Šta je novo?

Beyond Good&Evil -wow! / XIII - ispunio je moja ocekiva

MAD_MUzzY

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
09.10.2000
Poruke
6,052
Poena
800
Igra o kojoj sam najmanje cuo ispade jedna od najlepsih ove godine.

Podseca dosta na prastari Outcast ali sadrzi malo vise akcije nego doticni.
Takodje je babyfaceolika (podseca na crtani film) sto joj samo daje plus sto se vizuelnog aspekta tice.

Gameplay je ... pa konzolaski, ali nije los. Pogled je iz 3 lica i upravlja se tastaturom i misem. Osim vodjenja glavnog lika (heroine), moze da se vozi howerkraft i, koliko sam provalio iz intro-a, neka letelica.

Graficki je, kao sto rekoh, melem za oci. Puna je detalja i veoma je dinamicna. Animacija likova je fantasticna i profi. Sadrzi dosta dx9 efekata ali za divno cudo nije nesto preterano zahtevna.

Enivej, ako je iko igrao ovo neka mi kaze kako je presao onaj nivo kad treba stici do Klanice? Kapiram da do njega treba doleteti ali nemam pojma gde da nadjem sifre za letelicu... (ko je igrao shavatice o cemu pricam :mrgreen: )

Igra je na 3 cd-a i vredi je probati.

A da ne pokrecem jos jedan thread, napisacu samo par reci o XIII.
FPS, pretezno shunjacina (mada i nemora da bude :) ), vise nego intesantan cell-based rendering (izgleda kao strip, videli ste valjda u demo-u :beat: ), saren, interesanta prica, David Duchovni u glavnoj ulozi (koja mu uopste nije legla izgleda ...)...
Igra je na 4 diska.
 
Da, i Prince of Persia je dokaz kako DX9 igra ne mora biti zahtevna... u Princu me odusevila ona High Dynamic Range svetlost (ona prva glavolomka kada one velike lampe dizem gore i okrecem ih)... Sjajno izgleda, totalno kao pravi 3D crtac... :)

Vidimo se, Mazz :)
 
Lepo je da ima jos nas dece :wave;
Ne znam Muzzy da li si igrao Rayman , ali onaj intro iz BG&E me je definitivno podsetio na njega , slicna grafika , Ubi-Soft...
Dakle Ubi-Soft je definitivno pravi izbor za ljude sklone akcionim avanturama , jos kad izadje Longest Journey 2 ...

Pozdrav
 
Obe igre su smor...nista licno, samo strucno misljenje :)
 
XIII je odlicna igra, samo ne kapiram kako je onako kratka igra. Moze za par dana opustenog igranja da se zavrsi, za sta li im je trebalo 4cd-a? Mislim, grafika je sjajna, jedna od najboljih dosad (ne smara sa pokusajem ultra-foto realizma, koji je uvek jako daleko od bilo kakvog realizma), ali 4 cd-a?
 
OptiPlex je napisao(la):
Obe igre su smor...nista licno, samo strucno misljenje :)

strucno za sta ;) :mrgreen:
to se kaze "samo moje misljenje"
tesko da je iko strucan da ocenjuje za svaku igru dal je smor il ne? to je stvar licnih i afiniteta (svako preferira neki tip igara, a niko bas sve) -
mala analogija sa svetom televizije i filmova - npr. meni je star trek i sve vezano za njega ultra smor ali se stim bar pola ljudi ovde nece sloziti ;)
 
austin je napisao(la):
...
meni je star trek i sve vezano za njega ultra smor ali se stim bar pola ljudi ovde nece sloziti ;)

Evo, ja se slazem :D
 
i ja, i ja :boom: ctp;
 
Ako hocete fotorealisticnu grafiku, igrajte Chrome! Tu igru svi zaboravljaju, a verujte da je jedna od najboljih i najkompletnijih pucacina danas. A ima i vise razlicitih zavrsetaka... sto ljude vidim, jedino odusevljava u DX2.
 
OptiPlex je napisao(la):
Obe igre su smor...nista licno, samo strucno misljenje :)

E stvarno umes da me iznerviras.
Kakvo bre strucno misljenje???! :confused:

BgE je zanimljiviji od vecine igara ove godine.
Razumem ja da se se napalio svetski na X2 i da obozavas igre sa beskonacnom radnjom, ali malo odvoj ukuse.

I sta je toliko dosadno u XIII? Nije hiper rokacina, ali uspeva da te drzi pred ekranom.

P.S
Crhrome je sve samo nije fotorealistican :). Nije los kao igra, ali je puna bugova, gamplay je spoooor i glumci koji su pozajmljivali glas su ocajni :mrgreen: (sto je veoma bitno jer ima podosta dijaloga).

Poz.
 
Dobro ljudi, iskulirajte malo, vidite da je covek stavio smajlija na kraju recenice, sto znaci da je provokacija u pitanju... Ko nasedne... :hump:

ps. BTW i meni je startrek ocajan smor, kad vidim one tupave maske... ctp;
 
Bge je igra koja me stvarno odusevila.Trenutno sam u slaughterhousu.Igra sve ima: radnju, grafiku, zagonetke,pucanje, zadataka koje moras da izvrsis, inace nema napretka,... humora.Sve u svemu, odlicna igra.
Dajem joj ocenu vecu od Pop-a.
 
Uh, bre koliko ljudi popljuva Star Trek zato sto sam ja popljuvao BGE :beat:

Jednostavno igra mene licno ne drzi. Ne znam kako bih to opisao, jednostavno imam osecaj kao da igram nekog pra-pra-unuka onih sugavih platformi iz sredine 90-tih.

Najobicniji konzolaski port, i klasicna konzolaska igra - na pocetku deluje super, totalno bezveze posle nekog vremena kad se iole odmakne.

I pozdravljam coveka koji je pomenuo Chrome, jedan od najboljih fpsova. S'tim sto mu i nije toliko prednost da ima 3 kraja koliko sto se svakoj misiji moze pristupati na mnogo raznih nacina i taktika.

Pozdrav
P.S. gledajte Star Wars, cujem da ce zanimljiva epizoda 3 biti na prolece :d...sto rece Lukas "pa ja sam i epizode 4, 5 i 6 namenio deci, samo sto su ta deca sada porasla i promenili su im se ukusi, pa ne vole epizode 1 i 2" :beat: :banana:
 
ja sma se zaglavio u klanici na onom mestu gde treba da se uzme josh jedan special key za ovog lika shto je sa tobom u onoj prostoriji de se borish sa robotima.

Kapiram da na kraju svake borbe prikaze key u nekoj cevi ali nisam provalio sht atrba da se radi u toku borbe da bi ispo ??

Jel presho neko ovo ?
 
leksa je napisao(la):
XIII je odlicna igra, samo ne kapiram kako je onako kratka igra. Moze za par dana opustenog igranja da se zavrsi, za sta li im je trebalo 4cd-a? Mislim, grafika je sjajna, jedna od najboljih dosad (ne smara sa pokusajem ultra-foto realizma, koji je uvek jako daleko od bilo kakvog realizma), ali 4 cd-a?
I pitas i odgovaras , sjajna grafika je po meni vredna svakog CD-a !
Da li si igrao mozda Enclave ?
Igra je , ja mislim prosla nezapazeno a nisam do tada video nista lepse ...

Pozdrav , Misa...:boom:

P.S. Enclave ide na 3 CD-a , i takodje je relativno kratka
Jedno pitanje : da li bi igrali HL2 na 10 CD-a ?
 
Agilni je napisao(la):
Ako hocete fotorealisticnu grafiku, igrajte Chrome! Tu igru svi zaboravljaju, a verujte da je jedna od najboljih i najkompletnijih pucacina danas. A ima i vise razlicitih zavrsetaka... sto ljude vidim, jedino odusevljava u DX2.

Koja smorchina - prosecna grafika, OCAJAN zvuk, losha veoma losha gluma, vec vidjena pricha... Bas bezveze! Podseca malo na prvi IGI... Eto... to je Chrome!
 
ha ha ha ha... Tako ti i treba Filipenko, ne pominji vise ST ovde :)
 
Preeky je napisao(la):
ja sma se zaglavio u klanici na onom mestu gde treba da se uzme josh jedan special key za ovog lika shto je sa tobom u onoj prostoriji de se borish sa robotima.

Kapiram da na kraju svake borbe prikaze key u nekoj cevi ali nisam provalio sht atrba da se radi u toku borbe da bi ispo ??

Jel presho neko ovo ?

Kako si dosao do klanice?
 
Da bi doshao do klanice mora da odesh na trke ali pre toga obavezno se upgrajuduj to je uzmi ono za jump da mozesh da skacesh dok si na vodi.

Posle toga idi na race track 3 i negde na pola kruga ima tajni prolaz koji vodi u klanicu nalazi se se leve strane u zidu normalno na samu stazu tako da morash da pazljivo gledash da bi ga uocio , ima onaj crveni laser koji morash da preskocish da bi ushao.
 
byMaX je napisao(la):
...
Koja smorchina - prosecna grafika, OCAJAN zvuk, losha veoma losha gluma, vec vidjena pricha... Bas bezveze! Podseca malo na prvi IGI... Eto... to je Chrome!

Ti stvarno imas cudan ukus. Chrome je izvanredan fps, sa odlicnom grafikom i sjajnim gamplay-om koji omogucava da sam odredis kako ces da izvrsis zadatak tj. sa koje ces strane da napadnes i kojim redosledom, da biras kakvo ces oruzje da nosis (i samim tim kakav ces pristup u misiji da imas - bliska borba, snajop, itd.), fora sa nosenjem samo 2 oruzja je mnogo jaka a takodje ima milion sitnih poboljsanja - medkitovi se ubrizgavaju postepeno, augmentacije, nisanjenje itd. samo priznajem da je gluma losa (a inace mnogo se prica, ubilo se, samo sto u animacijama pricaju sto je totalno van gameplay-a)

Tebi i Muzzyju je u sustini najidealniji onaj fps u kome se juri 200 na sat, gde postoji samo jedan hodnik koji te vodi unapred i nema nikakvih skretanja, gde crsshair stoji zakucan i nema sanse da promasis, gde nema nikakve taktike, i prelazi se za 4-5 sati :beat:

P.S. nisam mislio da cu ovo ikad reci, ali - Marti, pomozi ! :)
 
U pravu si Muzzy, Chrome je stvarno glup :) a ROTk i BGE su zaista igre za pamcenje :p
 
... bitno je da je tvoja zadnja (D)

Nego Preeky, kuda dalje kad dodjes do klanice i pobijes ona stvorenja?
Vrata su ispred, ali kad im pridjem - nista. Lici mi na bug, a mozda i gresim :mrgreen: ?
 
greshish :D


igra je puna fora i mozesh da se zaglavish na svakom koraku kasnije.


tu treba da udjedsh u sredinu vrata pa da odgurash desno i levo krilo vrata:)

a posle je trip
morash da se vratish u vozlio pa da se zaletish u skocish tu i da prodjesh kroz taj otvor shto si otvorio .


btw ja i dalje nemogu da provalim shta da radim da bi dobio drugi special key .
 
OptiPlex je napisao(la):
... P.S. nisam mislio da cu ovo ikad reci, ali - Marti, pomozi ! :)
Dzaba.. nisam igrao pomenutu igru ali Maxov ukus mi je poznat, a i nesto sam u poslednje vreme poceo da se slazem sa Mazijem !? :d tako da mislim da sam nacisto prolupao od posla!
 
Sad kada uzmes ove od mene igre :) videces.... pusti filipenka...
 
'Ocu li ih uzeti ove godine... the question is now (rece jedan engleski pisac :) )
 
Marti moj ti je savet da promenis snabdevaca jer je to nesto ocigledno zarazno :d
BTW mogli bi jednom da opikamo nesto u nekoj igraoni...
 
pa ne pozva me veceras... ostavio sam fon ukljucen zbog tebe i komirao se cim sam dosao (jos sam ispalio Mazija za koncert :()
 
Nazad
Vrh Dno