Šta je novo?

board games: gomila pitanja laika

ab2bad

Slavan
Učlanjen(a)
19.12.2005
Poruke
53
Poena
309
Javila mi se izuzeta zelja za igranjem nekih igara a da to nije na licnom racunaru :type: , a ni u parkicu sa decom. :banana:

Video sam neke ozbiljne igre, strategije, pominju se neki bodovi, kupovina trupa boljih, losijih... sve prema taktici koju preferiras (malo ozbiljnije od risik-a)...

e pa interesuje me nesto vise o tome. da li neko moze da mi pomogne?
Da li to ima veze sa warhammer serijalom?

nesto od gore pomenutog sam video na dagon.co.yu ali mi nista jos nije jasno. nigde nema nekog uputstva sta je sta i kako se igra, a traze pare :) :wave:
 
ab2bad je napisao(la):
Javila mi se izuzeta zelja za igranjem nekih igara a da to nije na licnom racunaru :type: , a ni u parkicu sa decom. :banana:

Video sam neke ozbiljne igre, strategije, pominju se neki bodovi, kupovina trupa boljih, losijih... sve prema taktici koju preferiras (malo ozbiljnije od risik-a)...

e pa interesuje me nesto vise o tome. da li neko moze da mi pomogne?
Da li to ima veze sa warhammer serijalom?

nesto od gore pomenutog sam video na dagon.co.yu ali mi nista jos nije jasno. nigde nema nekog uputstva sta je sta i kako se igra, a traze pare :) :wave:

Uh,board games ti je mnooogooo sirok pojam.
Znaci imas sam warhammer koji opet dolazi u fantasy (obican warhammer) i sf varijanti (warhammer 40000). Za warhammer je potrebno dosta para i puno vremena. Racunaj da ti je potrebno 200+ evra da bi skupio solidnu armiju, pa onda treba da lepis figure,pa da ih farbas...Trebaju ti meseci da to zavrsis.

Imas i gomilu manje kompleksnih stonih igara. Recimo da su sve manje-vise jedan komplikovani riziko. Ja sam recimo imao prilike da igram Third Reich. Ovde imas oooogroman izbor, recimo imas Civilization, Risk 2140 (riziko u buducnosti),pa neki riziko u fazonu Age of mythology, Game of thrones (za ljubitelje Martinovih knjiga),Warcraft 3 i jos gomilu drugih. Takve igre kostaju recimo 2000-6000 dinara. Za vise informacija o warhammeru preporucujem

www.klubzmaj.org.yu/forum

Ili da prosetes do Hobby store-a, mislim da je Zvechanska ulica broj 8 (proveri na forumu). Oni imaju i gomilu drugih stonih igara.
Mozes i da pogledas u "White dragonu" u vojvode milenka 48. Oni drze stone igre, minijature i karticne igre.

(edit: zar jevrej nije medjunarodno priznata moneta? :) )
 
Poslednja izmena:
Definitivno otidji do Hobby Store-a, Zvecanska 1a, i tamo ces naci sta ti dusa zeli. Takodje mozes posetiti i njihov forum (koji je doduse-zveknuo bez mogucnosti oporavka-tj trenutno manje vise nema poruka) na bb.anteam.biz
 
Na www.boardgamegeek.com imas gomilu informacija o svim boardgames koje postoje. Obrati paznju na njihovu top listu, bilo koju igru sa vrha da odaberes neces zazaliti. Apsolutna preporuka je Puerto Rico, neverovatno zarazna igra. Ako volis ratne, mogao bi da pocnes sa Axis and Allies; mnogo dobre su i npr. Tigris & Euphrates, El Grande, Ra...
 
Bas Celik! :) Nase je ljudi, probajte! Jos samo da odem do autora po kes za reklamiranje :)
 
Mene zanima zasto su meni brisane neke teme koje imaju veze sa it-om, a ova koja ocigledno nema je ostavljena?!?
 
A da nam malo vishe objasnish o cemu se radi pa se mozda i zainteresujemo. Gde moze da se kupi, ili skine sa neta nisam skapirao o cem se radi :)
 
Pa, board game, znaci karton, kockice, figurice :)
Nasi su smislili igru baziranu na nasoj mitologiji/bajkama/pripovetkama. Na pocetku biras lika (ima ih 12): Carevic, Dobra Vila, Vampir, Djavo,... i onda ides po mapi, izvlacis dogadjaje, boris se sa cudovistima (Div, Zmijski car.....), kupujes oruzja, konja, razne predmete, skupljas kletve, stices skill (snaga, pamet) i tako dalje. Cilj je da ubijes Bas Celika u centru mape i odneses njegovo srce u svoje utociste. Igra 2-6 ljudi, moja preporuka 4-5, i stvarno je zanimljivo. Partija traje 2-4 sata...
Eto toliko, jedva kucam, slomio sam ruku na Kopu... :(
 
milutin-bgd je napisao(la):
Bas Celik! :) Nase je ljudi, probajte! Jos samo da odem do autora po kes za reklamiranje :)


Moram priznati da sam letos ozbiljno razmisljao o kupovini ove igre, ali kada su mi je u prodavnici otvorili - iskreno sam se razocarao!

Igra bi trebalo da ima veze sa srpskim obicajima, pa sam stoga pretpostavio da ce kartice koje postoje u igri imati i neki edukativni karakter, medjutim - nista od toga. Pominju se, na primer, bajalice, vestice, itd, ali nigde na kartici nema objasnjena sta znaci taj pojam u srpskoj mitologiji, tradiciji.

Druga neoprostiva zamerka je da je kompletna igra uradjena samo na srpskom jeziku. Stvarno ne razumem poentu!? Moja sestra je htela da je ponese u USA, i sta onda? Da kupi svakom po jedan srpsko-engleski recnik? Valjda je poenta prezentovanje srpske kulture pre svega onima koji ne znaju srpski.

Offtopic: primetio sam da i dosta domacih filmova koje su nase kuce izdale na DVD-u nemaju engleski titl. No comment.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, prvi macici i te fore... A delimicno gresis u vezi kartica, na vecini imas neki propratni tekst, pogledaj bolje :)
 
Civilization je mnogo dobar...
A igrao sam i Puerto Riko isto mnooogo dobra igra...




milutin-bgd je napisao(la):
Eto toliko, jedva kucam, slomio sam ruku na Kopu... :(
Branko si ovo ti?
 
Mali je svet ;) Cuti, nabijam postove do 100, opet su pomerili granicu za oglase... :)
 
Ima mnogo dobrih board igara.
Licno preporucujem, ako imas mnooooooooooogo vremena i mozes da nadjes Romanian Imperium (evo, ne mogu ni da ga izGoogeam da ga nadjem) Fenomenalna ali UZAS kompleksna igra.
sim toag Axis and Alies, Shogun (risiko na kreatinu, fenomenalno uradjeno), Dune ( verzija sa okruglom mapom), pa cak i hunta moze biti veoma zabavna
Ipak kraljevi stonih igara su Warhammer ili npr Clan wars
Ako neces da se toliko mucis sa farbanjemi sredjivanjem postoje alternative
Mordheim je Warhammer sa malim bandama koje se bore po ulicama. Mnogo manje modela a i likovi dobijaju exp i dodatne osobine kako napreduju i prenose se iz borbe u borbu. Postoji slican derivat Warhammer 40K, Necromunda
BloodBowl je jos jedan derivat warhammera. Zamisli americki fudbal gde je sasvim ok nabiti nekom saku medju rogove a mozes cak provuci i sa skaknjem po oborenom protivniku ili vadjenjem motorne testere u sred borbe. Sve sa velikim izborom rasa (vrlo malo se mogu mesati) i dosta zezancija van terena i specijalnim kartama. Veoma zabavna i zarazna igra. ostoji i klaustrofobicna verzija koja se zove Dungeon Bowl i besplatan je expansion za BloodBowl (moras posedovati i originalnu igru zbog dosta stvari)
 
Nazad
Vrh Dno