realna ... meni! ... sad poshto je fizika i realnost izgleda stvar ukusa i svakome se kola u stvarnosti ponashaju na drugachiji nachin dodje do nesuglasica ... nebitno ... poz :wave;
 
Nazad
Vrh Dno