Šta je novo?

CiV III pitanje....

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
CiV II pitanje....

Imam mali problem...sa zlatom. Naime pise da u svakom potezu dobijam tj gudim -150 zlata....kako da dodjem do zlata?? Pre mi se to nije desavalo...napominjem da sam sam na mapi (znaci nema protivnika sem varvara koji nalete ponekad)?
 
Moras da podesis poreze (taxes). Odnosno moras da ih povecas ili da smanjis luxury.
 
Re: CiV II pitanje....

kUdtiHaEX je napisao(la):
Imam mali problem...sa zlatom. Naime pise da u svakom potezu dobijam tj gudim -150 zlata....kako da dodjem do zlata?? Pre mi se to nije desavalo...napominjem da sam sam na mapi (znaci nema protivnika sem varvara koji nalete ponekad)?

Nije mi bas najjasnije, mozes li da okacis screenshot?
 
Mala greska, radi se o CIV III..ali svejedno...
 
kUdtiHaEX je napisao(la):
Mala greska, radi se o CIV III..ali svejedno...

Pitanje nije nimalo jednostavno, narocito sto si dao jako malo podataka. Verovatno znas da gradjevine u gradovima traze novac za odrzavanje? Moguce je da imas dobro izgradjene gradove sa jako malim prihodima, tako da ukupno gledano trosis vise nego sto zaradjujes. Moguce je da si (na primer) sazidao Library u gradu koji je siromasan, pa ti ta biblioteka vise odnosi novca nego sto sama vredi. Marketplace gradi samo u slucaju da ti grad donosi minimalno 2 zlatnika, posto Marketplace dize porez za 50%, konacni prihod ce biti 3 zlatnika. U tom slucaju Marketplace barem otplacuje samog sebe. "Trgovacki bodovi" direktno uticu na kolicinu novca koje ti daje grad, obavezno izgradi put na svakom kvadratu koje grad koristi kao resurs. Gradovi koji su veoma udaljeni od glavnog grada ili su na drugom kontinentu, imaju veliku kolicinu korupcije koja rasipa novce. Korupcija smanjuje sa izgradnjom Courthouse, ali ako je grad mali i nerazvijen Courthouse nece doneti povoljan efekat, a bez Courthouse-a se nece lepo razviti (kvaka 22 ;)). Kod Civilizacija koje su povrsinski veoma velike ima smisla preci u Komunizam bas zbog smanjivanja korupcije...

Itd, itd... Ovo je samo vrh ledenog brega, trebalo bi da okacis ovde *.sav fajl pa da se pogleda realna situacija, ovako moze da se trubi do sutra.
 
ah to volim...
pisite lepi moji
sto vise...

civ je jedna od retkih igara u poslednje vreme koju igram aktivno i za koju zelim da procitam ovakve stvari iako su banalne jako vrede za citanje !

mada sam postavio jedno pitanje a to je tehnologija i iron konkretno
jer protiv ljudi u hot seatu bez irona a potom bez baruta nema izlaza...jer niko nije lud da to deli...

sta mislite o tome?
 
Evo sav fajl....
 
kUdtiHaEX je napisao(la):
Evo sav fajl....

Los ti je zip. Pokusao sam da ga pokrenem i dobijam IO gresku.
 
Nazad
Vrh Dno