Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Kilometara ili Bonžita ili čokoladica? 🤔

Da li si probao da koristiš energetske gelove? Na trčanju nemamo privilegiju da ponesemo po kile čokoladica, pa nosim koncentrivane ugljene hidrate.
 
Ja bih u to ubacio i nesto poput banane ili plazme da ima vecu zapreminu. Licno bih poneo i sendvic.
Takodje volim bademe i indijski orah. Urme su takodje top, pogotovo ako se naprave kolacici. Urme sa kakom i orasima su bomba.
Sve zavisi koliko planiras da to traje, a uvek isplaniras i da se oduzi. Za voznju od 5+ sati bih definitivno voleo da imam obrok. Ne pricamo o pljeskavici, ali vise od cokoladice.
 
Uf, malopre kada sam kupovao, nisam zgrabnuo energetsku čokoladicu nego proteinsku.

Na 75 grama, 20 grama proteina.

Osudjen sam na bonžite sutra. 😅 Mada ću poneti i nešto sa prostim šećerom.

Doručkovaču omlet i jogurt, sačekaću malo da se slegne pa ću pojesti proteinsku čokoladicu pa posle pola sata krenuti da peglam bicikl.

Imam sedam bonžita, prvih 30 km neću ništa da jedem a onda ću posle na svakih 15 km da pojedem bonžitu.

Večeras sutlijaš za večeru.

Hoću telo da spremim za sutrašnji napor.
 
Kilometara ili Bonžita ili čokoladica? 🤔

Da li si probao da koristiš energetske gelove? Na trčanju nemamo privilegiju da ponesemo po kile čokoladica, pa nosim koncentrivane ugljene hidrate.

Išao malopre da uzmem dva energetska gela i dve kese za hidrataciju kao i suvo grožđe.

Definitivno idem sa 6 bonžita, dva energetska gela, suvo grožđe i neke dve čokoladice sa prostim šećerom.

Pre vožnje, za doručak, jak omlet i malo jogurta, nakon doručka proteinska čokoladica.

Valjda će mi to dobro doći za 5+ sati vožnje.

Usput ako mi verujete, ako namirišem negde pljeskavicu, ima da je izedem. 😁
 
Da li si ranije koristio gelove? Ako nisi, da ti damo neke smernice, da ti ne propadne vožnja 😄
 
Da li si ranije koristio gelove? Ako nisi, da ti damo neke smernice, da ti ne propadne vožnja 😄

Jesam, na trčanju. Ne mora, već znam, samo ću malo da promenim taktiku zbog toga što sad ne trčim. 😁

Pošto nosim i kese za hidrataciju, moram svakako da pazim.

Tako da ću energetski gel da uzmem tek kada osetim prve znakove umora ali pre toga ću stati sa pijenjem sportskog napitka bar pola sata.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: PJ
Ništa bez kilo praseĆine 😁😁
Imate one mješavine za hiking, suvo voće i orašasti plodovi, to se može i napraviti u kućnoj režiji - bademi, indijski orasi, suvo grožđe, suve brusnice... Dalje nešto što ima med, ako se koristi voda obična, dodati limuna i prstohvat soli...
 
Nazad
Vrh Dno