Šta je novo?

Canon Pixma G1420 ili Hp 415

vp949

Poštovan
Učlanjen(a)
04.06.2018
Poruke
98
Poena
60
Ako stavimo na stranu da hp ima wifi, koji stampac smatrate boljim izborom?
 
Ako stavimo na stranu da hp ima wifi, koji stampac smatrate boljim izborom?
Epson. Ja koristim dugo. Bez ikakvog problema ili kvara. L365 i L382 stariji i dalje u funkciji. L3151 mi je noviji od prošle godine. Softver odličan. Problem je sunđer za otpadno mastilo, ali ima na netu program za reset brojača i teraj samo. Skoro sam imao jedan Canon koji ti gledaš sa istim problemom za jastuče, nisam uspeo da rešim, jer je otišla matična. I mnog je komplikovanije uraditi. Tako da je bar sa moje strane Epson preporuka.
S tim što se oseti razlika u kvalitetu između ovih starih modela i novijih. Ovi stariji imaju kvalitetnije glave. Ali je generalno tako sada za svu robu. I nemaš ih u prodaji, ako treba MFP onda L3151, ako ide samo štampač L3111.

Ovo sam odštampao za godinu dana samo na ovom novom L3151. Nisam još potrošio dva seta mastila. S tim što se jedan dobije i još jedan gratis Crna boja.
 

Prilozi

  • Capture1.JPG
    Capture1.JPG
    20 KB · Pregleda: 27
Trebao mi je CISS zbog štampanja knjiga u boji i kupio najjeftiniji za 17.000 i prezadovoljan sam.

Od ranije imam all-in-one HP 4535 i u poređenju sa njim tekst na CISS-u izgleda daleko lepše (skoro kao na laserskom). Na HP-u slova su krzava.

Planiram da kupim foto papir pa da se igram sa štampanjem fotografija.

1680446353398.jpeg
 
Ti si sad kupio i neka te lepo služi!

Moje mišljenje je da za štampače treba uzeti u obzir i cenu potrošnog materijala. Kod nekih modela trebalo bi uračunati ako postoje neki dodatni troškovi održavanja, recimo zamena bubnja, zamena padova (sunđera za višak mastila).

Sve to zajedno čini trošak eksploatacije koji nekad nije zanemarljiv. Naravno, ako je to nekome bitno. :LOL:

Sam uređaj u nabavci može biti jeftin, ali da mastilo puno košta i ako se puno štampa bude skuplja dara nego mera.
S druge strane, nekad se isplati kupiti skuplji (možda i bolji) uređaj kojem je mastilo jeftinije, pa se nakon mnogo štampanja ta visoka nabavna cena "smanji" i korišćenje takvog uređaja samo sebe isplati.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Da ne bude da je sve tako super, odštampao sam oko 100 PDF stranica i koliko je sporo štampao morao sam da odem do prodavnice :)

Druga mana je buka, ali ne kada štampa već onaj sekund kada uvlači papir i tako pravi buku za svaki list.
 
Izgleda da je do Canon-a.. imam 3411 (koristim ga za neku specijalnu stampu)

Da, to je jeste.. kad uvlaci papir je bucan.
Dok stampa je skoro pa necujan..

Sa druge strane, imam i epson L1110.. boje nikad potrositi. Meni je on favorit u ispaltivosti
 
Da javim da nije bučan kada se uključi tihi režim i nema one buke jer uvlači papir dosta sporije.

EaseUS_2023_12_20_23_07_38.png

EaseUS_2023_12_20_23_08_22.png

EaseUS_2023_12_20_23_08_49.png

EaseUS_2023_12_20_23_09_06.png
 
Poslednja izmena:
Jesi li probao štampu fotografija na foto papiru i kako izgledaju (ako si probao)? Planiram da kupim sličan za štampanje i teksta i fotografija, pa bi mi koristio odgovor.
 
Nisam, mislio sam da kupim albume i foto papir i sve odštampam ali sam sve iz starih albuma digitalizovao.
 
Nazad
Vrh Dno