Šta je novo?

Bioshock - Irrational Games interviju

starac

Slavan
Učlanjen(a)
13.01.2005
Poruke
5,186
Poena
495
http://www.pcgameshardware.de/?article_id=604659

Mislio sam da će i Bioshock biti tek još jedan port, kad ono poseban tim radi na verziji za PC. Drago mi je što je razvojni tim svjestan činjenice da bez PC-a nema dobrog i kvalitetnog Bioshock-a.

PCGH: Bioshock was developed for release on Xbox 360 and PC. We’ve seen game-ports from this console in the past to not live up to PC gamers’ expectations, especially as far as interface, handling and – visually – texture resolution is concerned. Can you erase those concerns for potential buyers of Bioshock?

Irrational Games: At the end of the day, the only way we can really erase those concerns is by getting the game in their hands, or at least a reviewer’s. I can promise you though that we’re not just doing a cheap port. The game is being developed on both platforms simultaneously and we have a separate team dedicated to the PC. We’re well aware of interface, graphics and gameplay issues that are different between the two platforms.

To be honest, I think our bigger problem has been getting the 360 right. Don’t forget that we are a PC developer. We’ve done System Shock 2, Tribes and SWAT 4, all shooters on the PC and its our natural home.

I personally prefer playing the game on PC because I like mouse and keyboard above a controller. I don’t think PC gamers will be disappointed.

Irrational Games: Our recommended spec is as follows:
- CPU: 3GHz dual core processor
- Memory: 2 GB RAM
- Video card: Pixel Shader 3.0 compliant video card with 512 Ram (Geforce 7900 GT or better)

But to run the game at 1280x1024 with all graphics options enabled you really need an NVIDIA 8800 or ATI 2900XT or better.

Izgleda da bi ovo moglo biti zahtjevnije i od Crysisa?
 
Samo jos da nabacim 8600GT i da furam ovo cudo na medium...;)
 
8800 GT ? :trust:


@starac:

ma radice ok i kod tebe, strpnes malo tu, malo tamo i bice ok. Iskreno, nadam se da sam u pravu. Ja ovaj naslov iscekujem vise nego crysis, zapravo crysis sam prestao da cekam, a ovo dolazi u avgustu.
 
Irrational Games: Our recommended spec is as follows:
- CPU: 3GHz dual core processor
- Memory: 2 GB RAM
- Video card: Pixel Shader 3.0 compliant video card with 512 Ram (Geforce 7900 GT or better)

But to run the game at 1280x1024 with all graphics options enabled you really need an NVIDIA 8800 or ATI 2900XT or better.
Izgleda da bi ovo moglo biti zahtjevnije i od Crysisa?

ZOMG! Znaci stvarno treba da promene CPU oznacavanje. AMD ni nema dual core proc na 3GHz, a nema ga ni Intel bez OCa, na sta tu misle, na D8xx i D9xx, pa ko je uopste kupovao ta s***a?!

A ako misle na C2D @3GHz i min 8800GTS 640 onda su se negde promasili sa zivotom.
 
Nije u tome stvar, mogu ja 8800GTX ubosti sada iako mi trenutno ne treba, no čekam da pojeftini, a to nekako sporo ide jer je konkurencija traljava. 7800GT je odradio svoje, kod mene je već godinu i pol.

I meni Bioshock djeluje puno zanimljivije od Crysisa.
 
Neće biti multiplayera. Iz Irrational Gamesa kažu kako je vrlo teško stvoriti inovativnu solo igru i kvalitetan multiplayer. Budući da su prema njihovim riječima napravili ovo prvo, ne žele kvariti ukupan dojam mrežnom komponentom koju bi strpali u paket tek toliko da mogu reći kako postoji. Ispravan potez. Ova igra bi se trebala pojaviti augusta 21.
 
sjajna vest, ionako koliko hocesh multiplayer naslova a kvalitetnih single nabrojish na prste
 
BioShock's PR chick let us know that the PC specs for the game have been announced:

Operating Systems:

# Windows XP (with Service Pack 2) or Windows Vista

Minimum System Requirements:

# CPU: Pentium 4 2.4GHz Single Core processor

# System RAM: 1GB

# Video Card: Direct X 9.0c compliant video card with 128MB RAM (NVIDIA 6600 or better/ATI X1300 or better, excluding ATI X1550).

# Sound Card: 100% direct X 9.0c compatible sound card

# Hard disc space: 8GB free space

Recommended System Requirements:

# CPU: Intel Core 2 Duo processor

# System RAM: 2GB

# Video card: DX9: Direct X 9.0c compliant video card with 512MB RAM (NVIDIA GeForce 7900 GT or better). DX10: NVIDIA GeForce 8600 or better

# Sound Card: Sound Blaster¿ X-Fi™ series (Optimized for use with Creative Labs EAX ADVANCED HD 4.0 or EAX ADVANCED HD 5.0 compatible sound cards)

# Important Note: Game requires Internet connection for activation.

Eto nam ga :D
 
Poslednja izmena:
Hmmm... ne secam se da je System Shock 2 bio prezahtevan kada se pojavio.

Bojim se da sve moje nade u ovu igru polako tonu... zato sto sve vise osecam vonj neke hi-res/next-gen (umo-bolne skracenice) "pucaljku"!!! SS/SS2 su imali nesto sto se zove atmosfera, a to se ne dobija hardverski, i tu ne pomazu shejderi i DX10!!! :trust:

Dan danas kad igram SS2 osecam intenzivnu jezu, koju ne moze (ni priblizno) da indukuje ni jedna druga novija igra!!!
 
Poslednja izmena:
Konacno neko ko ne pravi budjavi port (najmanje mi smetaju tehnikalije, ali kad ukenjaju interface itd...uzas). Hvala Bogu!
Meni se ovo igra definitivno vise nego crysis. Crysis dozivljavam samo kao tech demo, onaj njihov fazon mi uopste ne lezi (nisam gotivio ni Far Cry). Ali da ne skrecem s teme...

Igra je u svakom slucaju osvezenje, a kako ce sve ispasti - videcemo vrlo brzo :)
 
Poslednja izmena:
Ova igra ima da dobije u proseku 9.4/10
 
Poslednja izmena:
Hmmm... ne secam se da je System Shock 2 bio prezahtevan kada se pojavio.

Bojim se da sve moje nade u ovu igru polako tonu... zato sto sve vise osecam vonj neke hi-res/next-gen (umo-bolne skracenice) "pucaljku"!!! SS/SS2 su imali nesto sto se zove atmosfera, a to se ne dobija hardverski, i tu ne pomazu shejderi i DX10!!! :trust:

Dan danas kad igram SS2 osecam intenzivnu jezu, koju ne moze (ni priblizno) da indukuje ni jedna druga novija igra!!!
Ti ga sad ode u drugu krajnost. Zašto apriori nemože igra sa dobrom grafikom da ima i dobru priču i igrivost? Daj da sečekamo da izađe pa onda ili :banana: ili :smash:
Industrija software-a i hardware-a se razvijaju zajedno tačnije jedna drugu razvijaju u večitom krugu pravljenja jačeg hardwera zato što je softver zahtevniji zato što nastoji iskoristiti sve mogućnosti novog hardwera.........
 
Konacno neko ko ne pravi budjavi port (najmanje mi smetaju tehnikalije, ali kad ukenjaju interface itd...uzas). Hvala Bogu!
Meni se ovo igra definitivno vise nego crysis. Crysis dozivljavam samo kao tech demo, onaj njihov fazon mi uopste ne lezi (nisam gotivio ni Far Cry). Ali da ne skrecem s teme...

Igra je u svakom slucaju osvezenje, a kako ce sve ispasti - videcemo vrlo brzo :)

ti bar ne moras da se brines oko zahtevnosti, imas kutiju360 :) a mi ostali cemo da gledamo slideshow
 
pa pazi, ja "recommended" uglavnom gledam kao minimum :) (osim u slucaju kad se navodi 8800gtx). Grafika je BRUTALNA, ima gomila shader efekata, dima, vode, refleksija, nece to bas lepo da ide na mainstream masinama...
 
Radije bih ga odigrao na misu i tastaturi, a ako ne bude radio kako treba, onda treba da se zapale :)

Verujem da ce dosta bolje izgledati na PC-u, iako ce verovatno biti zahtevno i da ce mnogima raditi lose....
 
Nazad
Vrh Dno