Šta je novo?

Call of Duty budućnost

filipenko

Znamenit
VIP član
Učlanjen(a)
16.12.2001
Poruke
11,720
Poena
1,020
Po svemu sudeći, franšiza će nas ubuduće voditi po predgrađima Avganistana i pustinjama Sumerijanske prapostojbine u borbi protiv zločestih Arapa koji prete kalašima, a ponekad i opasno zaurlaju na tenk dok prolazi pored njih. Naravno, neizostavno je napraviti igru i za konzole, što će bez ikakve sumnje obogatiti gejmplej. Sve naravno u cilju osvete za dva aviona i neboder:


Two New Call of Duty Sequels? - briefly
(hx) 07:02 PM EST - Mar,07 2006 - Post a comment
Joystiq has what are purported to be details on the next two Call of Duty games:
The big release news is that Call of Duty: Modern Warfare and the other WWII-themed game will be released for PC, PS2, PS3, Xbox, and Xbox 360--and they will be released only 3 months apart from one another. This would follow the pattern of releases for Call of Duty 2 on the PC and 360 and Call of Duty 2: Big Red One on current-gen consoles, only this time both would be released on both generations of hardware (minus the GameCube and Revolution).

Call of Duty: Modern Warfare, as we stated before, moves the Call of Duty franchise into the modern era, where you'll serve as part of the U.S. Army, U.S. Marines, and British S.A.S. to take on terrorists loyal to an aggressive Middle Eastern dictator. This war on terror must be fought all over the world--in locations as diverse as vessels at sea in the North Atlantic, secret terrorist cells in London, the urban streets of Eastern Europe, and, of course, the Middle East--as you try to stop a terrorist coalition from using its deadly chemical arsenal.

As a pilot in an Army attack helicopter, you'll fly over cratered urban environments--with rocket-propelled grenades to boot--before you rope down as part of a Marine platoon to engage in close-quarters combat in a very different (yet oddly familiar) sort of environment from Call of Duty 2. It's in this door-to-door implementation of battle that similarities to Rainbow Six 3 and Splinter Cell start to become apparent as you fight in squads, rappel down walls, and clear rooms with silenced guns, tear gas, flashbangs, and various specialized goggles. That doesn't prevent you from utilizing all manner of authentic modern weaponry, however, including automatic grenade launchers, mines, and machine guns.

Modern Warfare will also feature deformable environments, where you can kick down and blow up doors, or take it to another next level with destructible walls, roads, buildings, and bridges. You'll also be able to block doors with heavy obstacles like vehicles or furniture and block windows from grenades with a little chicken wire. But you're not just limited to shooting what's within your (fire)arm's reach: you can call in and laser-sight air strikes to knock out those pesky enemy tanks and sniper's nests, too. Now that's what friends are for.
 
Zanimljivo. Svidja mi se ideja o CoD u savremenim uslovima ratovanja.
 
Tako nešto fali tržištu. Naročito door-to-door borba protiv terorista, kakvu najavljuju.
 
i ja isto....ovaj drugi deo je prekratak....

igra je fenomenalna
 
Још једна тупава прича о "диктатору" који тамо негде угњетава јадне цивиле...
Игре су све мање имуне на политичку пропаганду. И други део је био такав. На пример, руски комесар који каже да су гранате вредније од живота једног од војника. Или "савезници" који се према затвореницима понашају "по конвенцији", док их руски комесар шамара. Немци који не смеју да се предају у току битке за Стаљинград јер се плаше да ће их Руси побити...
Бљутаво.
 
Ma vidite se da ste igrali SP CoD i to je to. Koga briga skim se bijem i kako, multiplay je bitan, a bice zanimljivo zbog drugih oruzija verovatno brze akcije itd. Gde ste bre nasli da trazite prichu u multiplay igri. Kao da ste rekli da Q3 ima glupavu radnju.
 
ma meni je igra super samo kratko traje...sto se tice multija nemam ni skim ni kako da igram.... :( :(
 
face je napisao(la):
Ma vidite se da ste igrali SP CoD i to je to. Koga briga skim se bijem i kako, multiplay je bitan, a bice zanimljivo zbog drugih oruzija verovatno brze akcije itd. Gde ste bre nasli da trazite prichu u multiplay igri. Kao da ste rekli da Q3 ima glupavu radnju.
Dobro ali CoD nikada nije preferirao BAS multiplayer, i zbog toga ima normalan SP, a ima i onih koji vole da odigraju SP sto zbog nemanja (brzog) interneta, sto zbog neceg drugog.
Btw poredjenje Q3 iCoD zaista nema nikakvog smisla
 
po meni jasno je da cod cini multiplayer sa svim tim modovima gde je osecaj vrhunski iako je sp odlican
 
Samo da bude nabudženo i intense kao CoD2 na hard nivou i biće do jaja. Pucao na Nemce ili na Al kaidu, svejedno je... A može i CoD u 2345 godini, protiv vanzemaljaca :)
 
Pazi kad kazes CoD mislis na WW2,nek promene ime.Call of duty nekad, sad Call of money ,petrol,cheap labour,information.....
 
Da, stvarno je u najblažem smislu licemerno nazvati igru Call of Duty, kad mladi degenerisani ameri za gomilu kinte idu u Irak, prave frku i onda im otimaju naftu... Gde je tu Call of Duty? Ako misle ono 9/11, fight against terrorism, onda je bolje da naprave neku Rainbow Six taktičnu pucalicu nego mass war fps... Malo ne pije vodu CoD, slažem se...
 
pa ima ovaj novi r6 lockdown, chujem, bas je ono, lagana :D
ako bude uspeo malo da prismrdi BF dvojci sto se MP popularnosti tiche, bice veliki uspeh :d
 
Meni ovo smrdi na razvodnjavanje serijala.Mislim da ce pored
svih ovih konzola verzija za pc biti osakacena. :wall:
 
Poslednja izmena:
Nije Cod uopste konkurent Bf2. Bf je tu zbog vozila gde mozes da vozis sve i svasta, a kao FPS je ono sto je oduvek bio - djubre najgore.
Ne postoji igra sa gorim osecajem kad pucas iz puske od BF-a, i 1 i 2. Ko bre iz pracki da pucam, zivot mi se zgadi kad moram da igram Karkand a nemam tenk ili apc.
Cod je majka sto se toga tice za BF, a menjanje imena je glupo i neisplativo jer je to sad vec brend. Kad bi to uradili izgubili bi na prepoznatljivosti.
Koga briga skim se pucam i kako se igra zove.
 
Ako naprave CoD kao ratovi sadasnjice ima da se ubijem!
CoD je uvek bio zanimljiv zato sto je WW2, a ne neki Afganistan game!
 
Bas me zanima da li ce jedna od misija biti i lov na onog Juba snajperistu sto ih je peglao po Bagdadu...
 
phoenixillusion je napisao(la):
Ako naprave CoD kao ratovi sadasnjice ima da se ubijem!
CoD je uvek bio zanimljiv zato sto je WW2, a ne neki Afganistan game!

Ma sve je to lepo,ali,zar nije WWII vec pomalo smorio??
Skoro sve pucacke igre se vrte oko njega,vec je otrcana tema,ko je bas u ljubavi sa tim igrama je mogao da nauci svaki dan,svaki datum,'39-'41 napamet,i da bude profesor istorije na tu tematiku..
Vise ni nema tu sta da se trazi,sva oruzja su isprobana,sva vozila su izvozena..Jedino da pocnu da izmisljaju istoriju sa nekim novim podacima?
E,sad,sto su u zadnjih 50 godina ameri uvek bili glavni & odgovorni za sve ratove,i sto se sve igre svode oko njihove nadmoci je nesto sasvim drugo,mozda bi bilo glupo da se obradjuje ovaj rat u Iraku,kada SVI znaju da su ameri tu pukli,ali,eto,verovatno ce upravo to i uraditi,podici ce sebe u nebesa,i igra ce opet biti boom na trzistu,svi ce je igrati..To je ona car koja vrti industriju (americku,ponajvise)
 
svidja mi se ideja da sad umesto shvaba kokam saracene(chitaj muslimandze).Nema shta novo vishe da se izmisli.Ono shto je najvaznije je koliko ce ta igra biti igriva tj."lepljiva".Timski rad koji ide po automatizmu igre je odlichan(pratnja,pomoc)...videcu ovu novu...
 
Poslednja izmena:
sto lepo ne naprave CoD : WW I... pa lepo ko Srbi probijamo Solunski front. pa Cerska bitka... i Zapadni i Istocni front... pa napad gasom, pa mine... pa prvi tenkovi... mitraljeska gnezda....

mada ako bi se i zeznuli da naprave tako nesto, verovatno bi radnja pocinjala 1917 ili 1918 kada su Ameri usli u rat.
 
IzNoGooD je napisao(la):
sto lepo ne naprave CoD : WW I... pa lepo ko Srbi probijamo Solunski front. pa Cerska bitka... i Zapadni i Istocni front... pa napad gasom, pa mine... pa prvi tenkovi... mitraljeska gnezda....

mada ako bi se i zeznuli da naprave tako nesto, verovatno bi radnja pocinjala 1917 ili 1918 kada su Ameri usli u rat.

To je odlicna ideja !

Slazem se sa svima koji kazu da je CoD naslov neprikladan za danasnje ratove ( to bi bilo licemerno - kakva bre duznost - makar po pitanju amera ?! )
 
Poslednja izmena:
CoD: WWI

Sit for hours in muddy and wet trench then get out of trench and die after ten steps on no mans land...

Odlicna premisa...
 
Da,i sta ste se sad svi primili na WWI,i jos mislite da ce ameri napraviti igru u kojoj Srbi igraju glavnu ulogu?Teesko..Pre ce napraviti austrougare kako nas kidaju.. :)
 
mozda ovekovece i nas kako ugnjetavamo Albance na Kosovu, te oni, preruseni u Svetsku policiju, dolaze da spasavaju sta se spasti moze :(

tragican je taj pojam globalnog terorizma, kakvog nam predstavljaju amerikanci !
 
ToxiC je napisao(la):
tragican je taj pojam globalnog terorizma, kakvog nam predstavljaju amerikanci !

Da,ali je to ipak jedino sto se i prikazuje,tako da,recimo,ameri koji prave igre nisu bas toliko povezani sa politikom (cini mi se?),vec rade po onome sto se vrti na CNN-u,tako da ce verovatno uvek sve igre i biti sa naglaskom na americku dominaciju,i mi,naravno,tu ne mozemo nista...Cak i da se napravi neka igra u kojoj ce ameri biti negativci,nece biti preterano popularna,jer ipak ameri drze najveci deo trzista,naravno da ce kod njih takva igra biti ispljuvana maksimalno,i to bi bilo to..Opet bi se vratili na WWII gde su oni naj u svemu..Blah..Diskutabilna tema,ne vredi raspravljati dok ne vidimo taj savremeni CoD..
 
Abdee je napisao(la):
CoD: WWI

Sit for hours in muddy and wet trench then get out of trench and die after ten steps on no mans land...
Da samo sto mislim da bi razbio comp posle 20-og izlazenja iz rova, da bi me potom pokosio hans mitraljezac:)
 
Poslednja izmena:
Cekajte a nije problem sto u original Call of Duty igras ko Nemac? Tad naziv ne smeta? Ono duznost te zove ima jos 6 miliona ******* da se uguse a vec je '43ca.
 
Nazad
Vrh Dno