Šta je novo?

Cast problem

Aleksa85

Poštovan
Učlanjen(a)
04.11.2014
Poruke
181
Poena
80
Pozdrav svima,
Imam problem sa castovanjem aplikacija sa mobilnih telefona na uređaj.
U kući imam dva box uređaja: Eon i Mecool mislim KM7 plus, ako se ne varam. Oba uređaja podržavaju cast opciju.
Kad pokušam da castujem sa računara (probao sam sa dva tri laptopa) sve radi kako treba, laptop vidi uređaj, sve u redu.
Sa telefona ne radi nikako i to sa svih telefona koje imamo u kući.
Imam 5ghz i 2.4 ghz frekvencije, ali ni na jednoj nijedan tel neće. Znači iako su na istoj mreži. Brisao sam keš, ništa.
Imam taj problem poodavno, u poslednje vreme me nervira. Tražio sam na netu, možda sam i ovde nekad pre postavljao, ali rešenje nemam.
Ako neko ima neku ideju ili rešenje, pomažite.
 
@Aleksa85 A Eon box je povezan žično? Laptopovi ga vide kad su i oni povezani žično na net / na ruter , ili ga vide i kad su laptopovi na WiFi (a box žično?) ?

I da li imaš možda dodatnih rutera, WiFi extendera i sličnih mrežnih uređaja u tvojoj lokalnoj mreži? Pa da tipa box i mobilni nisu povezanih na isti ruter??

Ja sam tih problema "ne vide ga telefoni, vidi ga desktop komp" imao dok sam bio MTS VDSL korisnik i imao ZTE H168N v2.1 (hardverska revizija 3.1 nije imala taj problem) ruter : znači kad je box povezan na WiFi telefoni vide Chromecast na Eon boxu a čim se poveže box LAN kablom nema više Chromecast vidljivog telefonima.

Ruter nije dozvoljavao da taj mDNS broadcast prolazi granicu između LAN i WLAN interfejsa.

Ja sam to "rešio" tako što sam zamenio ruter : moj v2.1 odneo kod ćaleta u firmu (tamo je takođe korišćen MTS VDSL net) a doneo njegov v3.1.
 
@shamanNS Oba boksa su povezana žično. Eon boks i ne može, koliko znam, drugačije, a Mecool je pre bio povezan preko Wifi, ali je odjednom prestao da hvata mrežu, dal je nešto crklo, nemam pojma, pa sam i njega morao da povežem žično.
Laptopovi su povezani Wifijem i vide žicom povezane boksove.
Na Eon boxu je pre par godina radio cast bez problema, pa ga nisam duže vreme ni koristio i ne znam kad su ovi problemi uopšte i počeli.
Ali verovatno si u pravu da to ima veze sa ruterom (inače nemam drugih rutara, samo jedan) jer pre godinu dana recimo su mi promenili ruter, stavili neki moderniji. :)
Nije MTS u pitanju već neki naš lokalni provajder koji je sasvim ok što se svega tiče, samo me ovo zeza.
Da li bi možda mogao nešto vše da mi kažeš ako bih ti poslao model rutera?
Hvala ti svakako.
 
Eon boks i ne može, koliko znam, drugačije,
To već zavisi od modela Eon boxa koji imaš. Samo matori KAON (KSTB6020) nema WiFi ostali ga imaju. Ja sam imao SDMC (SDOTT0202) model pa sam mogao i WiFi povezivanje da koristim nakom što sam "otključao WiFi" koji je SBB deaktivirao... a ti verovatno imaš KAON model?

Da li bi možda mogao nešto vše da mi kažeš ako bih ti poslao model rutera?
Ne bih znao nažalost.
Setih se samo tog mog slučaja za ZTE ruterom plus se setih i par ljudi koji se ovde žalilo da bi smo na kraju utvrdili da koriste WiFi extender, dodatni AP ili ruter i da problem imaju kad telefon i TV / box nisu na istom uređaju (= nisu deo istog subnet-a) a sve postane ok kad oba uređaja povežu na isti mrežni uređaj.

I to je sve mogu da ti pomognem na tu temu.

Da li si možda probao da radiš clear cache & clear data Chromecast aplikacije na boxu? Ili čak da probaš i uninstall updates za nju, da vrati na stariju verziju aplikacije pa da vidiš radi li nakon što uradiš reboot / restarts boxa?
 
Probao sam i brisanje keša i unistall updates.
Ne, sad gledam box nije kaon već SDOTT0202. Ok, onda da nađem na netu kako da otključam wifi pa će to verovatno rešiti problem.
Shaman, hvala još jednom.
 
Hvala shaman, živ bio, ja već uradio gledajući nekog Bugarina na YT 😆. Isto ovako.
Inače, da, u kablu je problem. Čim se uređaj prebaci na wifi, cast radi bez problema sa telefona. Tako da si i za to bio u pravu.
Jedino što ću videti kako će eon da radi na wifi, ali to je već do moje mreže, mada 60/20 trebalo bi da radi bez ikakvih problema. Cimam se jer se često dešava da dva tri uređaja vuku net.
Ali ni to nije problem, kad mi treba cast, iščupam eternet kabal iz boxa, prebacim na wifi i to je to.
Eto, možda će nekom značiti.
 
Zdravoseljacka @shamanNS opcija :D ili gospodska:
Kod:
adb shell settings put global persist_platform_enablewifi 1
 
@kalehrl I ta je copyrighted by shamanNS :p
Ali sad si mi dužnik za sve buduće upotrebe 🤣🤣🤣
 
Ja se isto jebavam sad sa Samsung tv-om (7. serija) neće da mi se poveže sa tabletom, vidi mrežu, ali neće da se konektuje i preslika sliku sa tableta, jel iko ima pojma šta bi moglo da bude, ili samo da kupim hdmi-mini hdmi kabl, ako će tako da radi..probao sam razne cast aplikacije, nista...pre mi je radilo ok dok sam imao mobilni mts net, i pre toga a1 kućni.
 
Sad sam na mts optici, i svaki put kad probam da castujem, TV se iskljuci sa mreze, i posle se opet poveze
 
Šljamsung TV ne podržava (Chrome)Cast protokol. Podržava Apple AirPlay. I beše i WiFi Direct?
 
Ne znam, ali povezivao sam se pre bez problema, ovo sad je nešto čudno, sa lap topa se poveze preko bluetooth bez problema, ali treba mi tablet, ima mini hdmi na tabletu pa možda sa kablom da probam ako moze tako.
 
Nazad
Vrh Dno