Šta je novo?

Carina na pošiljke (2024)

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Hello everybody! I have a delivery from AliExpress. From 20.12.23 it is still with status For customs (Niš customs). What I need to do to get it? I called 3 days them via phone number from posta.rs- section customs . 0 answers. I wrote mail - 0 answers.
And I already got another delivery which was later on customs than this one. Veeery strange. I need yours advice
Thanks
 
nothing... you just sit and wait... welcome to Serbia...
 
Hello everybody! I have a delivery from AliExpress. From 20.12.23 it is still with status For customs (Niš customs). What I need to do to get it? I called 3 days them via phone number from posta.rs- section customs . 0 answers. I wrote mail - 0 answers.
And I already got another delivery which was later on customs than this one. Veeery strange. I need yours advice
Thanks
Like @illindan said, there is not much you can do. Holidays are problematic even in much more organized countries. I would not bother with phone calls, the chance is even if they pickup the person you try to talk to will not speak English. Patience young master...patience :)
 
Sometimes, in rare cases you may get order within few weeks, but at the most it's possible for you to count for more than two months since placement that parcel will be delivered.
 
Hello everybody! I have a delivery from AliExpress. From 20.12.23 it is still with status For customs (Niš customs). What I need to do to get it? I called 3 days them via phone number from posta.rs- section customs . 0 answers. I wrote mail - 0 answers.
And I already got another delivery which was later on customs than this one. Veeery strange. I need yours advice
Thanks
Mine is still for customs from 14.12.23., dont get your hopes up soon.
 
Ima li naznaka da li će povećati iznos do kog se ne plaća carina (onih famoznih 50€)?! U Crnoj Gori to beše 200€?! Možemo li negde nekome u Upravi carina da pošaljemo neki predlog, peticiju, bilo šta?! :)
 
Ima li naznaka da li će povećati iznos do kog se ne plaća carina (onih famoznih 50€)?! U Crnoj Gori to beše 200€?! Možemo li negde nekome u Upravi carina da pošaljemo neki predlog, peticiju, bilo šta?! :)
Mislim naravno da nema
Možeš da pišeš peticija koliko hoćeš, ne ide to tako ovde.
Tako da, krastavac tako nam je kako nam je drug moj
 
Ima li naznaka da li će povećati iznos do kog se ne plaća carina (onih famoznih 50€)?!
Ništa od toga, upravo suprotno, oni da mogu da postignu naplaćivali bi za svaku pošiljku sa aliexpressa, i porez i carinu + porez za pakete preko 50.
 
Sa našom carinom se nikad ne zna. Ja sam, svojevremeno, uleteo u carinski prekrsaj jer sam narucio 20 setova gumica za ps3 joypad. 6.30 dolara.Pakovanje nesto vece od kutije cigareta. Prekrsaj jer preko 3 komada neceg identičnog može samo pravno lice da naruci. Zaposleni u glavnoj posti su se smejali ljudi. Pao mi je carinik dijabola. Od 20 koji se nalaze u glavnoj posti ima dve dijabole. Dijabole koje gledaju propise bukvalno. Njih 20 pregleda samo 20% posiljki. Ostalo prodje samo tako, nepregledano. A ti treba da budeš baksuz, da padnes u tih 20% pregledanih pošiljki plus da padneš ovoj dvojci carinika. To se meni desilo. Kazna 10k dinara.
Sva sreca da su me sluzbenici poste preveli na pravno lice (drzim igraonicu), platio pdv i izbegao kaznu. Sluzbenicima glavne poste hvala jer ne samo da su me spasli kazne vec su svi bili i max ljubazni. Svi do jednog. Pocev od portira sve do salterskih radnika (obisao ih ni manje ni vise 7 tada). Čak su se smejali kad su videli veličinu paketa. Odnosno našli ga iz druge, jer prvi put nisu mogli da pronađu jer su tražili neki veliki paket.
Na kraju se izvukao. Ali sam platio put za BG (morao da se javim na saslušanje) - 2000 din, platio carinu i pdv - 600+ din, ležarinu 200+ din (da čak i ležarinu). Te gumice su me ukupno izašle 6.3 dolara plus oko 3000 din. I dan nerviranja.
 
Imam nekih 12 džojstika i zaglavljen sam na DHL i Fedex, ali sam skroz zaboravio da zezaju kada je veća količina. Polovni su, prljavi i bez pakovanja, ali na osnovu prethodnih iskustava, čimi se da će da zezaju. U principu nije mi velika šteta ako to ni ne pošaljem. Šta vi mislite, hoće li da zezaju zbog količine? Za troškove sam upoznat.

Bonus pitanje: da li bi za tih 12 komada zezali ako pošaljem u Sloveniju?
 
Do 5 komada je okej, sve više od toga tretiraju kao preprodaju. E sad, to je važilo za novu robu, a ako je u pitanju polovna onda ne bi trebalo da bude problema. Ali zna se čija se carina najgora, tako da...
 
Hvala.

Nečija skorašnja iskustva?
 
Uzmi sa rezervom to "do pet komada", jer bez obzira šta piše u Zakonu, opet je carinikova "poslednja", može da se desi da ti vrati nešto što si poručio samo dva komada, a da ti pusti nešto što si poručio 10 komada...

Nisam lično imao skorija iskustva, ali pre par godina, prilikom kupovine i uvoza Helium majnera, prvih par tura nas nekoliko smo poručivali po 5-10 komada na jednoj porudžbini, pa smo imali gimnastiku sa špedicijom i carinom, u smislu da smo morali da pišemo izjave kako smo poručivali za više članova porodice, kako nije za komercijalnu upotrebu tj. dalju prodaju, itd. Tada je sve to prošlo, što ne znači da će i sada ;)
 
Ja često nabavljam RFID narkuvice preko Alija i prodavac pakuje u pakete po 5 komada. Bez problema stiže, to je info iz prve ruke. Ne znam kako se ponašaju sa drugom robom, ali da, ostajemo na milost i nemilost carinicima.
 
Prijatelj iz S.Koreje mi salje paket DHL dostavom.
Da li se placa carina za poklon paket poslat DHL dostavom ako je u vrednosti ispod 50 evra?
I da li DHL naplacuje dostavu na kucnu adresu ili je sve ukljuceno u cenu?
 
Dostava je ukljucena u cenu a vrednost paketa ce oni proceniti, ako procene na ispod 50e ne placas nista.
 
Dostava je ukljucena u cenu a vrednost paketa ce oni proceniti, ako procene na ispod 50e ne placas nista.
Prijatelj mi je predhodno slao pakete vise puta standardnom dostavom oznacene kao gift i nisam placala carinu.
Zanima me da li je placanje carine drugacije ako se salje DHL dostavom ili je isto ako je paket oznacen kao gift u vrednosti ispod 50 evra?
 
Prijatelj mi je predhodno slao pakete vise puta standardnom dostavom oznacene kao gift i nisam placala carinu.
Zanima me da li je placanje carine drugacije ako se salje DHL dostavom ili je isto ako je paket oznacen kao gift u vrednosti ispod 50 evra?
Ne carini DHL nego regularna carina, DHL te samo predstavlja na carini i radi taj posao, citaj mnogo brze se obavlja taj proces, tu uslugu naplacuju, nekih 3500 dinara ako se ne varam.
Jedina stvar tu je da li ce poslati na carinu tvoj paket ili ne, tu vec ima vise faktora koji odlucuju o tome, ne bih znao sta da ti kazem, osim da ako ne ide na carinu paket ce ti biti dostavljen na vrata i ne placas nista.
 
ako im bude bilo sumnjivo tražiće ti potvrdu porudžbine sa Alija i izvod transakcije iz banke, time se pokrivaš i miran si
 
Kakve su šanse da za ovo ipak naplate carinu ,iako ne prelazi tih 50e ?Kakva su iskustva za slične stvari ..ili se ipak sa nasom carinom nikad ne zna ..?

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
RSD4,172.50 20%OFF | Original Xiaomi Pad 6/6 Pro Tablet Keyboard Type Double Sided Protective Case
PDV moze da se naplati i da je 1e predmet ali je praksa da se ne naplacuje iako moze,znaci na cenu ti moze udariti 20% iako je ispod 50e, a ako je preko udare jos 10% carine.
 
Narucio sam sa aliexpressa 2 proizvoda za mene i prijatelja koja su placena nesto ispod 50 eura, carina to procenjuje vise i traze da se plate troskovi od nekih 3000 dinara, kako sada ide procedura zalbe, napominjem da sam oba proizvoda ja platio mojom karticom a izvod iz banke je naravno na moje (za slucaj da se zali i ovaj prijatelj)

p.s apropo ne naplacivanja meni su naplatili na polovan disk placen $1.5, takodje Niska carina naplacuje sve posiljke koje su sa skupljim pracenjem tipa +7-8 evra vrednosti
 
Nazad
Vrh Dno