Šta je novo?

Biseri iz servisa

Meni je tamo 2006 kada sam otvorio svoj servis došao takav, usran i zapišan, miševi imali žurku unutra, slavili nešto valjda :D
Bilo pranje pod vodu jer je sve bilo zapišano grafička, zvučna Sound blaster, pravo čudo da je posle sve proradilo.

@blue
30e je možda i malo za taj horor.
 
30e je još i dobro, ne valja kad rodbini pereš kućište crevom, tu nema ni cvonjka :ROFLMAO:
 
Covek kupio racunar preko oglasa na kupujem prodajem i pokvari mu se posle nedelju dana, pozove prodavca objasni mu problem, ovaj mu kaze da se treba flesovati bios ali da on trenutno nemam vremena.
Pozove covek mene, pita jel mozes da mi flesujes bios, ja mu objasnim da bios nije potrebno flesovati osim ako se ne stavlja nesto novije na plocu, a postojeca verzija biosa ne moze to novo da podrzi ali on opet kako treba flesovati bios.
Donese on racunar, ja ga spojim kad ono nema slike na ekranu, pitam ga jel to problem, kaze jeste.
Pitam ga kako ja sad da flesujem bios kada nema slike na ekranu, covek slegnu ramenima.
Na kraju ustanovimo da je crkla maticna ploca.
Racunar je bio stari, neka 775 konfiguracija ali tada jos uvek aktuelna.

Nemate pojma koliko volim ljude koji se ne razumeju u materiju i meni, koji se razumem, objasnjavaju sta trebam raditi. :rolleyes:
Zbog toga izbegavam da radim bilo sta dok je drugi neko pored mene.
 
Zato skoro oduvek kada treba neka popravka na bilo čemu ne želim da čujem nikakve detalje ili nišljenja šta bi mogao da bude uzrok. Naj više volim da samo kažu "Ne radi". Toliko puta me zavedu sa nekim svojim procenama pa traćim vreme na pogrešnom pravcu.
 
Covek kupio racunar preko oglasa na kupujem prodajem i pokvari mu se posle nedelju dana, pozove prodavca objasni mu problem, ovaj mu kaze da se treba flesovati bios ali da on trenutno nemam vremena.
Pozove covek mene, pita jel mozes da mi flesujes bios, ja mu objasnim da bios nije potrebno flesovati osim ako se ne stavlja nesto novije na plocu, a postojeca verzija biosa ne moze to novo da podrzi ali on opet kako treba flesovati bios.
Donese on racunar, ja ga spojim kad ono nema slike na ekranu, pitam ga jel to problem, kaze jeste.
Pitam ga kako ja sad da flesujem bios kada nema slike na ekranu, covek slegnu ramenima.
Na kraju ustanovimo da je crkla maticna ploca.
Racunar je bio stari, neka 775 konfiguracija ali tada jos uvek aktuelna.

Nemate pojma koliko volim ljude koji se ne razumeju u materiju i meni, koji se razumem, objasnjavaju sta trebam raditi. :rolleyes:
Zbog toga izbegavam da radim bilo sta dok je drugi neko pored mene.
Nije ista stvar, ali slično se dešava kada mi prijatelji ili familija traže savat šta da kupe od tehnike. Ja se polomim da im objasnim kako taj njihov izbor nije dobar i da ima bolje ili jeftinije. Oni na kraju opet kupe ono što su naumili. Sada sam naučio da ljudi samo traže potvrdu svog izbora koju su doneli i više se ne udubljujem previše u priču. Samo kažem top uzimaj.
 
Još gore je kad neko, ko se ne razume u tehniku, kupi ono što mu predložiš pa se to pokvari. Posle te proklinje da si ga prešao.
Zato predloge samo onima koji mi veruju i kojima ja verujem. Forume ne računam.
 
Zato skoro oduvek kada treba neka popravka na bilo čemu ne želim da čujem nikakve detalje ili nišljenja šta bi mogao da bude uzrok. Naj više volim da samo kažu "Ne radi". Toliko puta me zavedu sa nekim svojim procenama pa traćim vreme na pogrešnom pravcu.
Što je najgore, mnogi znaju da lažu kao mala deca kad ih pitaš šta je prethodilo kvaru i takodje te odvuku na pogrešnu stranu...
 
Pa i to. "Nisam ništa majke mi dirao. samo od sebe bez razloga."
 
Malopre mi se vratio komp koji sam stavio nekom bogatom klincu. Smarao me posle 6 meseci korišćenja istog da mu nadjem bolji ram, tj 2x8gb Gskill cl14, jer je jelte, video na YT da cl14 mnogo znači za performanse 5900x. Zeznuo nešto oko boot-a, nije znao da mora da sačuva na F10 da bi imalo efekta 🤣. Kad sam mu sredio to po biosu, rekoh aj da vidim taj famozni ram kako je podešen, on ga 2 meseca vozi na oko ~2100mhz cl15 mislim, što je valjda fabričko bez xmp. Nem pojma. Klinac bukvalno ni ne zna da je bacio pare. Uzmem mu crvenu, nije mi bilo zao. Još kad sam video da se snima za YT i strimuje, osetio sam neku nirvanu i duševni mir.
P. S. namestio sam mu ram naravno.
 
Ne spada u servis racunara, ali ne mogu da odolim. Ispred moje igraonice.
 

Prilozi

  • IMG_20230629_171219.jpg
    IMG_20230629_171219.jpg
    193.8 KB · Pregleda: 348
  • IMG_20230629_171115.jpg
    IMG_20230629_171115.jpg
    191.6 KB · Pregleda: 277
  • IMG_20230629_171112.jpg
    IMG_20230629_171112.jpg
    104.1 KB · Pregleda: 227
  • IMG_20230629_171109.jpg
    IMG_20230629_171109.jpg
    109.5 KB · Pregleda: 372
Poslednja izmena:
Ne spada u servis racunara, ali ne mogu da odolim. Ispred moje igraonice.
Pa nije ni čudno gledao sam ispred mene kako ženu vraća sa tehničkog, jer joj je falilo parče plastične lajsne od 30 cm na nekom Renou koji nije bilo ni loš. Kao da to utiče na ispravnost vozila. Verovatno je ovaj mučenik samo odradio da prodaje tehnički 😁
 
Ima to možda 3-4 godine, kaže gospoja neka kako joj majstor održava računar, ali uzela bi ona neki novi ovaj se stalno kvari, ima ga već jedno 8-9 godina...

Kad me slog nije strefio... Windows 7 black ultimate giga mega edition, naravno ovaj svakih par meseci uzimao od žene pare 2000 da joj reinstalira sistem... Očistio računar stavio 10ku ssd i evo žena me hvali na sva usta. Posle par dana donela mi tortu :)
 
90% starih računara možete preporoditi postavljanjem ssd-a i eventualno dupliranjem memorije. Ja na poslu imam Dell Optiplex 380 sa C2D E7500 i 2GB memorije. Postavljanjem SSD umesto harda i dodavanjem 2GB memorije, preporodio sam mašine. Isto i par laptopova.

Ali moja je definitivna preporuka, ko neće puno da ulaže, kupovina računara na KP od likova koji dovlače iz inostranstva. Ima se uzeti druga/treća generacija i5 za 50tak eu. A evo sa Viber grupe u kojoj sam, ponuda.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231025_080000_com.viber.voip_edit_1208455259089037.jpg
    Screenshot_20231025_080000_com.viber.voip_edit_1208455259089037.jpg
    134.6 KB · Pregleda: 319
Poslednja izmena:
90% starih računara možete preporoditi postavljanjem ssd-a i eventualno dupliranjem memorije. Ja na poslu imam Dell Optiplex 380 sa C2D E7500 i 2GB memorije. Postavljanjem SSD umesto harda i dodavanjem 2GB memorije, preporodio sam mašine. Isto i par laptopova.

Ali moja je definitivna preporuka, ko neće puno da ulaže, kupovina računara na KP od likova koji dovlače iz inostranstva. Ima se uzeti druga/treća generacija i5 za 50tak eu. A evo sa Viber grupe u kojoj sam, ponuda.
Aj me ubaci u tu grupu? :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
I mene, treba mi neki laptop do 50 evra 😂
 
Pustite mi na PM brojeve telefona
 
Pre koji mesec javlja se klijent, crkao server, stala firma, frka frka. Zapalimo mi odmah iz NS-a za GM, otvorimo server, kad ono...

IMG_20230301_133706.jpg

Srećom, operacija uspela, živog ga izvukli i pustili na livadu. :D

Kolege naišle na rođaka mu, al on nije bio te sreće.

MicrosoftTeams-image (3).jpg


A imali smo nedavno i slučaj zaboravljenog servera, koji je, po svemu sudeći, bio glavno svratište pola lokalne faune. To nisam slikao, ali mi se zanavek u nos urezao miomiris koji je širio... Kad se sve sabere, bilo je bar pola kile mišjeg izmeta samo, a i štošta pride. 🤮

Ima svega, bio pre koju nedelju i jedan računar iz požara, bukvalno polu-istopljen. Nekim čudom, SSD ostao ceo, uspešno izvukli podatke.
 
Haha ovo sa Dzerijem je sjajno 🤣
 
Na donjoj slici ladno šišmiš?!
 
Ima to možda 3-4 godine, kaže gospoja neka kako joj majstor održava računar, ali uzela bi ona neki novi ovaj se stalno kvari, ima ga već jedno 8-9 godina...

Kad me slog nije strefio... Windows 7 black ultimate giga mega edition, naravno ovaj svakih par meseci uzimao od žene pare 2000 da joj reinstalira sistem... Očistio računar stavio 10ku ssd i evo žena me hvali na sva usta. Posle par dana donela mi tortu :)
Ti si dobio hvalu i tortu, a predhodni majstor svakih par meseci po 2 crvene. I tako 8-9 godina...
 
Ti si dobio hvalu i tortu, a predhodni majstor svakih par meseci po 2 crvene. I tako 8-9 godina...
Sticajem okolnosti njena cerka je postala menadzer u nekoj firmi i ja imam mesecno od nje par hiljada, tako da... Negde ucinis uslugu, vrati ti se na ovaj ili onaj nacin.
 
90% starih računara možete preporoditi postavljanjem ssd-a i eventualno dupliranjem memorije. Ja na poslu imam Dell Optiplex 380 sa C2D E7500 i 2GB memorije. Postavljanjem SSD umesto harda i dodavanjem 2GB memorije, preporodio sam mašine. Isto i par laptopova.

Ali moja je definitivna preporuka, ko neće puno da ulaže, kupovina računara na KP od likova koji dovlače iz inostranstva. Ima se uzeti druga/treća generacija i5 za 50tak eu. A evo sa Viber grupe u kojoj sam, ponuda.
Ja stavim Win10 lite, odradim StopWinUpdates i OOShutup10 i to radi super godinama.
 
LTSC OptimaMod ... prvobitno izdanje leti na Celly-ju i 2GB rama. V3 je lepota za moderne računare.

Ehhh, davno beše, koliko sam se i ja nagledao "čistih" kompova koji su dolazili na servis u firmi u kojoj sam tada radio. Joj miševi i pauci. Napravio sam bio baš lepu kolekciju fotki.
I sada se ponekad desi kad mi rodbina/prijatelji donesu nešto da im sredim .. Najpre slikam i pošaljem, pa onda radim.
 
Poslednja izmena:
Sticajem okolnosti njena cerka je postala menadzer u nekoj firmi i ja imam mesecno od nje par hiljada, tako da... Negde ucinis uslugu, vrati ti se na ovaj ili onaj nacin.
Moj cale uvek kaze, ako hoces nesto da nadjes ispred sebe moras nesto da bacis iza.
 
Nazad
Vrh Dno