Šta je novo?

Cezar 4 izaso u masu

Proday

Znamenit
Učlanjen(a)
02.01.2005
Poruke
20,287
Poena
1,425
Obzirom da sam bio veliki fan trojke svojevremeno, sigurno cu i cetvrtom delu posvetiti mnogo paznje. Ko nabavi i ko proba, molim sto pre za utiske!
 
Ih jos od kad je on izasao...nabavio sam ga par sati nakon R.D.-a :D
Sta da kazem, onaj ko je igrao demo i kome je seckalo nevidjeno, seckace mu i full verzija. Prosto je neverovatno da mi npr. Oblivion skoro na high-u u 1024 radi bez problema dok CIV moram da igram na medium-u bez blooma u 1024 sa 15-25fps-a, strasno.
Valjda je igra neoptimizova jer je nemoguce da je toliko zahtevna.
Gameplay je malo konfuzan, pogotovo za pocetnike u ovom zanru jer je ceo meni uradjen u textualnoj formi a ne kao npr. u CivCity:Rome-u gde za svaku gradjevinu postoji image tj. mozes da vidis model pre nego sto ga sagradis.
Grafika je odlicna i to nesporim, ali kao sto sam rekao prilicno je zahtevna i pored patcha 1.1 koji je obavezan i moze da se skine sa ove adrese:

http://www.gamershell.com/download_15675.shtml

Jos jedan tip za sve one koje dugo nisu(ili nikad) igrali ovakvu vrstu igara.
Obavezno odigrajte tutorial jer se sigurno necete znaci sa gradjevinama, posto ih ima zaista mnogo i sto je najcrnje skoro za svaku postoji odredjeno meste gde se moze sagraditi tj. gde se mora sagraditi da bi vrsila funkciju u siprotno bice bezkorisna.
 
Poslednja izmena:
Ma sta kenjas, igra je super!

:D

Nastavili su bas tamo gde je stala trojka, nista nisu upropastili, samo su poboljsali. Grafika je odlicna. Misije su, barem ove prve, previse lake (na hard nivou).
 
Poslednja izmena:
AMDeki, zuti karton.
 
na ovoj x2 masini sa 7600 gs tako lose radi ? ako je tako onda necu ni da pokusavam da je nabavljam :) A bas sam se fino naigrao III, mislim da bi kocenje ubilo svaku ugodjaj igranja
 
ma daj ne mogu da verujem da je tako zahtevna,jel jos neko igrao,da li se jos neko zali?
 
Ja sam je probao i zaista jeste zatevna! Prosecan fps na mojoj masini na maximumu detalja pri 1024x768 je oko 20-ak!
 
Poslednja izmena:
pojavila se..
potrazi na platou mozda..ako ne bulevar je sigurna varijanta :)
 
Cezar novi je neoptimizovan, neinventivan, sa ocajnim interfejsom i uzasnim resenjima (samo postavljanje onog puta je toliko lose odradjeno da nema prilike kada se nisam zaje*o, i morao da brisem!), sve su mogli 1000x bolje da urade, pa setlersi imaju bolju "ekonomiju" ... mislim ne znam... znam da je ovo "logican" nastavak trojke, ali covek bi posle toliko godina ocekivao nesto vise... ne znam, meni je ono dosadno!
 
onda cuti i pusti druge da uzivaju... nisu ti ovo setlersi... i bas je fora da kad gradis puteve isplaniras sta i kako :) ako nemas strpljenja za to... sry :)
 
pazi i proguravanje konca kroz iglu zahteva strpljenje, pa to ne znaci da je zabavno :D Samo vi uzivajte, niko ne brani, a posto se tema ne zove "klub ljubitelja cezara4", dok mi ne kazes gde sam pogresio u prethodnom postu, stojim pri misljenju ;) Poz
 
Nazad
Vrh Dno