Šta je novo?

Battlefield 2 - nema update-a statistike

Učlanjen(a)
06.03.2002
Poruke
329
Poena
619
Za one koji nisu primetili, vec nedelju dana nema update-a stats-a na rankovanim serverima ove igre, kao ni zvanicnog objasnjenja iz EA sta se desava. Gomila igraca se zali supprot-u EA, jos od proslog petka kada je problem uocen, ali vrsni programeri iz EA i DICE izgleda da nisu u stanju da isti i rese.

Vise i svemu, npr. na: http://bf2tracker.com/thread-31326.html
 
Došlo crno doba za stats paddlere
 
Ne razumem, kakve veze imaju paddler-i sa tim sto ne radi statistika!? Problem je valjda ocigledniji, platio si igru, a jedan od glavnih (ne i najvazniji) aspekt igre NE RADI !!! Uostalom, uzmi npr. veliki broj iznajmljenih klanskih servera (jedan od njih je i SRPSKI), koji se placaju debelo, a ne mogu da pruze ono za sta su placeni.

Sto se mene tice, ja sam ponosan na moje medalje, znacke, trake i poene :)

 
Poslednja izmena:
Cinjenica je da statistika daje dodatni smek igri.Nije sustina igre u osvajanju medalja ali da je lepse sa njima,jeste.
Igrao sam dosta dugo tu "narodnu" verziju,pa sam presao na original i nije mi zao nijednog dinara.Sa ili bez statistike nastavljam da igram.
P.S.Postoji i teorija zavere da je EA namerno ske*ao statistiku za bf2 da bi ljudi presli na bf2142 posto im se novi adut nije nesto "primio" u igrackom narodu.
 
Da je tako stvarno (teorija zavere), EA se ne bi mučio da napravi novu mapu koja dolazi uz sledeći BF2 patch ;)
 
Da je tako stvarno (teorija zavere), EA se ne bi mučio da napravi novu mapu koja dolazi uz sledeći BF2 patch ;)

Da su se namucili, nesto i nisu. Mapa je prosta do bola, plain terrain + gomila vozila. Da, verovatno ce i update stats-a biti resen novim patch-em ;)
 
Poslednja izmena:
Kakav novi patch kada su najavili da vise nece biti patch-eva?
 
nemam pojma, ali sam video najave za novu zvanicnu mapu, a mape su do sada uvek isle preko patcheva tako da...
 
Mapa je sr*nje neopevano i jedna velika reklama za Intel,gde god se okrenes naletis na taj natpis.Mogu da je i ne ubace,malo ko bi zalio.
Ne,neverujem u tu "zaveru" samo sam preneo razmisljanja sa foruma ali cinjenica je da su zapostavili bf2.
 
Meni se cini da se ne razumemo bas najbolje, R0B0T0 govori o mapi koja bi tek trebalo da se pojavi a cini mi se da vi ostali govorite o mapi TAMPA koja je vec izasla.

Inace, taj patch koji je morao da se instalira da bi mapa TAMPA mogla da se koristi nema nikakve veze sa patch-om za igru, kapirate?
 
Koji patch je morao da se instalira da bi Tampa mogla da se igra?? Netacno!

Drugo, mapa Tampa je beta, receno je da ce na osnovu feedbacka da je ispeglaju i da ce je dati community-ju nazad (pretpostavljam, uz naredni patch)
 
Morala su dva fajla da se instaliraju u vezi te mapre, za jedan mi je receno da je to neki patch, mozda i nije.

Mislim da nema sanse da izdaju patch za BF2, prvo jer su rekli da nece a drugo zato sto im je BF2 poslednja rupa na svirali.
 
Patch si morao da instaliras za samu igru, da bi mogao uopste da igras online, verzija 1.41.
A mapa se posebno instalira, mada ne verujem da bi mogao da instaliras na igru koja nije verzija 1.41

Steta za BF2, nemaju interesa vise da je odrzavaju jer nemaju prihoda od same igre :(
 
Patch si morao da instaliras za samu igru, da bi mogao uopste da igras online, verzija 1.41.
A mapa se posebno instalira, mada ne verujem da bi mogao da instaliras na igru koja nije verzija 1.41

Steta za BF2, nemaju interesa vise da je odrzavaju jer nemaju prihoda od same igre :(

Pa nisam siguran u ovo, obzirom da se iznajmljuje gomila ranked servera, pretpostavljam da pored prodaje licence za serversku verziju igre, procenat od zakupa ide i EA. Osim toga, citam po raznoraznim forumima da gomila ljudi jos uvek kupuje igru, neki od tih mucenika su je kupili bas u sedmici kad je stats pao.
 
Nije problem u statistici nego u " nepruzanju podrske korisnicima " ... Zlatna koka im ne donosi jaja ( 2142 ) i onda moraju da maltretiraju usere BF2 da bi ih nekako privoleli da kupe Sci Fi ... slicno kao sa Vistom ...

Zarekao sam se da 2142 necu kupiti ne zato sto se ne moze igrati nego zbog nacina tretiranja od strane EA ... cekacemo QW ET ,)

Kad bi hteli da udruze mape iz SF i ostalih dodataka tako da mozes iz jedne aplikacije da igras sve mape mislim da bi samo dobili sto na novim kupcima sto na izdavanju novih servera ;)
 
Nije problem u statistici nego u " nepruzanju podrske korisnicima " ... Zlatna koka im ne donosi jaja ( 2142 ) i onda moraju da maltretiraju usere BF2 da bi ih nekako privoleli da kupe Sci Fi ... slicno kao sa Vistom ...

Zarekao sam se da 2142 necu kupiti ne zato sto se ne moze igrati nego zbog nacina tretiranja od strane EA ... cekacemo QW ET ,)

Kad bi hteli da udruze mape iz SF i ostalih dodataka tako da mozes iz jedne aplikacije da igras sve mape mislim da bi samo dobili sto na novim kupcima sto na izdavanju novih servera ;)

Over and Out :)
 
Kad bi hteli da udruze mape iz SF i ostalih dodataka tako da mozes iz jedne aplikacije da igras sve mape mislim da bi samo dobili sto na novim kupcima sto na izdavanju novih servera ;)

BF2 special edition - BF2 + SF po ceni BF2. Postoji već odavno.
 
A inace, pre neki dan sam video BF2 + SF + AF + EF po ceni BF2 !
 
kazem da udruze sve mape .. da mozes iz Vanile da igras mape iz SF-a i slicno mislim da se nismo razumeli


Aha, ok... nisam razumeo. Na žalost, to se neće nikad desiti kad se do sada nije desilo ni za BF1942.
 
Radi malo sutra, sinoc sam vise od 2 sata igrao a update-ovano mi je bukvalno 20% poena i to onih iz NAJGORE partije! :wall:
 
From EA:
There seems to be a lot of confusion in the original Stats Issue Feedback Thread, so I'm hoping to clarifiy things a little here. Seems most people don't want to dig through 24 pages of posts to find updates and answers to their questions. So I will take the same 4 or 5 questions I see constantly being posted, and answer them there. Please post any feedback, and please keep it constructive.

"Will my stats be updated from the 2 week outage?"

Yes they will. All the stats that were collected over the last 2 weeks were stored, but not processed. The servers are currently trying to process all that information in addition to the current streaming information.

"If the stats are fixed, why have then not updated for me?"

Since the servers are busy chewing on over 2 weeks of information in addition to the current streaming information, it may take up to a week for them to catch up. Please be patient. Over the next week or so, it may appear that the stats are still broken, but i assure you they are processing. It's just goint to take some time to catch up. Please do not spam this thread with "My stats still aren't updating". EA realizes that not everyone is getting noticable updates. They are sporadic at best, but that is due to the fact that the stats servers are 2 weeks behind in the processing. Your stats will eventually update!

"I played on a server, and nothing updated. Why?" "I have 2 servers. One updates, and one does not. Why?"

From what I understand, a server needs to restart in order to start streaming the stats info to EA. If you are on a server that does not appear to be updating at all, ask the server admin to do a restart. If your server has been restarted and still doesn't update, it's likely because it happens to be at the back of the queue for stats. Once the servers chew through the last 2 weeks worth of stats info, and the server has been restarted, everything should function normally. If the server has not restarted, I do not know if those stats are safe. There has been no official word from EA on that matter, so we will have to wait and see.

"Will the stats from the 2 week outage be processed before current stats?"

In theory, yes. But the funny thing about computers is that sometimes they don't always function like you expect them too. So you may see a few new stats processed before the old ones. EA has not given a clearcut answer on this question, but logic dictates that this is how it should work. There may be a few exceptions though, so don't come yelling at me if it doesn't work that way for you.

"What caused the outage?"

EA has not yet put together a report on this. They are waiting until the stat servers get caught up with processing all the stats, and then they will comment officially on this matter. Violet says she will update us when she gets that info.

I hope this answers a few of the most common questions, and saves you from digging through a 24 page thread for these answers. Please do not spam the forums with these questions as they have now been answered for you in a central location. Let me know if I have missed anything important, and I will add it to this post. Happy gaming!

http://forums.ea.com/mboards/thread.jspa?threadID=240618&tstart=0
 
Ma sve je to lepo napisano ali nema leba od toga... videces... da se one dve nedelje sto smo igrali ko kreteni update-uje??? Pa to bukvalno nema teoretske sanse, bio bih zadovoljan da mi se update-uje ono od juce a kamoli to... uostalom, u BFHQ-u bi trebalo da se sav stats pojavi istog momenta, zar ne?
 
Civil, sto te toliko pogadja to oko statsa? Hocu reci, malo si ipak nerealan...
Mislim, 2007. je godina, ti kasnish dve godine i kukas po forumima sto ti stats ne radi... sta si cekao do sad? :)
zamisli da chekash FH2 (pa makar i neku 0.1 betu), pa ti bi se do sad ubio 20 puta :)
 
Poslednja izmena:
Civil, sto te toliko pogadja to oko statsa? Hocu reci, malo si ipak nerealan...
Mislim, 2007. je godina, ti kasnish dve godine i kukas po forumima sto ti stats ne radi... sta si cekao do sad? :)
zamisli da chekash FH2 (pa makar i neku 0.1 betu), pa ti bi se do sad ubio 20 puta :)

Ma, cuti, nije on jedini. Gomila ljudi (stranaca) kupila full box (BF2+SF+...) neposredno pred pucanje stats-a i vriste po forumima samo tako :)
 
Neeee, ja ovu igru igram vec 2 godine od toga pola godine original, nemam mnogo poena (oko 10.000) ali me i pored igranja u klanu i svega ta statistika ipak motivise da igram sto bolje mogu, nekako mi bez nje uopste nije stalo da igram, s' obzirom da nemam mnogo poena, nisam ni neki visoki rank tako da jos uvek imam prostora za unlock-ove, dosta medalja nemam koje bih zeleo da imam itd.

Sve bi bilo u redu kada bi oni rekli da nece vise da pruzaju podrsku za BF2, i tada bih se razocarao ali bi smo barem znali na cemu smo. Mada ne znam zasto ne bi, igra je po meni jos uvek na vrhu... verujem da je vise ljudi igra nego 2142.
 
Nazad
Vrh Dno