Šta je novo?

Civilization 4 Beyond the Sword

P.I.S.T.O.L

Slavan
Učlanjen(a)
03.10.2008
Poruke
519
Poena
319
Izvinjavam se zbog postavljanja nove teme , ali nisam uspeo da nadjem neku gde bi stavio pitanje.

Nakon dugo vremena instaliram Civilization 4 i Beyond the Sword , ali u kasnijem delu igre (recimo godina 1800) prelazak izmedju Turn-ova je jako spor , tj. potrebno je preko 20 sec. cekati na novi Turn kada pritisnem Enter.
Igram na Huge size mape Continents na masini iz potpisa.
Ovo mi je bas sporo jer procesor i memorija su daleko iznad zahteva ove igre , pa reko mozda mi je problem sto igra ne koriste dve jezgre procesora ili nesto slicno.

Ako ima neko ovde da zna Help

POzdrav :wave:

P.S. Moderatori slobodno obrisat temu , ali nakon odgovora ako moze ikako ....
 
Poslednja izmena:
Mozes da proveris tako sto u task manageru nadjes proces (civ4exe ili kako se vec zove), pa desni klik/set affinity i tu vidis koliko jezgra koristi...
 
Mislim da je to normalno vreme za Huge mapu. :)
 
Igra je prilično memorijski zahtevna, tako da sumnjam da je CPU tu usko grlo. Verovatno ti je igra prepunila memoriju pa swapuje pri proračunavanju novog poteza.
 
Sačuvaj poziciju, izađi iz igre, startuj je ponovo pa učitaj poziciju. Ako vreme između turnova značajno opadne nakon toga u pitanju je memory leak.

Stavi poslednji patch, a ako i nakon toga imaš problem možeš probati i neki od Bruic-ovih nezvaničnih patch-eva.
 
Mislim da igra definitivno negde ima gresku pri koristenju sistemskih resursa , jer ova igra se igrala kada nisu ni postojali procesori sa dve jezgre , a 2 GB DDR2 memorije je bilo u domenu naucne-fantastike.
Nista probacu 1.52 patch , evo procita bas ovde negde na forum-u da on ispravlja neke probleme sa koristenjem memorije.

P.S.

Probacu vraga.

Samo mogu instaliravat patcheve za Beyond the Sword , a koliko vidim ni jedan od njih ne sadrzi nista za poboljsanje performance nego samo in-game promene.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno